FK Žatec - SK Stap Tratec 2:2 (2:4 na PK)

Hosté přijeli tentokráte do dalekého Žatce v roli favorita, neboť tomu velelo zatímní postavení v tabulce. Nečekaně onemocněl předstopér Šmacl a z rodinných důvodu se omluvil Jirchář, takže musel naskočit na jeho místo Kurel a jemu pak pomáhal ve stopérské dvojici Kubr. Bohužel podcenění a velmi špatná hra v první půli znamenala vcelku snadné vedení domácích 2:0, což zřejmě nikdo z přítomných nečekal, ale branka do šatny na 2:1 a humbuk v šatně v půli, znamenal výraznou změnu ve hře ve druhé půli a nebýt tohoto, že se hráči předháněli v zahazování šancí, mohl být výsledek i 2:5 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

18´ - obrovská chyba hostů v rozehře a Sulovský ranou k tyči poslal domácí do laciného vedení - 1:0 !
21´ - Kučera se probil do vápna, přistrčil míč zpět na Kočku, ale jeho slabou střelu gólman lapil !!!
22´ - NEDÁŠ – DOSTANEŠ – hosté neodkopli balón, míč se dokutálel k Sulovskému a bylo to – 2:0 !
45´ - nádherně kopnutý trestný kop do šibenice z 20-ti metrů v podání Havla a bylo to – 2:1 !!!

V první půli měli hosté sice více míč na svých kopačkách, ale dělali hrubé chyby a dvě z nich, jinak stále se bránící domácí, potrestali brankami a tudíž je hosté dostali na koně. Štěstím hostů bylo, že se do šatny trefil parádně Havel a bylo to jen o branku. V kabině hostů byl v poločase uragán a ve druhé půli se ukázala jejich síla. Bylo jen otázkou času, kdy se skóre otočí ve prospěch hostů, ale šance, které jejich borci nedali, to bylo o infarkt.  

68´ - hostující Rybář poslal uličkou Kučeru do čisté šance, ale gólman míč vytěsnil na rohový kop !!!
72´ - parádní lobík Rybáře přes stopéra a Čurgali sám na malém vápně trefil jen gólmana !!!
81´ - Havel poslal do brejku Zimu, ten prostřelil brankáře domácích a bylo srovnáno – 2:2 !!!
83´ - unik střídajícího Jirsy, přesný centr na malé vápno na Kučeru a ten z voleje přestřelil bránu !!!
89´ - centr Kučery a další skvělá šance Havla, který však střílel těsně vedle brány, škoda !!!

Druhá půle byla v podání hostů výrazně lepší té první a mnoho nechybělo a mohli si odvézt v klidu všechny tři body. Na šance se fotbal bohužel nehraje, ale na góly a i přesto, že hosté vstřelili dva, tak to stačilo jen na plichtu a šlo se do penalt. Tu první domácích hned Vaňák skvěle vyrazil a ve třetí trefil hráč domácích jen tyčku. Vzhledem k tomu, že hosté byli vždy stoprocentní, získali bod navíc a nutno říci, že zaslouženě, zvláště díky projevu ve druhé půli. Nyní nás čeká poslední tým tabulky, takže věřme, že jej nepodceníme a budeme hrát od začátku svou hru na vítězství za tři body.

Sestava Vilémova:

Vaňák  – Honců (ŽK), Kurel, Kubr, Snášel – Kočka (55´- Jirsa), Čurgali, Rybář, Havel, Zima – Kučera

Připraveni ještě na lavici:

druhý gólman Hladík, Meidl a Demeter

Chyběli ještě:

Štefan, Jirchář a Šmalcl !

