FK Jílové - SK Stap Tratec 4:3 (2:2)

Po zdařilém soustředění ve Sloupu začíná našemu Á-mužstvu další blok zimní přípravy a sice zakončený vždy o víkendu přátelským zápasem na umělých plochách proti známým i neznámým soupeřům na úrovni zhruba našich kvalit. Prvním z nich byl nám dobře známý okresní rival z Jílového, který má velmi kvalitní tým, složený především z odchovanců děčínské Juniorky. Po úvodní čtvrthodince, kdy jsme měli značnou převahu jsme dokázali vstřelit dvě branky a od té doby, místo aby se hráčům zvedlo sebevědomí a pokračovali v nasazeném tempu a zvyšovali svůj náskok, na ně padla deka a domácí tým dvěma brankami po chybách našich hráčů vyrovnal a byl na koni.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:  

Po zdařilém soustředění ve Sloupu začíná našemu Á-mužstvu další blok zimní přípravy a sice zakončený vždy o víkendu přátelským zápasem na umělých plochách proti známým i neznámým soupeřům na úrovni zhruba našich kvalit. Prvním z nich byl nám dobře známý okresní rival z Jílového, který má velmi kvalitní tým, složený především z odchovanců děčínské Juniorky. Po úvodní čtvrthodince, kdy jsme měli značnou převahu jsme dokázali vstřelit dvě branky a od té doby, místo aby se hráčům zvedlo sebevědomí a pokračovali v nasazeném tempu a zvyšovali svůj náskok, na ně padla deka a domácí tým dvěma brankami po chybách našich hráčů vyrovnal a byl na koni.

- parádní ulička Kučery a navrátilec Kočka v čisté šanci střílel jen těsně vedle domácí brány
- chyba domácího gólmana a Kučera dostal hosty pohodlně do vedení – 0:1 !!!
11´ - krásná akce našich barev po ose Kučera – Demeter a Musílek bez problémů zvýšil na – 0:2 !!!
22´ - rohový kop domácích a exvilémovský Bílek mohl snížit, ale byl z toho jen další roh
35´ - chyba našich v rozehře a Žáček pohotově snížil na rozdíl jedné branky – 1:2 !!!
41´ - k odraženému balónu po špatném odkopu hostů se dostal špílmachr Feledi a vyrovnal – 2:2 !!!

První poločas měl dvě pasáže, v úvodu dominovali hosté a na konci zase domácí. Mezitím to bylo spíše o bojovných soubojích a bez významných šancí na obou stranách.  Do druhé půle poslali vilémovští hned pět nových hráčů, kdežto domácí neměli nikoho.

49´ - nepozornost v obraně hostů a odražený balón dostal na dvakrát Šalda do brány a bylo to – 3:2 !!!
66´ - parádní dělovku hostujícího Kubra domácí gólman bez problémů lapil a nepřipustil vyrovnání
71´ - rychlý brejk domácích a Feledi sám tváří v tvář Hladíkovi zkušeně zvýšil na – 4:2 !!!
80´ - průnik Kučery přes tři hráče domácích, přesná přihrávka na Rybáře a bylo to – 4:3 !!!

V posledních deseti minutách se hosté snažili alespoň o vyrovnání, ale dobře organizovaná domácí obrana to nedovolila a tak skončil tento zápas překvapivou výhrou domácích. Šlo však jen o přípravu, takže není nutno z toho dělat závěry.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Prvních 20 minut bylo v naší režii, dali jsem 2 branky a vypadlo to dobře. Pak jsme ovšem ztratili střed hřiště a domácí hru vyrovnali. Následně přišly i chyby, po kterých jsme byli trestáni. Jak to v prvních utkáních přípravy bývá, bylo tam spousty nepřesností a zbytečných ztrát míčů. Čtyři inkasované branky je hrozně moc, v obranné činnosti musíme být důslednější, což po podzimní části divize, sami dobře víme!“

Sestava Vilémova:

Vaňák (46´- Hladík) – Honců (70´- Kočka), Jirchář (46´- Šmalcl), Verner, Snášel – Musílek (46´- Rybář), Peleška, Kučera, Kočka (46´- Galeno) – Demeter (46´- Štefan), Kubr (70´- Demeter)

Připraven ještě na lavici:

nikdo

Chyběli navíc:

Zima, Hoke, Meidl a Křivohlavý

 • Trenér: Chod V.
 • Asistent: omluven
 • Masérka: Čudová
 • Vedoucí mužstva: P.Kurel
 • Fotograf: J.Verner

 

 • Diváci: 50 – z toho 16 málo spokojených vilémovských fandů !
 • Rozhodčí: – Matys – Vlk, Skuhrovec (dobrý výkon)
 • Delegát svazu: nebyl
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Feledi (J) Kučera (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 5 5
Držení míče 50% 50%
Ofsajdy 3 5
Fauly 17 16
Střely na bránu 9 7
Mimo 6 7


