FK Jílové - SK Stap Tratec 4:3 (2:2)

Po zdařilém soustředění ve Sloupu začíná našemu Á-mužstvu další blok zimní přípravy a sice zakončený vždy o víkendu přátelským zápasem na umělých plochách proti známým i neznámým soupeřům na úrovni zhruba našich kvalit. Prvním z nich byl nám dobře známý okresní rival z Jílového, který má velmi kvalitní tým, složený především z odchovanců děčínské Juniorky. Po úvodní čtvrthodince, kdy jsme měli značnou převahu jsme dokázali vstřelit dvě branky a od té doby, místo aby se hráčům zvedlo sebevědomí a pokračovali v nasazeném tempu a zvyšovali svůj náskok, na ně padla deka a domácí tým dvěma brankami po chybách našich hráčů vyrovnal a byl na koni.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní ulička Kučery a navrátilec Kočka v čisté šanci střílel jen těsně vedle domácí brány
- chyba domácího gólmana a Kučera dostal hosty pohodlně do vedení – 0:1 !!!
11´ - krásná akce našich barev po ose Kučera – Demeter a Musílek bez problémů zvýšil na – 0:2 !!!
22´ - rohový kop domácích a exvilémovský Bílek mohl snížit, ale byl z toho jen další roh
35´ - chyba našich v rozehře a Žáček pohotově snížil na rozdíl jedné branky – 1:2 !!!
41´ - k odraženému balónu po špatném odkopu hostů se dostal špílmachr Feledi a vyrovnal – 2:2 !!!

První poločas měl dvě pasáže, v úvodu dominovali hosté a na konci zase domácí. Mezitím to bylo spíše o bojovných soubojích a bez významných šancí na obou stranách.  Do druhé půle poslali vilémovští hned pět nových hráčů, kdežto domácí neměli nikoho.

49´ - nepozornost v obraně hostů a odražený balón dostal na dvakrát Šalda do brány a bylo to – 3:2 !!!
66´ - parádní dělovku hostujícího Kubra domácí gólman bez problémů lapil a nepřipustil vyrovnání
71´ - rychlý brejk domácích a Feledi sám tváří v tvář Hladíkovi zkušeně zvýšil na – 4:2 !!!
80´ - průnik Kučery přes tři hráče domácích, přesná přihrávka na Rybáře a bylo to – 4:3 !!!

V posledních deseti minutách se hosté snažili alespoň o vyrovnání, ale dobře organizovaná domácí obrana to nedovolila a tak skončil tento zápas překvapivou výhrou domácích. Šlo však jen o přípravu, takže není nutno z toho dělat závěry.

Trenér Vilémova Vlasta Chod:

"Prvních 20 minut bylo v naší režii, dali jsem 2 branky a vypadlo to dobře. Pak jsme ovšem ztratili střed hřiště a domácí hru vyrovnali. Následně přišly i chyby, po kterých jsme byli trestáni. Jak to v prvních utkáních přípravy bývá, bylo tam spousty nepřesností a zbytečných ztrát míčů. Čtyři inkasované branky je hrozně moc, v obranné činnosti musíme být důslednější, což po podzimní části divize, sami dobře víme!“

Vaňák (46´- Hladík) – Honců (70´- Kočka), Jirchář (46´- Šmalcl), Verner, Snášel – Musílek (46´- Rybář), Peleška, Kučera, Kočka (46´- Galeno) – Demeter (46´- Štefan), Kubr (70´- Demeter)