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka:  Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: S.Kočka st.
 • Diváci: 150 – z toho 14 spokojených Vilémováků s dvěma body  !
 • Rozhodčí: Schreiner – Krutina, Kocourek (průměrný výkon)
 • Delegát svazu: p.Smreček
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Klíč (Ž) Kubr (V)
Žluté karty 3 1
Červené karty 0 0
Rohy 5 8
Držení míče 44% 56%
Ofsajdy 2 5
Fauly 19 14
Střely na bránu 5 10
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc srpen ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo druhý, poslední letní přípravný zápas a sice doma s účastníkem Krajského přeboru Liberecka týmem Hrádek nad Nisou, který skončil v poslední sezóně na 2.místě v tabulce KP Liberecka. Po poločase 1:1 jsme nakonec vyhráli nečekaným rozdílem v poměru 5:1 (Kučera 3, Zima a Kočka). Oba týmy si zaslouží pochvalu za velmi dobrý výkon, což ocenili i přítomní odborníci z řad diváků.
 2. V tomto měsíci sehrálo Áčko již i tři mistrovské zápasy a sice prohra v Brné 5:3 (Kočka, Zima a Kučera z PK), doma se Srbicemi plichta 3:3 (Kučera 2 a Rybář – na PK 4:5!) a výhra v Ledvicích 4:3 (Kočka, Rybář, Kučera a Zima). Zatím držíme slušnou 9.příčku v tabulce KP a chceme postupovat výše.
 3. Naše B-mužstvo se po dlouhých dohadech a zvažování rozhodlo po dvou úspěšných letech ukončit svou činnost a bylo odhlášeno z OP. Je to škoda, ale bohužel hráči nejsou a ti starší již na to nestačí fyzicky. I přesto velký dík za dvouletou zábavu především v neděli dopoledne na našem hřišti u pivečka.
 4. Díky panu Fúskovi jsme vyměnili obě tabule na vjezdu na stadion, kde je zaktualizovaná historie vilémovské kopané dle let a tříd, jenž jsme doposavad hráli a na druhé tabuli je domácí los Krajského přeboru na podzim tohoto roku, kde budou přibývat dosažené výsledky. Děkujeme !
 5. Naše řady navždy opustil náš bývalý gólman, bezvadný kamarád, velký fanda a účastník posledního srazu bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku – Milan Hrabák. Čest jeho památce !
 6. Obdrželi jsme od jednoho z našich sponzorů pro Á-mužstvo 20 ks nových bílých triček s logem Stap na tréninky a rozcvičku před samotnými zápasy. K tomu i dva zelinkavé pro gólmany. Ušetřili jsme tak 3 tisíce Kč. Díky moc !
 7. Očistili a znovu jsme natřeli na modro střídačky na vedlejší hrací ploše, takže je i druhá část brigádnických prací dle původního plánu hotova. S dalšími nátěry se počítá až v příštím roce a bude to celé zábradlí okolo hlavní plochy.
 8. Obdrželi jsme opět od jednoho z našich sponzorů 50 ks bílých stulpen s naším logem SK a ušetřili tak 5 tis. Kč. Děkujeme !
 9. Díky panu starostovi jsme obdrželi na hřiště pěknou hromádku čisté hlíny, kterou mícháme s pískem a používáme na fleky před dosevem obou hlavních ploch.
 10. Díky mechanizaci z Obecního úřadu jsme opět upravili naše ekologické uložiště posekané trávy z obou hřišť. Tak nám to zase půl roku vydrží a můžeme vozit.
 11. Pohnojili jsme opět obě dvě travnaté plochy a díky vodě jsou obě ve velmi dobré kondici. Však si to také žáci z Junioru Děčín, kteří zde byli na soustředění, pochvalovali.
 12. Náš nový nadějný borec Honza Jirsa bude vzhledem k tomu, že pracuje v automobilce a bydlí tam v Mladé Boleslavi, trénovat s blízkých Kosmonosech. Pokud bude mít ranní směnu bude jezdit k nám.
 13. Naši brazilští brigádníci očistili na vedlejším hřišti a natřeli i všechny zbylé dřevěné lavičky.
 14. Sešli jsme se v Lodovně na zápas Sparta – Kodaň s výsledkem 3:3, což pro Spartu znamenalo bohužel vyřazení.  Bylo nás 30, včetně kluků z Junioru Děčín vedených sparťanem Petrem Voříškem, se kterým jsme si hezky pokecali. Všem se to moc líbilo a tak nechyběl ani pro nej fanynky nějaký ten podpis od Petra.  
 15. Populární kartičky s rozpisy zápasů a čísly hráčů nám opět nechal zhotovit pan Tomáš Fúsek starší a navíc nám je daroval sponzorsky, takže jsme ušetřili 4 tisíce Kč.
 16. Při prvním mistr.zápase doma se Srbicemi bylo v tipovacím banku skoro 1600,- Kč a vyhráli to jen dva borci – Kostelecký ml. a Švitorka ml., kteří tak pobrali slušný balík v podobě takřka osmi stováků. Je vidět, že i mladíci jsou odborníci na místní fotbal, ne jen ten v televizi.
 17. Před zápasem se Srbicemi jsme objevili u výdejního okna dole u udírny létající vosy. Museli jsme povolat naše šikovné hašiče, kteří dvě hnízda odborně zlikvidovali. Díky kluci !
 18. Po vzájemné dohodě jsme pustili našeho nadějného brazilského borce Nafaela Galena do dorostu FK Varnsdorf, kde bude více vytížen.
 19. V Ledvicích se po půl roce zase losovalo z pytlíku naší masérky a „pětikilo“ brali – Kočka, Čudová a Marques. Ta snad nebudeme čekat další dlouhý čas, ale stane se to znovu jakýmsi pravidlem, stejně jako vítězný pokřik v kabinách !
 20. Firma paní Chládkove z Rybniště nám sponzorsky sesekala na vjezdu na stadion a u brány ty již přerostlé jehličnany. Vypadá to zase moc pěkně a navíc jsme ušetřili 3 tisíce Kč.
 21.  
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.