SK Stap Tratec – SK Modlany 1:4 (1:2)

Utkání se mělo původně hrát v Srbici na umělce, ale soupeři se dohodli na výměně pořadatelství a tak se hrálo ve Vilémově na normálním pažitu. Domácí bez tří marodů a dvou vyloučených poskládali jen tak tak sestavu, když musel opět nastoupit vedoucí mužstva Petr Kurel, ale vůbec se jim nedařilo. Měli sice balón daleko více na svých kopačkách, než výborně bránící soupeř v bloku s osmi lidmi, ale to bylo vše. Hosté dávali z brejků góly a domácí se příliš do šancí nedostával a když, tak ji vesměs neproměnili. Škoda, je to třetí prohra za sebou a dokonce prakticky stejným výsledkem, což připravilo domácí o stříbrnou příčku v tabulce.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

 • 21´ - kanonýr Kučera se prodral mezi dva beky a tvrdě vystřelil, ale gólman hostí míč vyrazil na roh
 • 28´ - centr Kočky a skluz Zimy, který skončil nad odkrytou bránou hostů – to byla škoda !
 • 34´ - rychlý brejk hostů a na jeho konci se ocitl volný Dolejška a bylo to – 0:1 !!!
 • 43´ - trestný kop hostujícího Stožického, míč se odrazil od břevna a dobíhající Ruda dává na – 0:2 !!!
 • 44´ - další centr Kočky na Zimu a ten se tentokráte nemýlil a snížil před pauzou na hratelných – 1:2 !!!

V první půli to vypadalo, že je to jen otázka času, kdy domácí prorazí obranný val hostů a začnou padat góly. Jenže hosté hráli chytře a do velkých šancí domácí vůbec nepouštěli respektive pouštěli jen zřídka. Naopak z brejků dvakrát zahrozili a bylo z toho jejich překvapivé vedení po 1.půli.

 • 54´ - přetažený centr Kučery a Zima v čisté šanci trefil jen břevno hostující brány !!!
 • 68´ - chyba domácích a kanonýr hostů Valenta nezaváhal a zvýšil stav již na – 1:3 !!!
 • 71´ - rohový kop domácích a Kučera po odraženém balónu v čisté šanci, ale míč šel těsně vedle tyčky
 • 73´ - dobrá střela Kučera z 18-ti metrů, ale pozorný gólman hostů ji vytěsnil na rohový kop
 • 79´ - trestný kop domácího kanonýra Kučery z 20-ti metrů skončil jen těsně nad bránou hostů   
 • 90´ - odražený balón a hostující kapitán Verbíř završil skóre zápasu na nepochopitelných – 1:4 !!!

Ve druhé půli se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale štěstí jim nepřálo a tak hosté, kteří nebyli příliš pohybliví dokázali ubránit vedení a ještě jej i navýšit. Je to škoda, protože to byl určitě hratelnější soupeř než před tím Kadaň nebo Most, ale fotbal nemá logiku a tak si zkušení hráči okolo trenéra a exligisty Doležala, již taktickou hrou pohlídali, pro ně důležité tři body.

Sestava Vilémova:

Hladík – Meidl (2x ŽK a ČK), Kurel, Kubr, Snášel  – Zima, Čurgali, Rybář, Kočka – Kučera, Štefan (65´- Jirsa)

Připraveni ještě na lavici:

Vaňák a zraněný Demeter !!!

Chyběli ještě:

Havel, Honců, Jirchář a Šmalcl

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: T.Fúsek
 • Diváci: 90 – promrzlých a velmi nespokojených s výslekem !
 • Rozhodčí: Vlašič J. – Vlašič M., Dobrý P. (velmi dobrý výkon)
 • Delegát svazu: p.Dvorský
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Kučera (V) Valenta (M)
Žluté karty 2 5
Červené karty 1 0
Rohy 8 5
Držení míče 57% 43%
Ofsajdy 5 3
Fauly 15 21
Střely na bránu 7 6
Mimo 6 4


Stanovisko SK Stap Tratec k incidentu při zápase Vilémov – Kadaň, dne 11.11.23.

Cca od 65.minuty začali domácí nabírat na iniciativě a tempu se snahou alespoň o vyrovnání. Bohužel přišla přesně 73.minuta a domácí hráč byl ostře ze zadu faulován při jednom z brejků hráčem hostů Junkem. Domácí požadovali za tento zákrok minimálně žlutou kartu, ale ta nebyla vytažena. Hráč Havel i kapitán Kučera si to ještě vysvětlovali s hlavním sudím, ten však na to ohled nebral i přesto, že z toho mohla být velká šance domácích. Za malou chvíli v 74. minutě fauloval na půlce domácí Honců hostujícího hráče, řekněme běžným faulem nebo minimálně výrazně mírnějším, než v 73.minutě hráč hostů Junek, který zabránil velké šanci.  Když hlavní sudí začal tahat žlutou a následně červenou kartu pro hráče Honců, strhla se mela, neboť to popudilo všechny domácí hráče a při té příležitosti dostal červenou za hanlivá slova vůči sudímu i zkušený domácí Havel. Bohužel rozhodl jeden špatný výrok hlavního, aby se to přeneslo do dalších dlouho netrvajících vteřinek a byl z toho incident, který Vilémov nepamatuje ve svém dlouholetém působení v KP. Následné výroky obou vyloučených hráčů domácích Honců a Havla nelze však v žádném případě tolerovat, s tím se plně ztotožňujeme. Bohužel takový je náš současný fotbal a náš výbor SK se tímto za to omlouvá a věříme, že se to již nikdy nebude opakovat. S oběma hráči byl proveden za přítomnosti trenérů a kapitána pohovor s výsledkem níže uvedeným.

Za SK Stap Tratec
Libor Sklenář, v.r.

Vyjádření vyloučených:

V.Honců – druhá žlutá karta mě rozlítila, když jsem viděl za co mi byla udělena a hlavně minutu před tím za co nebyla udělena za faul na spoluhráče Zimu, hostujícím hráčem Junkem. Mohli jsme s výsledkem klidně ještě něco udělat, nebýt toho špatného výroku rozhodčího. Na druhou stranu se všem hluboce omlouvám za zkrat, který po udělené červené kartě z mých úst vysypal tolik nevhodných a hanlivých slov, za které pochopitelně budu potrestán. Věřím, že po odpykání trestu mi toto bude výstrahou a v mém pokročilém fotbalovém věku se to již nebude opakovat.

V.Honců – v.r.

P.Havel – místo brejku Zimy a snížení na 3:2 přišel záludný faul, který byl sice odpískán, ale žlutá karta nepřišla. Domlouvali jsme sudímu, ale byl neoblomný. Minutu na to udělá náš Honců daleko mírnější faul, vidí hned druhou žlutou a červenou k tomu. To mě rozčílilo a protestoval jsem bez sprostých slov, pak mi dal hlavní sudí červenou, ale to jsem již mluvil jen s protihráčem a vysvětlovali jsme si to. Po té červené jsem se neudržel a hlavního rozhodčího zasypal sprostými slovy, ale že ho zabiju jsme neřekl, to by bylo slyšet na záznamu. Byl to zkrat, omlouvám se za to všem přítomným a věřím, že po skončení trestu již svou bohatou kariéru dohraji v klidu, což by se na můj věk již popravdě také slušelo.

P.Havel – v.r.

 

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.