FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Sestava Vilémova:

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

Připraveni ještě na lavici:

nikdo !!!

Chyběli ještě:

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: Kurel P.
  • Fotograf: nebyl

 

  • Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Žluté karty 2 6
Červené karty 0 1
Rohy 8 5
Držení míče 62% 38%
Ofsajdy 5 4
Fauly 13 19
Střely na bránu 9 6
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.OSLAVY FOTBALU VE VILÉMOVĚ !

Fotbalisté vilémovského SK Stap Tratec se po třetím putování divizní soutěží rozloučili s touto soutěží po jednoleté epizodce. I když v této naší čtvrté nejvyšší fotbalové scéně měli tu čest pobývat dohromady už neskutečných 7 let, bylo poslední loučení s hořkou příchutí. Těsně před zahájením sezóny přišly černé chmury v podobě odchodu tří nejlepších hráčů a několika zranění dalších opor. Byly i potvrzeny zkušenosti z minulých působení, že podobné vesnické týmy, nota bene tak vzdálené od centra, nemají šanci hlavně u rozhodčích, kteří velice často dávali dost okatě najevo, že pískat takové dálky není zrovna v jejich oblibě. I funkcionáři z Vilémova, kteří nedávno volili nové vedení FAČRU s vírou v lepší časy, museli pochopit, že to byl jen sen těch malých klubů. Z nejvyšších pater dochází zcela evidentně k postupné likvidaci vesnického fotbalu. Nejen, že do něj neinvestují, ale naopak z něj tyjí. Účast v divizi je podmíněna existencí čtyř mládežnických mužstev pod pokutou 40 000 korun za každé chybějící. No a dejte dohromady tolik malých kluků na vsi s 900 obyvateli, kde se za rok urodí dětí opravdu velice poskrovnu. Navíc to nejsou samí chlapci. Stav, kdy se mládež zrovna nehrne do sportu není také potřeba rozebírat. Protože nahoře mají financí stále nedostatek, vymysleli si i další poplatky a pokuty, jako třeba za každou žlutou či červenou kartu ve hře. O investicích do klubů na pomyslné fotbalové periférii je zbytečné se zmiňovat. Vilémováci si sami uvědomili, že se do těchto soutěžních vrstev neměli hrnout, ale bohužel dost pozdě. I když nakonec skončili na samém chvostě, věří alespoň tomu, že dali příležitost se otrkat těm mladým a ti pak nové zkušenosti, pod dohledem starých mazáků, uplatní v oblíbeném Krajském přeboru.

Místní funkcionáři se přes všechny nahromaděné chmury přenesli a letošní jarní fotbalové putování ukončí se zvednutou hlavou. Důkazem, nechť je chystaný fotbalový svátek ve vilémovské Fotbal aréně Libora Sklenáře na den 17. června. Od 15. hodiny vyvrcholí už 22. sraz Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku nad 60 let. Velice to oblíbená akce pro ty, kteří fotbalem žili celý dosavadní život a setkání s bývalými spoluhráči, ale i soupeři, prožívají jako malí kluci. Společně si zasoutěží, pokecají jak jde život a samozřejmě připijí i na zdraví. Letošním nejstarším členem spolku je Antonín Kubík z Velkého Šenova ve věku 94 let.

Fotbalové odpoledne pak pak bude vyplněno společným shlédnutím posledního soutěžního zápasu místního béčka v derby s rezervou Šluknova. Ten začíná ve 14 hodin. Den plný fotbalu zakončí benefiční zápas u příležitosti loučení se s kariérou místního rodáka Petra Kurela. Je dodnes nejdéle sloužícím hráčem od žáčků přes dorost až do Áčka a stále nastupuje za velice úspěšné béčko. Vyjímkou v jeho velice úspěšné kariéře, kdy nastoupil k více než 400 utkáním, bylo po dvě sezóny působení v dorostu ligových Teplic. Součástí oslav bude přijetí Petra Kurela a dalšího bývalého vynikajícího vilémovského fotbalisty, Bohumila Medka, do Síně slávy.

Pořadatelé mají objednané i fotbalové počasí a těší se na fotbalové zážitky a slušnou návštěvu.

Za SK Stap Tratec Vilémov - Petr Horák

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.