SK Praha 4 Újezd - SK Stap Tratec 2:0 (1:0)

Po dardě doma s Neratovicemi, kde se zranili další dva hráči, jsme měli obrovské problémy vůbec slepit sestavu na poslední podzimní mistrovský zápas v Praze. Nakonec nám vypomohli dva hráči z Béčka, takže se to dalo do kupy a odjeli jsme s cílem bránit a podnikat nějaké ty brejky. Domácí na malé umělé trávě hráli tvrdě do těla, byli fyzicky zdatnější a bohužel hlavní sudí některé jejich zákroky nepískala, takže jsme přišli o dalšího hráče a sice obránce Vernera. Navíc v našem týmu nastoupil kapitán Kučera s horečkami a odehrál velmi dobře svůj nezvyklý post na stopérovi ! Všechna čest nejen jemu, ale i všem ostatním bojovníkům !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - chyba hostů a Doležal stačil jen nastavit nohu a bylo to hned v úvodu zápasu – 1:0 !
18´ - rohový kop domácích a Malčinek hlavou olíznul břevno hostující branky
22´ - ulička Sodiqa a Štefan s přehledem zavěsil, ale pomezní zvedl praporek a bylo po radosti !
45´ - centr do vápna hostů a nebezpečný Doležel hlavou jen těsně minul Hladíkovu svatyni

První poločas měli o něco více balón na svých kopačkách domácí, ale na malém hřišti se příliš kombinovat nedalo a tak docházelo k častým soubojům, které byly zvláště z domácí stran, někdy velmi ostré, až na hranici regulérnosti. Škoda rychlé branky, mohlo to být veselejší v poločase v kabině.

46´ - domácí dva hráči se srazili u postranní čáry, hlavní sudí ale odpískala faul proti nám a přetažený centr dopravil do sítě nikým nehlídaný Janků a bylo to hned v úvodu druhé půle – 2:0 !!
63´ - chyba hostů a Běhuněk v čisté šanci střílel jen těsně vedle brány Hladíka !
66´ - domácí v další šanci Doležalem, ale hosty zachránila tentokráte tyčka jejich svatyně !
82´ - tvrdý faul na Vernera, který hlavní sudí ani nepískla a do hry musel jít zraněný Demeter !!!
85´ - dobře kopnutý trestný kop Snášela přes zeď domácí gólman vytáhl na rohový kop !

Byl to zápas, kde jsme měli velmi málo šancí i přesto jsme jej odehráli se ctí a ve druhé půli, kdy domácí, vědomi si dvoubrankového vedení, tým prostřídali, jsme dokonce v určitých pasážích měli více balón ve své moci. K brankovým příležitostem to však nevedlo a tak jsme ze zápasu na soupeři, který hraje o postup, nevydolovali ani bod.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Na malé umělce to bylo hlavně o soubojích a standardních situacích. Fyzicky statnější domácí hráči nás 2 x přetlačili, ale i tak naši kluci utkání odbojovali do poslední minuty. Na jaře nás čeká těžký úkol."

Sestava Vilémova:

Hladík – Honců, Kučera, Verner (ŽK - 82´- Demeter), Šmalcl – Kubr, Rybář, Snášel, Kabeláč, - Sodiq, Štefan (70´- Pácha)

Připraven ještě na lavici:

Vaňák a zraněný Kurel

Chyběli navíc:

Zima, Kočka, Hoke, Hural, Luňák a Meidl

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová
 • Ved. mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: nebyl
 • Diváci: 112 – z toho 16 málo spokojených vilémovských fandů !
 • Rozhodčí: –  Holakovská  – Ježek, Nejedlo (dobrý výkon s chybami)
 • Delegát svazu:  p.Váňa


Co nám přinesl měsíc říjen ?

