FK Jílové - SK Stap Tratec 4:3 (2:2)

Po zdařilém soustředění ve Sloupu začíná našemu Á-mužstvu další blok zimní přípravy a sice zakončený vždy o víkendu přátelským zápasem na umělých plochách proti známým i neznámým soupeřům na úrovni zhruba našich kvalit. Prvním z nich byl nám dobře známý okresní rival z Jílového, který má velmi kvalitní tým, složený především z odchovanců děčínské Juniorky. Po úvodní čtvrthodince, kdy jsme měli značnou převahu jsme dokázali vstřelit dvě branky a od té doby, místo aby se hráčům zvedlo sebevědomí a pokračovali v nasazeném tempu a zvyšovali svůj náskok, na ně padla deka a domácí tým dvěma brankami po chybách našich hráčů vyrovnal a byl na koni.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:  

Po zdařilém soustředění ve Sloupu začíná našemu Á-mužstvu další blok zimní přípravy a sice zakončený vždy o víkendu přátelským zápasem na umělých plochách proti známým i neznámým soupeřům na úrovni zhruba našich kvalit. Prvním z nich byl nám dobře známý okresní rival z Jílového, který má velmi kvalitní tým, složený především z odchovanců děčínské Juniorky. Po úvodní čtvrthodince, kdy jsme měli značnou převahu jsme dokázali vstřelit dvě branky a od té doby, místo aby se hráčům zvedlo sebevědomí a pokračovali v nasazeném tempu a zvyšovali svůj náskok, na ně padla deka a domácí tým dvěma brankami po chybách našich hráčů vyrovnal a byl na koni.

- parádní ulička Kučery a navrátilec Kočka v čisté šanci střílel jen těsně vedle domácí brány
- chyba domácího gólmana a Kučera dostal hosty pohodlně do vedení – 0:1 !!!
11´ - krásná akce našich barev po ose Kučera – Demeter a Musílek bez problémů zvýšil na – 0:2 !!!
22´ - rohový kop domácích a exvilémovský Bílek mohl snížit, ale byl z toho jen další roh
35´ - chyba našich v rozehře a Žáček pohotově snížil na rozdíl jedné branky – 1:2 !!!
41´ - k odraženému balónu po špatném odkopu hostů se dostal špílmachr Feledi a vyrovnal – 2:2 !!!

První poločas měl dvě pasáže, v úvodu dominovali hosté a na konci zase domácí. Mezitím to bylo spíše o bojovných soubojích a bez významných šancí na obou stranách.  Do druhé půle poslali vilémovští hned pět nových hráčů, kdežto domácí neměli nikoho.

49´ - nepozornost v obraně hostů a odražený balón dostal na dvakrát Šalda do brány a bylo to – 3:2 !!!
66´ - parádní dělovku hostujícího Kubra domácí gólman bez problémů lapil a nepřipustil vyrovnání
71´ - rychlý brejk domácích a Feledi sám tváří v tvář Hladíkovi zkušeně zvýšil na – 4:2 !!!
80´ - průnik Kučery přes tři hráče domácích, přesná přihrávka na Rybáře a bylo to – 4:3 !!!

V posledních deseti minutách se hosté snažili alespoň o vyrovnání, ale dobře organizovaná domácí obrana to nedovolila a tak skončil tento zápas překvapivou výhrou domácích. Šlo však jen o přípravu, takže není nutno z toho dělat závěry.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Prvních 20 minut bylo v naší režii, dali jsem 2 branky a vypadlo to dobře. Pak jsme ovšem ztratili střed hřiště a domácí hru vyrovnali. Následně přišly i chyby, po kterých jsme byli trestáni. Jak to v prvních utkáních přípravy bývá, bylo tam spousty nepřesností a zbytečných ztrát míčů. Čtyři inkasované branky je hrozně moc, v obranné činnosti musíme být důslednější, což po podzimní části divize, sami dobře víme!“

Sestava Vilémova:

Vaňák (46´- Hladík) – Honců (70´- Kočka), Jirchář (46´- Šmalcl), Verner, Snášel – Musílek (46´- Rybář), Peleška, Kučera, Kočka (46´- Galeno) – Demeter (46´- Štefan), Kubr (70´- Demeter)

Připraven ještě na lavici:

nikdo

Chyběli navíc:

Zima, Hoke, Meidl a Křivohlavý

  • Trenér: Chod V.
  • Asistent: omluven
  • Masérka: Čudová
  • Vedoucí mužstva: P.Kurel
  • Fotograf: J.Verner

 

  • Diváci: 50 – z toho 16 málo spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: – Matys – Vlk, Skuhrovec (dobrý výkon)
  • Delegát svazu: nebyl
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Feledi (J) Kučera (V)
Žluté karty 0 0
Červené karty 0 0
Rohy 5 5
Držení míče 50% 50%
Ofsajdy 3 5
Fauly 17 16
Střely na bránu 9 7
Mimo 6 7


Ofenzivní sílaVilémova v ohrožení. Sodiq je na odchodu, Zima je mimo hru !

/ROZHOVOR/ Fotbalisté Vilémova mají za sebou první polovinu sezony jako divizní nováček. Hororový začátek, pak bodové obrození a útlum na konci roku. Svěřenci Vlastimila Choda přezimují na předposledním místě na jedenáctý Slaný ale ztrácí pouhé čtyři body.

