SK Stap Tratec – SK Modlany 1:4 (1:2)

Utkání se mělo původně hrát v Srbici na umělce, ale soupeři se dohodli na výměně pořadatelství a tak se hrálo ve Vilémově na normálním pažitu. Domácí bez tří marodů a dvou vyloučených poskládali jen tak tak sestavu, když musel opět nastoupit vedoucí mužstva Petr Kurel, ale vůbec se jim nedařilo. Měli sice balón daleko více na svých kopačkách, než výborně bránící soupeř v bloku s osmi lidmi, ale to bylo vše. Hosté dávali z brejků góly a domácí se příliš do šancí nedostával a když, tak ji vesměs neproměnili. Škoda, je to třetí prohra za sebou a dokonce prakticky stejným výsledkem, což připravilo domácí o stříbrnou příčku v tabulce.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

  • 21´ - kanonýr Kučera se prodral mezi dva beky a tvrdě vystřelil, ale gólman hostí míč vyrazil na roh
  • 28´ - centr Kočky a skluz Zimy, který skončil nad odkrytou bránou hostů – to byla škoda !
  • 34´ - rychlý brejk hostů a na jeho konci se ocitl volný Dolejška a bylo to – 0:1 !!!
  • 43´ - trestný kop hostujícího Stožického, míč se odrazil od břevna a dobíhající Ruda dává na – 0:2 !!!
  • 44´ - další centr Kočky na Zimu a ten se tentokráte nemýlil a snížil před pauzou na hratelných – 1:2 !!!

V první půli to vypadalo, že je to jen otázka času, kdy domácí prorazí obranný val hostů a začnou padat góly. Jenže hosté hráli chytře a do velkých šancí domácí vůbec nepouštěli respektive pouštěli jen zřídka. Naopak z brejků dvakrát zahrozili a bylo z toho jejich překvapivé vedení po 1.půli.

  • 54´ - přetažený centr Kučery a Zima v čisté šanci trefil jen břevno hostující brány !!!
  • 68´ - chyba domácích a kanonýr hostů Valenta nezaváhal a zvýšil stav již na – 1:3 !!!
  • 71´ - rohový kop domácích a Kučera po odraženém balónu v čisté šanci, ale míč šel těsně vedle tyčky
  • 73´ - dobrá střela Kučera z 18-ti metrů, ale pozorný gólman hostů ji vytěsnil na rohový kop
  • 79´ - trestný kop domácího kanonýra Kučery z 20-ti metrů skončil jen těsně nad bránou hostů   
  • 90´ - odražený balón a hostující kapitán Verbíř završil skóre zápasu na nepochopitelných – 1:4 !!!

Ve druhé půli se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale štěstí jim nepřálo a tak hosté, kteří nebyli příliš pohybliví dokázali ubránit vedení a ještě jej i navýšit. Je to škoda, protože to byl určitě hratelnější soupeř než před tím Kadaň nebo Most, ale fotbal nemá logiku a tak si zkušení hráči okolo trenéra a exligisty Doležala, již taktickou hrou pohlídali, pro ně důležité tři body.

Sestava Vilémova:

Hladík – Meidl (2x ŽK a ČK), Kurel, Kubr, Snášel  – Zima, Čurgali, Rybář, Kočka – Kučera, Štefan (65´- Jirsa)

Připraveni ještě na lavici:

Vaňák a zraněný Demeter !!!

Chyběli ještě:

Havel, Honců, Jirchář a Šmalcl

  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: L.Sklenář
  • Fotograf: T.Fúsek
  • Diváci: 90 – promrzlých a velmi nespokojených s výslekem !
  • Rozhodčí: Vlašič J. – Vlašič M., Dobrý P. (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: p.Dvorský
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Kučera (V) Valenta (M)
Žluté karty 2 5
Červené karty 1 0
Rohy 8 5
Držení míče 57% 43%
Ofsajdy 5 3
Fauly 15 21
Střely na bránu 7 6
Mimo 6 4






Zdařilé soustředění Á-mužstva SK Stap Tratec ve Sloupu v Čechách.

Od pátku 20.1. do neděle 22.1.2023 proběhlo náročné soustředění vilémovských fotbalistů, konané opět po roce a znovu v rekreačním zařízení a.s. Stap ve Sloupu v Čechách.  Soustředění, kterého se zúčastnilo 17 hráčů (pouze dva byli řádně omluveni – Hoke a Galeno) bylo tradičně zdařilé. Trénovalo se v okolí hradu i na pěkné umělce Arsenalu Česká Lípa a byli jsme tradičně také i v bazénu. Tentokráte jsme vypustili přátelský zápas a věnovali se skutečně jen a jen rychlosti, fyzičce, obratnosti a různým herním činnostem.  O celý chod této akce se staral šestičlenný realizační tým.  Trenér V.Chod s asistentem J.Zbončákem se věnovali pouze tréninkovým jednotkám, které byly pečlivě připraveny, masérka E.Čudová měla na starost masírování, venkovní pití pro hráče, ovoce, zeleninu  a k tomu s vnukem Matějem i o pořádek na penzionu.  Doplňkovou stravu pro hráče i funkcionáře měl na starost opět P.Horák, který se staral i o pitní režim vedení. O tréninkové pomůcky pečoval tradičně náš kustod T.Chmelík. Fotodokumentaci zabezpečil za nepřítomného T.Fúska každý kdo měl chvilku volné ruce. Populární kvíz pak připravil již předem doma P.Horák a kasu držel L.Sklenář. V objektu se o nás dobře staral kolektiv pana V.Kudiho. Podruhé za sebou s námi byl i náš B-tým, který kromě samostatného trénování sehrál i přátelský zápas proti Žandovu a podlehl 3:6 (Štefan, Pácha, Jindřich). A jaké by to bylo soustředění, kdyby nebyly vyhlášeny nějaké ty soutěže o zajímavé finanční odměny. Tady jsou i s vítězi:
 

Golf: 1.kolo – S.Kočka a 2.kolo M.Štefan, Fotbálek: červení. Kvíz: Jiras tým. Běh na 4x1600metrů – 1.L.Snášel, 2.V.Šmalcl, 3.J.Kubr.
 

Hodnocení trenéra: „Hned v úvodu zimní přípravy jsme vyrazili na soustředění do Sloupu v Čechách, kde jsme se zaměřili na rozvoj aerobní vytrvalosti a síly. Dále také na teambuilding. Hráči pracovali skvěle a vše připravené dobře zvládli“.

Závěrem bychom touto cestou chtěli poděkovat výboru SK, celému realizačnímu týmu, všem sponzorům a nakonec i všem hráčům za skvělý přístup k celé této náročné, ale zajímavé akci, která určitě opět stmelila kolektiv a přinesla hlavně všem nováčkům do běžného života i celou řadu zážitků, srandy a určitě bude dlouho zase nač vzpomínat.

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.