SK Stap Tratec – SK Modlany 1:4 (1:2)

Utkání se mělo původně hrát v Srbici na umělce, ale soupeři se dohodli na výměně pořadatelství a tak se hrálo ve Vilémově na normálním pažitu. Domácí bez tří marodů a dvou vyloučených poskládali jen tak tak sestavu, když musel opět nastoupit vedoucí mužstva Petr Kurel, ale vůbec se jim nedařilo. Měli sice balón daleko více na svých kopačkách, než výborně bránící soupeř v bloku s osmi lidmi, ale to bylo vše. Hosté dávali z brejků góly a domácí se příliš do šancí nedostával a když, tak ji vesměs neproměnili. Škoda, je to třetí prohra za sebou a dokonce prakticky stejným výsledkem, což připravilo domácí o stříbrnou příčku v tabulce.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

 • 21´ - kanonýr Kučera se prodral mezi dva beky a tvrdě vystřelil, ale gólman hostí míč vyrazil na roh
 • 28´ - centr Kočky a skluz Zimy, který skončil nad odkrytou bránou hostů – to byla škoda !
 • 34´ - rychlý brejk hostů a na jeho konci se ocitl volný Dolejška a bylo to – 0:1 !!!
 • 43´ - trestný kop hostujícího Stožického, míč se odrazil od břevna a dobíhající Ruda dává na – 0:2 !!!
 • 44´ - další centr Kočky na Zimu a ten se tentokráte nemýlil a snížil před pauzou na hratelných – 1:2 !!!

V první půli to vypadalo, že je to jen otázka času, kdy domácí prorazí obranný val hostů a začnou padat góly. Jenže hosté hráli chytře a do velkých šancí domácí vůbec nepouštěli respektive pouštěli jen zřídka. Naopak z brejků dvakrát zahrozili a bylo z toho jejich překvapivé vedení po 1.půli.

 • 54´ - přetažený centr Kučery a Zima v čisté šanci trefil jen břevno hostující brány !!!
 • 68´ - chyba domácích a kanonýr hostů Valenta nezaváhal a zvýšil stav již na – 1:3 !!!
 • 71´ - rohový kop domácích a Kučera po odraženém balónu v čisté šanci, ale míč šel těsně vedle tyčky
 • 73´ - dobrá střela Kučera z 18-ti metrů, ale pozorný gólman hostů ji vytěsnil na rohový kop
 • 79´ - trestný kop domácího kanonýra Kučery z 20-ti metrů skončil jen těsně nad bránou hostů   
 • 90´ - odražený balón a hostující kapitán Verbíř završil skóre zápasu na nepochopitelných – 1:4 !!!

Ve druhé půli se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale štěstí jim nepřálo a tak hosté, kteří nebyli příliš pohybliví dokázali ubránit vedení a ještě jej i navýšit. Je to škoda, protože to byl určitě hratelnější soupeř než před tím Kadaň nebo Most, ale fotbal nemá logiku a tak si zkušení hráči okolo trenéra a exligisty Doležala, již taktickou hrou pohlídali, pro ně důležité tři body.

Sestava Vilémova:

Hladík – Meidl (2x ŽK a ČK), Kurel, Kubr, Snášel  – Zima, Čurgali, Rybář, Kočka – Kučera, Štefan (65´- Jirsa)

Připraveni ještě na lavici:

Vaňák a zraněný Demeter !!!

Chyběli ještě:

Havel, Honců, Jirchář a Šmalcl

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: T.Fúsek
 • Diváci: 90 – promrzlých a velmi nespokojených s výslekem !
 • Rozhodčí: Vlašič J. – Vlašič M., Dobrý P. (velmi dobrý výkon)
 • Delegát svazu: p.Dvorský
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Kučera (V) Valenta (M)
Žluté karty 2 5
Červené karty 1 0
Rohy 8 5
Držení míče 57% 43%
Ofsajdy 5 3
Fauly 15 21
Střely na bránu 7 6
Mimo 6 4


Co nám přinesl měsíc říjen ?