Směrem dopředu to nebylo špatné, Vilémov dal více branek než třetí Kladno. Ale 45 inkasovaných gólů je nejhorší defenzivou v celé soutěži. „Oproti krajskému přeboru je to prostě změna. Je to rychlejší, kvalitnější, důraznější. Musíme přivést tři hotové hráče,“ má jasno Vlastimil Chod, kouč Vilémova.

Podzimní část jste zakončili na předposlední místě. Jak první polovinu divizní sezony hodnotíte?
Nepovedeně! Těsně před startem soutěže se nám bohužel rozpadla osa týmu, Havel a Filip odešli do České Lípy a Luňák si poranil koleno. Nově jsme tak skládali a doplňovali tým, na výsledcích v úvodu soutěže to bylo samozřejmě znát. Pak přišla střední pasáž, kdy se nám dařilo otáčet a zvládat utkání i bodově, ale závěr nám opět nevyšel. Přišla další zranění a dohrávali jsem podzim za pomoci hráčů z rezervního týmu. Další ranou pro náš tým bylo zranění kolene našeho tahouna Tondy Zimy.

Dlouho trvalo, než jste urvali první bod. Co bylo špatně v těch prvních zápasech?
Tým jsme skládali doslova v průběhu startu soutěže. Hráči si na sebe teprve zvykali, dělali jsme velké chyby a byli za ně trestáni. Chtělo to prostě čas, který jsme bohužel neměli.

Jak s vámi zpětně zacloumal fakt, že do Lípy odešel Havel s Filipem, tedy dva klíčoví hráči?  
Oba jsou to zkušení borci a pro náš tým byli zásadní. Honza Filip hráč s ligovými zkušenostmi, Patrik Havel byl nejlepší střelec našeho týmu. Oslabení to bylo obrovské, ale pro Vilémov odvedli velký kus práce, a když dostali lukrativnější finanční nabídky a měli zájem odejít, tak jsme jim přeci nemohli bránit. S Lípou si vedou skvěle a snad se jim podaří ten vysněný postup do třetí ligy. Takovým týmům nemůžeme finančně konkurovat, možnosti jsou prostě jinde.

Body jste sebrali právě Lípě, zaskočili jste Chomutov. Na druhou stranu jste ztratili body s týmy, které jsou v tabulce kousek od vás. Hrálo se vám lépe se silnějšími celky?
Všechna utkání byla těžká, mrzí mne porážky s Admirou B, Meteorem a Chebem. Tihle tři jsou na tom v tabulce jako my a ty body nám teď chybí. Naopak utkání s Libiší bylo úžasné, dokázali jsme se zvednout, když jsme prohrávali o tři branky a nakonec vyhráli 6:4. Nikdo také nečekal, že uděláme bod s Českou Lípou, a že přivezeme tři body z Chomutova.

Pro vás, jako trenéra, to je divizní premiéra. Jak na vás celá soutěž na podzim zapůsobila?
Prostě divize (úsměv). Oproti krajskému přeboru je to velký rozdíl, je to rychlejší, důraznější, takticky vyspělejší. Máme mladý tým, který se bude dále zlepšovat. Jsem rád, že tuto soutěž hrajeme.

Kdy vám začne zimní příprava? Jak bude vypadat?
Jeli jsme od ledna téměř bez přestávky, tudíž nyní kluci odpočívají od fotbalu, ale nelení, začal jim futsal, kterým zimní pauzu vyplňují. Zimní příprava nám začne 17. ledna, máme naplánované soustředění ve Sloupu v Čechách, dále budeme na umělé trávě ve Varnsdorfu a hale s posilovnou v Rumburku.

Co hráčský kádr? Dají se tady očekávat nějaké změny?
Změny určitě budou, už teď víme, že do pozice vedoucího týmu se přesouvá Petr Kurel a další vilémovská legenda Martin Vaňák, také rozšíří náš realizační tým, bude hrajícím asistentem. Dále skončilo hostování Pavlovi Huralovi, který zde už dále pokračovat nebude. Na odchodu je i Sodiq, který má nabídky z vyšších soutěží u nás a také z ciziny. My máme vyhlédnuté posily, ale nyní je vše v jednáních.

Sodiqa bude asi škoda, jelikož byl ve hře hodně znát. Kdo byl vůbec na podzim tahounem?
Tahouny byli ti nejproduktivnější hráči - Míla Kučera, Tonda Zima a Sodiq Aremu. Kdyby byl Sodiq ještě více produktivní, tak máme nyní dvacet bodů, ale rozhodně nám na podzim velmi pomohl! Tonda je nyní zraněný a nevypadá to pro jaro dobře, Sodiq je na odchodu, takže máme další komplikace jako v létě.

Na podzim jste si hodně stěžovali na rozhodčí. Už v minulosti se říkalo, že je Vilémov v divizi nechtěný. Nebojíte se na jaře podobného metru?
Ano, byla utkání, ze kterých jsme odcházeli právem ukřivdění. Když se tak stane i na jaře, tak na to budeme opět poukazovat. Nic víc dělat nemůžeme, oni takhle křičí týmy od okresu až po ligu. Není to dobré.

Tlačí na vás manažer Libor Sklenář, abyste divizi udrželi?
O sestupu se nebavíme, máme za cíl záchranu, víme, že musíme náš mladý tým doplnit minimálně o dva až tři hotové hráče, na tom pracujeme. Dále čekáme, jak na tom budou naši zranění hráči Zima, Hoke, Luňák. Nyní je vše tedy otevřené, ale na start přípravy bych chtěl mít kádr téměř vyřešený, aby to neprobíhalo jako v létě a neutekl nám zase start.

Zdroj: https://decinsky.denik.cz

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.