FK Neratovice - SK Stap Tratec 2:2 (0:0)

Poslední divizní zájezd ven se hostům mimořádně vydařil a dokázal na horké neratovické půdě překvapit domácí nejen svou hrou, ale i vstřelením dvou branek a dokázat zde získat první jarní bod. Domácí byli po většinu zápasu lepším celkem, měli i o něco více šancí, ale na ty se nehraje, ale na góly a na ně to, k údivu všech přítomných, skončilo nerozhodně.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

12´ - parádní Zimova ulička na Kučeru, který postupoval středem hřiště sám na gólmana, jenž ale dokázal vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu jeho střelu vytěsnit na rohový kop !!!
14´ - další pěkná akce hostů a tentokráte Kučera poslal do čisté šance Zimu, ale ten trefil jen tyčku !
16´ - dělovka domácího Freislera z 20-ti metrů skončila na tyčce hostujícího gólmana Drahoňovského !
21´ - domácí Kühnel v dobré šanci, ale výborný gólman hostů mu ji bravurně zneškodnil !
38´ - domácí v další šanci, ale opět zde zaúřadoval Drahoňovský a na dvakrát ji opět zlikvidoval !

V první půli měli hosté výborný vstup do zápasu, když si během dvou minut první čtvrthodinky vypracovali dvě čisté šance, které však nebyly využity a pak se totéž stalo na straně domácího týmu a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu, což bylo, co se týče bilance hostů poprvé v letošní jarní odvetné části !!!

46´ - hosté zaútočili Demeterem, který běžel za dlouhým balónem, ale domácí gólman vyběhl až daleko za jeho vápno, odkopl míč a ten přeletěl obranu hostů, kam si naběhl Dobiáš, přehodil gólmana Vilémova a poprvé rozvlnil síť hostů – 1:0 !!!
57´ - dalekonosná rána domácího Pavlíka, která skončila k překvapení všech na tyči hostů a míč šel ven
58´ - domácí v další dobré šanci, ale pozorný Drahoňovský v bráně hostů míč vyboxoval do pole !
63´ - rychlá akce domácích a střídající Tokar trefil jen břevno již překonaného gólmana hostů !
70´ - dobře mířenou střelu Snášela z 20-ti metrů mezi tyče domácí gólman na 2x lapil !
75´ - chyba gólmana domácích a Rybář zkušeně přeloboval brankáře a vyrovnal stav zápasu na – 1:1 !
83´ - hostující kapitán Kučera se probil ze strany přes dva beky do vápna domácích, ale jeho střelu srazil jeden z obránců domácích na rohový kop !
87´ - hostující bek uklouzl, přišel o balón a domácí Duch střelou k tyči poslal domácí do vedení – 2:1 !
88´ - ulička Vernera a střídající Štefan šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohu – uf to byla škoda !
90´ - odražený balón po trestném kopu napálil Kučera z voleje přímo do šibenice a bylo srovnáno – 2:2 !

Domácí hráli v poli velmi dobře, ale hosté vycítili po první čtvrthodince svou šanci na dobrý výsledek a to se jim také podařilo. Diváci jen kroutili hlavou, jak může mít hostující celek tak málo bodů a okupovat jasně poslední místo v tabulce. Hosté po dobrém výkonu v minulém kole doma se Štětím, zahráli ještě lépe na čtvrtém celku divizní tabulky a přesvědčili se o tom, že se dá při troše štěstí a dodržování pokynů trenérů hrát s každým a zaslouženě si odvezli z Neratovic nečekaný, ale moc důležitý bodík pro vlastní sebevědomí do dalších zápasů, především pak na podzim v Krajském přeboru !!!

Sestava Vilémova:

Drahoňovský  – Šmalcl, Verner, Jirchář (ŽK), Snášel (78´- Meidl) – Demeter (78´- Štefan), Honců (ŽK), Galeno (60´- Kubr), Rybář, Zima - Kučera (ŽK)

Připraven ještě na lavici:

Vaňák

Chyběli ještě omluvení:

Hladík - Musílek a Kočka

  • Trenér: Jirásek P. (ŽK)
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: E.Čudová
  • Vedoucí mužstva: P.Kurel
  • Fotograf: nebyl
  • Diváci: 215 – z toho 12 vilémovských, velmi spokojených fandů !
  • Rozhodčí: Kvaček – Šimek, Zika (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: pan Moník
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Dobiáš (N) Drahoňovský (V)
Žluté karty 3 4
Červené karty 0 0
Rohy 8 4
Držení míče 58% 42%
Ofsajdy 5 4
Fauly 18 19
Střely na bránu 7 4
Mimo 9 5

 OSLAVY FOTBALU VE VILÉMOVĚ !

