SK Praha 4 Újezd - SK Stap Tratec 2:0 (1:0)

Po dardě doma s Neratovicemi, kde se zranili další dva hráči, jsme měli obrovské problémy vůbec slepit sestavu na poslední podzimní mistrovský zápas v Praze. Nakonec nám vypomohli dva hráči z Béčka, takže se to dalo do kupy a odjeli jsme s cílem bránit a podnikat nějaké ty brejky. Domácí na malé umělé trávě hráli tvrdě do těla, byli fyzicky zdatnější a bohužel hlavní sudí některé jejich zákroky nepískala, takže jsme přišli o dalšího hráče a sice obránce Vernera. Navíc v našem týmu nastoupil kapitán Kučera s horečkami a odehrál velmi dobře svůj nezvyklý post na stopérovi ! Všechna čest nejen jemu, ale i všem ostatním bojovníkům !!!

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - chyba hostů a Doležal stačil jen nastavit nohu a bylo to hned v úvodu zápasu – 1:0 !
18´ - rohový kop domácích a Malčinek hlavou olíznul břevno hostující branky
22´ - ulička Sodiqa a Štefan s přehledem zavěsil, ale pomezní zvedl praporek a bylo po radosti !
45´ - centr do vápna hostů a nebezpečný Doležel hlavou jen těsně minul Hladíkovu svatyni

První poločas měli o něco více balón na svých kopačkách domácí, ale na malém hřišti se příliš kombinovat nedalo a tak docházelo k častým soubojům, které byly zvláště z domácí stran, někdy velmi ostré, až na hranici regulérnosti. Škoda rychlé branky, mohlo to být veselejší v poločase v kabině.

46´ - domácí dva hráči se srazili u postranní čáry, hlavní sudí ale odpískala faul proti nám a přetažený centr dopravil do sítě nikým nehlídaný Janků a bylo to hned v úvodu druhé půle – 2:0 !!
63´ - chyba hostů a Běhuněk v čisté šanci střílel jen těsně vedle brány Hladíka !
66´ - domácí v další šanci Doležalem, ale hosty zachránila tentokráte tyčka jejich svatyně !
82´ - tvrdý faul na Vernera, který hlavní sudí ani nepískla a do hry musel jít zraněný Demeter !!!
85´ - dobře kopnutý trestný kop Snášela přes zeď domácí gólman vytáhl na rohový kop !

Byl to zápas, kde jsme měli velmi málo šancí i přesto jsme jej odehráli se ctí a ve druhé půli, kdy domácí, vědomi si dvoubrankového vedení, tým prostřídali, jsme dokonce v určitých pasážích měli více balón ve své moci. K brankovým příležitostem to však nevedlo a tak jsme ze zápasu na soupeři, který hraje o postup, nevydolovali ani bod.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Na malé umělce to bylo hlavně o soubojích a standardních situacích. Fyzicky statnější domácí hráči nás 2 x přetlačili, ale i tak naši kluci utkání odbojovali do poslední minuty. Na jaře nás čeká těžký úkol."

Hladík – Honců, Kučera, Verner (ŽK - 82´- Demeter), Šmalcl – Kubr, Rybář, Snášel, Kabeláč, - Sodiq, Štefan (70´- Pácha)

• Fotograf: nebyl
  • Diváci: 112 – z toho 16 málo spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: –  Holakovská  – Ježek, Nejedlo (dobrý výkon s chybami)
  • Delegát svazu:  p.Váňa

Zápis č. 10/2022 ze schůze Fandaklubu, konané v klubovně Spolku v Lodovně dne 20.11.2022.

Přítomni:

M.Holomková, E.Skřivanová, L.Sklenář, B.Šebesta, I.Smělíková, T.Fúsek, M.Suková a W.Lassig. Omluveni: A.Kasal, P.Horák, E.Kasalová a J.Vlk

Projednáno:

Schůzi zahájil a vedl za nepřítomného předsedu Petra Horák sekretář L.Sklenář.

1. Nejprve vyřídil pozdravy od p.Horáka, který se jako vždy touto dobou přestěhoval do teplejších krajin na zimu do Mělníka.
  2. Byla zhodnocena Závěrečná Áčka, kde přispěl nejen Fandaklub tisícovkou, ale i členové osobně a sice p.Lassig, Skřivanová a Sklenář. Ten poděkoval členkám FK p.Smělíkové a Holomkové za pomoc při obsluze plné Lodovně i v kuchyni při přípravě jídla a mytí nádobí. Velkou pochvalu si zaslouží i pan Čuda, který se staral o gril a připravil velmi kvalitně uzenou kýty. Pak byly předány odměny nejlepším a proběhla rozprava plus volná zábava,kde nechyběli zpívánky pod vedením Sodiqa, stejně jako tanečky, které v podstatě řídil také on a ostatní se přidali. Jednoznačně zhodnoceno – super akce.
  3. Áčko skončilo podzimní část nakonec na 15.místě s min.ztrátou na záchranu a Béčko vede tabulku OP s náskokem 10-ti bodů.
  4. Různé:
    • L.Hejl a P.Horák upravili v Lodovně stěnu na Síň slávy, kde poděkování patříi V.Hlaváčkové za úklid po vymalování apod. Vypadá to nyní o mnoho lépe.
    • V anketě odborníků získal cenu pro nejlepšího hráče roku 2022 T.Zima a jelikož je to opět akce Fanda klubu, tak i finanční odměna byla z naší kasy
    • Plaketa pro vstup do Síně slávy byla předána klukům co vykopali před 13-ti lety poprvé pro Vilémov divizi, při zápase Béčka s Boleticemi a kopie již visí i zde
    • Lodovna – zatím se bude pokračovat středa – pátek – sobota – neděle – nyní  bude MS v kopané, kde jsou vždy výkopy v 17 a 20 h, což je příznivé a uvidíme jak to bude navštěvováno a pak se rozhodne, jestli se na nějaký čas neuzavře !