FK Žatec - SK Stap Tratec 2:2 (2:4 na PK)

Hosté přijeli tentokráte do dalekého Žatce v roli favorita, neboť tomu velelo zatímní postavení v tabulce. Nečekaně onemocněl předstopér Šmacl a z rodinných důvodu se omluvil Jirchář, takže musel naskočit na jeho místo Kurel a jemu pak pomáhal ve stopérské dvojici Kubr. Bohužel podcenění a velmi špatná hra v první půli znamenala vcelku snadné vedení domácích 2:0, což zřejmě nikdo z přítomných nečekal, ale branka do šatny na 2:1 a humbuk v šatně v půli, znamenal výraznou změnu ve hře ve druhé půli a nebýt tohoto, že se hráči předháněli v zahazování šancí, mohl být výsledek i 2:5 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

18´ - obrovská chyba hostů v rozehře a Sulovský ranou k tyči poslal domácí do laciného vedení - 1:0 !
21´ - Kučera se probil do vápna, přistrčil míč zpět na Kočku, ale jeho slabou střelu gólman lapil !!!
22´ - NEDÁŠ – DOSTANEŠ – hosté neodkopli balón, míč se dokutálel k Sulovskému a bylo to – 2:0 !
45´ - nádherně kopnutý trestný kop do šibenice z 20-ti metrů v podání Havla a bylo to – 2:1 !!!

V první půli měli hosté sice více míč na svých kopačkách, ale dělali hrubé chyby a dvě z nich, jinak stále se bránící domácí, potrestali brankami a tudíž je hosté dostali na koně. Štěstím hostů bylo, že se do šatny trefil parádně Havel a bylo to jen o branku. V kabině hostů byl v poločase uragán a ve druhé půli se ukázala jejich síla. Bylo jen otázkou času, kdy se skóre otočí ve prospěch hostů, ale šance, které jejich borci nedali, to bylo o infarkt.  

68´ - hostující Rybář poslal uličkou Kučeru do čisté šance, ale gólman míč vytěsnil na rohový kop !!!
72´ - parádní lobík Rybáře přes stopéra a Čurgali sám na malém vápně trefil jen gólmana !!!
81´ - Havel poslal do brejku Zimu, ten prostřelil brankáře domácích a bylo srovnáno – 2:2 !!!
83´ - unik střídajícího Jirsy, přesný centr na malé vápno na Kučeru a ten z voleje přestřelil bránu !!!
89´ - centr Kučery a další skvělá šance Havla, který však střílel těsně vedle brány, škoda !!!

Druhá půle byla v podání hostů výrazně lepší té první a mnoho nechybělo a mohli si odvézt v klidu všechny tři body. Na šance se fotbal bohužel nehraje, ale na góly a i přesto, že hosté vstřelili dva, tak to stačilo jen na plichtu a šlo se do penalt. Tu první domácích hned Vaňák skvěle vyrazil a ve třetí trefil hráč domácích jen tyčku. Vzhledem k tomu, že hosté byli vždy stoprocentní, získali bod navíc a nutno říci, že zaslouženě, zvláště díky projevu ve druhé půli. Nyní nás čeká poslední tým tabulky, takže věřme, že jej nepodceníme a budeme hrát od začátku svou hru na vítězství za tři body.

Sestava Vilémova:

Vaňák  – Honců (ŽK), Kurel, Kubr, Snášel – Kočka (55´- Jirsa), Čurgali, Rybář, Havel, Zima – Kučera

Připraveni ještě na lavici:

druhý gólman Hladík, Meidl a Demeter

Chyběli ještě:

Štefan, Jirchář a Šmalcl !

  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka:  Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: L.Sklenář
  • Fotograf: S.Kočka st.
  • Diváci: 150 – z toho 14 spokojených Vilémováků s dvěma body  !
  • Rozhodčí: Schreiner – Krutina, Kocourek (průměrný výkon)
  • Delegát svazu: p.Smreček
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Klíč (Ž) Kubr (V)
Žluté karty 3 1
Červené karty 0 0
Rohy 5 8
Držení míče 44% 56%
Ofsajdy 2 5
Fauly 19 14
Střely na bránu 5 10
Mimo 4 9


V pořadí již 10. Slavnosti burčáku se opět vydařily !

V pátek 8. září 2023 jsme uspořádali již po desáté za sebou na našem fotbalovém stadionu naše populární  Slavnosti burčáku !

Letos, za slunného počasí, zde byla ale daleko větší účast, než vloni a sice   turniketem prošlo celkem okolo 320 lidí, z nichž ale padesátka jen pro burčák přes ulici a dalších šedesát byly děti, které se přišly svézt na konících, využít dětské hřiště a nebo si nechat něco namalovat na obličej či jinou část těla. Vloni se prodalo 300 litrů burčáku a letos asi díky vedrům a daleko menšímu prodeji přes ulici „jen“ 240 litrů. Na každého se ale dostalo a tak byli všichni spokojeni. Byl jako vždy od našich kamarádů od Mikulova a lze konstatovat, že byl výborný, což ocenili všichni účastníci i kupující přes ulici.  

K tanci a poslechu hrála a zpívala kapela Peleteon ze Šluknova, která narychlo zaskočila za Bobra, který nám to odmítl a hrál v Lobendavě. Peleton nakonec dokázal, že stále patří ke špičce v okrese a účastníci a tanečníci to hodnotili jako jedno z nejlepších vystoupení ze všech Burčáků dohromady. Závěr byl přesně o půlnoci !!!

I když byl burčák výborný,  přišlo na řadu i pivečko značky Svijany, kterého se vytočily nakonec rekordní 4 sudy. Vinaři a vinařky okusili pravé moravské víno značky – Veltlín zelený a Irsai a ty byly také skvělý a vypilo se ho víc než 10 litrů. Naši kamarádi od Mikulova přivezli i slíbenou domácí slivovici a mandlovici, která všem také chutnala. Moc se jim tu u nás líbí a rádi se sem prý zase budou za rok vracet, když budeme chtít a tuto oblíbenou akci zase pořádat.

Dobrůtky typu – domácí langoše, klobásy či steaky, byly také ozdobou této povedené akce, kde bylo i na 15 německých přátel z nedaleké Sebnice a trochu vzdálenějšího Saupsdorfu.

Tradičně velice kvalitní a bohatá tombola se sto cenami, byla rozprodána během několika minut a všichni účastníci si odnesli minimálně jednu hodnotnou cenu, někteří dokonce i více. Hlavní cena – nový moderní vysavač – zůstal doma ve Vilémově. Spokojenost byla na místě a tak pořadatelé zvažují tombolu za rok ještě zvětšit.

DÍK PATŘÍ ČLENÜM FANDA KLUBU ZA USPOŘÁDÁNÍ !!!

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.