 1. Naše Á-mužstvo  sehrálo další mistrovské zápasy Divize skupiny B a sice – prohra na Meteoru Praha 3:1 (Kubr 1x), doma výhra s Českým Brodem 4:2 (Sodiq 2, Kučera z PK a Zima), prohra ve Slaném 4:2 (Zima 2x – nesmyslná penalta za stavu 1:1 proti nám !!!), prohra doma s Chebem 2:3 (Sodiq 2x) a plichta ve Štětí 1:1 (Rybář). Celkem máme 11 bodů a držíme zatím sestupové 14.místo v tabulce.
 2. Naše Béčko jako nováček Okresního přeboru pokračuje ve spanilé jízdě, ale ztratil první bod v Jiřetíně 3:3 a na PK výhra 0:2 (Jägr z PK, Pácha a Roubíček po 1), doma s Unionem Děčín 6:1 a hosté tři červené karty za svou neukázněnost (Jindřich, Loos, Pácha, Beneš, Černý a Štefan, jasná výhra v Benešově 5:0 (Loos 2, Jägr, Roubíček a Černý), výhra doma s Boleticemi 6:0 (Pácha a Loos po 2, Roubíček a Šmalcl ml. po 1) a výhra v Dolní Poustevně 4:0 (Jindřich 2x, Loos, Jägr). Zatím s  32 body vedeme tabulku s náskokem 9 bodů před Krásnou Lípou.
 3. Pohnojili jsme naposledy v letošním roce specielním hnojivem na zima náš hlavní pažit. Vyšlo nás těch 9 pytlů na 14 tisíc Kč, je to katastrofa, jak ta hnojiva šla nahoru. Letos to je skoro dvojnásobek oproti loňsku, celkem 85 tisíc Kč, ale jen na hlavní plochu, vedlejší hnojíme darovaným NPK od pana Stanislava Suka staršího.
 4. Obec protáhla nový chodník ze středu obce až na vjezd do stadionu – paráda a velká pochvala našim zastupitelům.
 5. Výsledek zápasu s Libiší 6:4 neuhodl žádný z tipujících a tak v banku na Český Brod zůstalo 1640,- Kč. K tomu přibylo dalších 2680,- Kč, takže tři šťastlivci co uhodli správně výsledek 4:2 pobrali přes 1440,- Kč a to už se vyplatí na fotbal do Vilémova chodit, jak řekl jeden z nich.
 6. Po nečekané výhře s Českým Brodem brali z rukou výborných rozhodčích příspěvek na kopačky v podobě pětistovky -  Jirchář, Demeter a Kurel.
 7. První pokuta ve výši 1000,- Kč za 4 žluté karty v divizní soutěže je tady – Tadeáš Verner. Bohužel je to tady odstupňováno za celý soutěžní ročník, co 4 karty to tisícovka, takže za 20 žlutých je 5 tisíc Kč. Ty nám dávají.
 8. Vzhledem k dalším tréninkovým ztrátám balónů a zatímnímu nenalezení jsme museli doplnit pro Á-tým míče do kabiny pro účely tréninků v počtu 6 ks. Vyšlo to na 6tis. Kč, ale snad se přes zimu nějaký zase najde.
 9. Někdo nám opět utrhnul rohovou dlaždici na schodu u Lodovny, tak jsme ji museli rychle očistit a znovu přilepit díky rychlému zásahu specialisty na tyto opravy panovi Klausovi Lindenbergovi. Děkujeme.
 10. Náš nájemník pan Švitorka Vladimír ml. udělal dva nové truhlíky, vykopal před terasou dvě díry a nasadil do nich magnólie, takže se máme za rok na co těšit, jak to tam pokvete a bude vonět celé okolí i když se bude na terase kouřit. Láďo děkujeme.
 11. Tak nám opět odešlo ve sklepě v Lodovně další čerpadlo a během jednoho dne tam šlo jezdit na kanoi. Koupili jsme nové, instalovali jej a je vše opět v pořádku a snad to zase nějaký ten měsíc či rok vydrží, ale přišli jsme o další dva tisíce Kč, naštěstí nám to uhradil jeden z naších sponzorů.
 12. Fandaklub na svém zasedání 19.října vzpomněl na nezapomenutelnou fanynku paní Marii Řehkovu, která by se ten den dožila 100 letého výročí. Připilo se na ní a také zavzpomínalo. Byla to úžasná fanynka a její dcera pokračuje v jejich šlépějích.  
 13. V poločase zápasu s Chebem, za bouřlivého potlesku diváků, obdržel Petr Kurel od výboru SK a Fanda klubu dárek k jeho 400 zápasu za Vilémov – triko s věnováním a slivovice s jeho fotkou a přáním.
 14. Na poslední schůzi Fandaklubu projevil zájem pan předseda Petr Horák o umožnění se nezúčastňovat schůzí, vzhledem k zaneprázdnění,ale pokračovat ve všem co dělá chce dále. Bylo tedy dohodnuto, že se stane emeritním předsedou a schůze bude řídit sekretář L.S.
 15. Byla provedena menší oprava stříšky nad malou tribunou u vedlejšího hřiště, pomohl nám jen silikon naštěstí.
 16. Po zápase ve Štětí bral pětistovku na kopčky z pytlíku masérky útočník Honza Kubr.
 17.  
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.