Co nám přinesl měsíc listopad ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo další zápasy divize skupiny B a sice  - vysoká prohra doma s Neratovicemi 2:7 po půli 1:1 (Kučera 2x) a v Praze 4 Újezdě prohra 2:0. Po polovině soutěže máme pouhých 11 bodů a jsme na  předposledním místě v tabulce Divize skupiny B. Snad to bude na jaře lepší.
 2. Naše Béčko sehrálo další zápasy Okresního přeboru a sice – doma derby s Mikulášovicemi vyhrálo 10:0 a v Lipové proti Šluknovu B plichtilo 2:2, aby pak na penalty vyhrálo 6:5. Po podzimu suverénně vede o 10 bodů před Krásnou Lípou tabulku Okresního přeboru se  37  body, když ztratilo body jen za dvě plichty v Jiřetíně a v Lipové s béčkem Šluknova, ale penaltový rozstřel vždy vyhrálo. Nejlepším střelcem týmu se stal Radek Pácha se 13-ti přesnými zásahy.
 3. Závěrečná Dokopná proběhla hned po příjezdu z posledního mistrovského zápasu v Praze-Újezdě. Přítomni byli zástupci SK, FK i sponzorů. Největší počet odehraných minut v mistrovských zápasech měl – kapitán Miloslav Kučera - jako jediný 100%. Nejlepším střelcem se stal v mistrovských zápasech – Miloslav Kučera – 8 branek, před Zimou a Sodiqem. V přátelských a pohárových pasech pak – Tonda Zima a Míla Kučera.  Nejlepší tréninkovou docházku měli – Snášel, Demeter a Sodiq.  Objevem podzimu se stal gólman Tomáš Hladík. Odměněni byli i trenéři, vedoucí mužstva a masérka. Krásný zarámovaný soubor fotek dostal na rozloučenou Sodiq Aremu. A že to byly odměny pěkné, svědčí i velká radost všech.  Byly to tradiční obálky s penězi, soudky piva a lahve Medvědovice. Uzená kýta na grilu v podání pana Petra Čudy neměla chybu a tak se sedělo, zpívalo, tancovalo a klábosilo při reprodukované muzice do pozdních nočních hodin. Manager L.Sklenář předložil plán zimní přípravy. Co se týče příchodů, tak zatím je v hledáčku asi pět, šest nových mladých kluků, kteří by měli projít zimní přípravou. Odchází zatím jen Hural a Sodiq.   Cíl na divizní jarní odvetnou část je jasně dán -  záchrana a k tomu produkovat  pohledný fotbal, bavit jím naše fanoušky, řádně trénovat v hojném počtu a udržovat dobrou partu.
 4. Fandaklub dal po tisícovce Áčku i Béčku na Závěrečnou dokopnou. Pro Áčko to bylo využito na obložené mísy. Přispěl i SK, p.Skřivanová a p.Lassig. Oba týmy děkují.
 5. Fandaklub nechal opravit zeď u televize v Lodovně, znovu vymalovat a lépe tam umístit dekrety ze Síně slávy. Vypadá to mnohem lépe a dík patří hlavně Láďovi Hejlovi, p.Horákovi a p.Hlaváčkové za úklid po nich.
 6. Další pokuty za žluté karty musíme uhradit za Jircháře, Kučeru a Kubra – celkem nás stály žluté karty v divizi už 6 tisíc Kč. Nikde jinde to není, bohužel tady ano, takže si musíme dát velký pozor na jaře, aby se nemnožily hlavně za kecání a jiné zbytečnosti, protože karty se načítají u těch jednotlivců dále a pokuty se pak násobí, tzn. za 8 žlutých karet je to 2.500,- Kč atd.  
 7. Tonda Zima byl na konzultaci u MUDr. Neckáře a je velká naděje, že to nebude operace vazů, ale jen jejich natažení a tudíž jejich uvolnění po nějakých těch pravidelných cvičeních. Uvidíme jak se to bude hojit a co na to pan doktor řekne při další kontrole. Držíme palce.
 8.  Měli jsme problémy ve sklepě v Lodovně, kde špatně odtékala načerpaná voda do kanalizace. Takže jsme zakoupili a vyměnili hadici a nyní to opět funguje, tak jak potřebujeme. Prostě starý barák na špatném místě.
 9. Tradiční a populární soutěž Fandaklubu o nejlepšího hráče roku 2022 vyhrál suverénně Tonda Zima - 45 hlasů, před Mílou Kučerou – 33 hlasů a Vencou Jirchářem – 32 hlasů. Bohužel vítěz, který obdržel finanční odměnu za potlesku všech diváků v poločase zápasu s Neratovicemi -  Tonda Zima se nám zranil ke konci zápasu ve Štětí a čeká ho v brzké době asi operace kolena, tak snad se nám brzy vrátí do hry a bude zase bojovat o nejlepšího borce našeho týmu.
 10. Díky firmě Siops jsme jejich velkým kompresorem vyfoukli před zimnou z obou hřišť zbytky vody z potrubí, aby nám to nezamrzlo a nepopraskalo. Děkujeme.  
 11. Hřiště bylo k 15.11.definitivně se vším všudy zazimováno.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.