 1. Naše Á-mužstvo  sehrálo další mistrovské zápasy Divize skupiny B a sice – prohra na Meteoru Praha 3:1 (Kubr 1x), doma výhra s Českým Brodem 4:2 (Sodiq 2, Kučera z PK a Zima), prohra ve Slaném 4:2 (Zima 2x – nesmyslná penalta za stavu 1:1 proti nám !!!), prohra doma s Chebem 2:3 (Sodiq 2x) a plichta ve Štětí 1:1 (Rybář). Celkem máme 11 bodů a držíme zatím sestupové 14.místo v tabulce.
 2. Naše Béčko jako nováček Okresního přeboru pokračuje ve spanilé jízdě, ale ztratil první bod v Jiřetíně 3:3 a na PK výhra 0:2 (Jägr z PK, Pácha a Roubíček po 1), doma s Unionem Děčín 6:1 a hosté tři červené karty za svou neukázněnost (Jindřich, Loos, Pácha, Beneš, Černý a Štefan, jasná výhra v Benešově 5:0 (Loos 2, Jägr, Roubíček a Černý), výhra doma s Boleticemi 6:0 (Pácha a Loos po 2, Roubíček a Šmalcl ml. po 1) a výhra v Dolní Poustevně 4:0 (Jindřich 2x, Loos, Jägr). Zatím s  32 body vedeme tabulku s náskokem 9 bodů před Krásnou Lípou.
 3. Pohnojili jsme naposledy v letošním roce specielním hnojivem na zima náš hlavní pažit. Vyšlo nás těch 9 pytlů na 14 tisíc Kč, je to katastrofa, jak ta hnojiva šla nahoru. Letos to je skoro dvojnásobek oproti loňsku, celkem 85 tisíc Kč, ale jen na hlavní plochu, vedlejší hnojíme darovaným NPK od pana Stanislava Suka staršího.
 4. Obec protáhla nový chodník ze středu obce až na vjezd do stadionu – paráda a velká pochvala našim zastupitelům.
 5. Výsledek zápasu s Libiší 6:4 neuhodl žádný z tipujících a tak v banku na Český Brod zůstalo 1640,- Kč. K tomu přibylo dalších 2680,- Kč, takže tři šťastlivci co uhodli správně výsledek 4:2 pobrali přes 1440,- Kč a to už se vyplatí na fotbal do Vilémova chodit, jak řekl jeden z nich.
 6. Po nečekané výhře s Českým Brodem brali z rukou výborných rozhodčích příspěvek na kopačky v podobě pětistovky -  Jirchář, Demeter a Kurel.
 7. První pokuta ve výši 1000,- Kč za 4 žluté karty v divizní soutěže je tady – Tadeáš Verner. Bohužel je to tady odstupňováno za celý soutěžní ročník, co 4 karty to tisícovka, takže za 20 žlutých je 5 tisíc Kč. Ty nám dávají.
 8. Vzhledem k dalším tréninkovým ztrátám balónů a zatímnímu nenalezení jsme museli doplnit pro Á-tým míče do kabiny pro účely tréninků v počtu 6 ks. Vyšlo to na 6tis. Kč, ale snad se přes zimu nějaký zase najde.
 9. Někdo nám opět utrhnul rohovou dlaždici na schodu u Lodovny, tak jsme ji museli rychle očistit a znovu přilepit díky rychlému zásahu specialisty na tyto opravy panovi Klausovi Lindenbergovi. Děkujeme.
 10. Náš nájemník pan Švitorka Vladimír ml. udělal dva nové truhlíky, vykopal před terasou dvě díry a nasadil do nich magnólie, takže se máme za rok na co těšit, jak to tam pokvete a bude vonět celé okolí i když se bude na terase kouřit. Láďo děkujeme.
 11. Tak nám opět odešlo ve sklepě v Lodovně další čerpadlo a během jednoho dne tam šlo jezdit na kanoi. Koupili jsme nové, instalovali jej a je vše opět v pořádku a snad to zase nějaký ten měsíc či rok vydrží, ale přišli jsme o další dva tisíce Kč, naštěstí nám to uhradil jeden z naších sponzorů.
 12. Fandaklub na svém zasedání 19.října vzpomněl na nezapomenutelnou fanynku paní Marii Řehkovu, která by se ten den dožila 100 letého výročí. Připilo se na ní a také zavzpomínalo. Byla to úžasná fanynka a její dcera pokračuje v jejich šlépějích.  
 13. V poločase zápasu s Chebem, za bouřlivého potlesku diváků, obdržel Petr Kurel od výboru SK a Fanda klubu dárek k jeho 400 zápasu za Vilémov – triko s věnováním a slivovice s jeho fotkou a přáním.
 14. Na poslední schůzi Fandaklubu projevil zájem pan předseda Petr Horák o umožnění se nezúčastňovat schůzí, vzhledem k zaneprázdnění,ale pokračovat ve všem co dělá chce dále. Bylo tedy dohodnuto, že se stane emeritním předsedou a schůze bude řídit sekretář L.S.
 15. Byla provedena menší oprava stříšky nad malou tribunou u vedlejšího hřiště, pomohl nám jen silikon naštěstí.
 16. Po zápase ve Štětí bral pětistovku na kopčky z pytlíku masérky útočník Honza Kubr.
 17.  
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.