Fotbalisté vilémovského SK Stap Tratec se po třetím putování divizní soutěží rozloučili s touto soutěží po jednoleté epizodce. I když v této naší čtvrté nejvyšší fotbalové scéně měli tu čest pobývat dohromady už neskutečných 7 let, bylo poslední loučení s hořkou příchutí. Těsně před zahájením sezóny přišly černé chmury v podobě odchodu tří nejlepších hráčů a několika zranění dalších opor. Byly i potvrzeny zkušenosti z minulých působení, že podobné vesnické týmy, nota bene tak vzdálené od centra, nemají šanci hlavně u rozhodčích, kteří velice často dávali dost okatě najevo, že pískat takové dálky není zrovna v jejich oblibě. I funkcionáři z Vilémova, kteří nedávno volili nové vedení FAČRU s vírou v lepší časy, museli pochopit, že to byl jen sen těch malých klubů. Z nejvyšších pater dochází zcela evidentně k postupné likvidaci vesnického fotbalu. Nejen, že do něj neinvestují, ale naopak z něj tyjí. Účast v divizi je podmíněna existencí čtyř mládežnických mužstev pod pokutou 40 000 korun za každé chybějící. No a dejte dohromady tolik malých kluků na vsi s 900 obyvateli, kde se za rok urodí dětí opravdu velice poskrovnu. Navíc to nejsou samí chlapci. Stav, kdy se mládež zrovna nehrne do sportu není také potřeba rozebírat. Protože nahoře mají financí stále nedostatek, vymysleli si i další poplatky a pokuty, jako třeba za každou žlutou či červenou kartu ve hře. O investicích do klubů na pomyslné fotbalové periférii je zbytečné se zmiňovat. Vilémováci si sami uvědomili, že se do těchto soutěžních vrstev neměli hrnout, ale bohužel dost pozdě. I když nakonec skončili na samém chvostě, věří alespoň tomu, že dali příležitost se otrkat těm mladým a ti pak nové zkušenosti, pod dohledem starých mazáků, uplatní v oblíbeném Krajském přeboru.

Místní funkcionáři se přes všechny nahromaděné chmury přenesli a letošní jarní fotbalové putování ukončí se zvednutou hlavou. Důkazem, nechť je chystaný fotbalový svátek ve vilémovské Fotbal aréně Libora Sklenáře na den 17. června. Od 15. hodiny vyvrcholí už 22. sraz Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku nad 60 let. Velice to oblíbená akce pro ty, kteří fotbalem žili celý dosavadní život a setkání s bývalými spoluhráči, ale i soupeři, prožívají jako malí kluci. Společně si zasoutěží, pokecají jak jde život a samozřejmě připijí i na zdraví. Letošním nejstarším členem spolku je Antonín Kubík z Velkého Šenova ve věku 94 let.

Fotbalové odpoledne pak pak bude vyplněno společným shlédnutím posledního soutěžního zápasu místního béčka v derby s rezervou Šluknova. Ten začíná ve 14 hodin. Den plný fotbalu zakončí benefiční zápas u příležitosti loučení se s kariérou místního rodáka Petra Kurela. Je dodnes nejdéle sloužícím hráčem od žáčků přes dorost až do Áčka a stále nastupuje za velice úspěšné béčko. Vyjímkou v jeho velice úspěšné kariéře, kdy nastoupil k více než 400 utkáním, bylo po dvě sezóny působení v dorostu ligových Teplic. Součástí oslav bude přijetí Petra Kurela a dalšího bývalého vynikajícího vilémovského fotbalisty, Bohumila Medka, do Síně slávy.

Pořadatelé mají objednané i fotbalové počasí a těší se na fotbalové zážitky a slušnou návštěvu.

Za SK Stap Tratec Vilémov - Petr Horák

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.