SK Stap Tratec – SK Skalice 0:3 (0:0)

Ke třetímu zimnímu přípravnému zápasu jsme si pozvali do Děčína na umělku nám velmi dobře známého soupeře ze Skalice, který hraje již léta na špici Libereckého kraje a netají se svými ambicemi na postup do divize. V první půli se hrálo ve svižném tempu a na každé straně bylo i pár dobrých šancí ke vstřelení branky, ale oba gólmani byli pozorní, stejně jako jejich obrany a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Koncem první půle si natáhl nešťastně tříslo Honza Kubr a musel opustit hřiště a za něj naskočil Honza Charvát, zapůjčený z V.Března, takže nás bylo sice chvilku 11, ale pak musel odjet předčasně kapitán Míla Kučera a dohrávali jsme 40 minut v deseti lidech. Na velmi dobré hosty to samo sebou nestačilo a tak jsme si odvezli druhou porážku v rámci zimní přípravy z celkem z Libereckého kraje, kam se chceme přesunout také. Před tím to bylo v České Lípě s Hrádkem (1:3). Od vyšší porážky nás zachránil výborným výkonem nestárnoucí Martin Vaňák v naší bráně.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

55´- hostující Pečenka na 2x prostřelil Vaňáka a bylo to - 0:1
75´- nová akvizice hostů Zeman se parádně trefil a bylo to - 0:2
85´- šanci hostů zavánějící silně ofsidem proměnil Zeman na konečných - 0:3

Byla to sice jen příprava, ale je nám smutno, když vidíme pět omluvenek a k tomu ještě dlouhodobější zranění jednoho z našich nejlepší hráčů. Tak snad se to nyní, i díky skončení Varnsdorfské sálovky, dá konečně do kupy a připravíme se dobře na jarní odvetné zápasy ústeckého Krajského přeboru, kde již v sobotu 9.března od 14,30 hodin doma, hostíme vedoucí celek tabulky – velmi silný tým z Brné, který má již namířeno do divize.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Šmalcl, Jirchář, Kubr (42´- Charvát), Snášel  – Zima, Honců (ŽK), Čurgali, Demeter – Štefan, Kučera (od 50.minuty bez něj o deseti !)              

Připraven ještě na lavici:

nikdo

Chyběli ještě:

Hladík - Havel, Rybář, Bulejko a  Meidl !!!

  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: P.Kurel
  • Fotograf: J.Verner

 

  • Diváci: 30 – nepříliš spokojených s výsledkem domácích !
  • Rozhodčí: Foró – Kalvas, Hvozdovič (průměrný výkon)
  • Delegát svazu: nebyl
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Zeman (S)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 4 6
Držení míče 47% 53%
Ofsajdy 4 6
Fauly 15 15
Střely na bránu 5 9
Mimo 6 8


Vydařená „Závěrečná“ našich Sálovkářů.

Při tradičních řízečcích a nově i tatarskému bifteku s česnekem a topinkami se v klubovně Lodovny v pátek 4.3.2022 sešli naši Sálovkáři, aby zhodnotili celou uplynulou sezónu. Nejprve minutou ticha uctili památku nedávno zesnulého předsedy Krajského štábu Jirky Jedličky. Tato sezóna byla co do umístění o něco horší než ta předchozí, neboť jsme klesli v konečném účtování ze stříbrné na bronzovou příčku.  Nejlepším vilémovským Sálovkářem byl vyhlášen ve vzácně vyrovnané soutěži – Tomáš Hadar se 158 body, jen o bod před Jardou Koldou, který získal 157 bodů a třetí byl  Franta Lukacs se 154 body. Vítěz obdržel od vedení SC pohár s věnováním a láhev slivovice s fotem SC.  Oceněn byl také nejlepší vilémovský střelec, kde titul obhájil Jarda Kolda s 12-ti mistrovskými brankami o gól před Frantou Lukacsem. Ten obdržel také pohár a lahev pravé moravské slivovice s logem SC. Pěknou odměnu za práci okolo Sálovky obdržel i  vedoucí týmu Dan Kučera. Cenu Fair play za statečnost získal Filip Provazník a sice lahvinku medoviny se svou fotkou. Ten musí bohužel díky poslednímu turnaji podstoupit operaci achilovky. K tomu přibudou i poháry z Krajského svazu za 3.místo. Po úvodních oficialitách, kde prezident L.Sklenář vyzval hráče k tomu, aby pokračovali v činnosti a  po připomínkách ostatních  k různým věcem, následovala  plodná diskuse, kde hráči otevřeně řešili  problémy mezi sebou i uvnitř mužstva a nakonec se jednohlasně dohodli, že se bude pokračovat dál a hráči se pokusí  v příští sezóně bojovat opět o absolutní špici tabulky. Škoda, že se nedaří z důvodů zaměstnání alespoň jednou za týden se sejít a potrénovat. Celkem ve všech mistrovských utkání aktivně nastoupilo neuvěřitelných 19 hráčů, ale dorazilo jich na Závěrečnou jen 10 !!!  Libor Sklenář přislíbil zajištění financí na stejné úrovni letošního roku. Poté následovala volná zábava a  prohlídka všech tří aktualizovaných Sálovkářských kronik.  

Zleva stojí: Lunov, Kolda, Polák, Rybář, Vichterey. Kučera, Romanenia, Lukacs.  Dole sedí: Sladký M. a Sklenář L.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.