SK Stap Tratec – SK Modlany 1:4 (1:2)

Utkání se mělo původně hrát v Srbici na umělce, ale soupeři se dohodli na výměně pořadatelství a tak se hrálo ve Vilémově na normálním pažitu. Domácí bez tří marodů a dvou vyloučených poskládali jen tak tak sestavu, když musel opět nastoupit vedoucí mužstva Petr Kurel, ale vůbec se jim nedařilo. Měli sice balón daleko více na svých kopačkách, než výborně bránící soupeř v bloku s osmi lidmi, ale to bylo vše. Hosté dávali z brejků góly a domácí se příliš do šancí nedostával a když, tak ji vesměs neproměnili. Škoda, je to třetí prohra za sebou a dokonce prakticky stejným výsledkem, což připravilo domácí o stříbrnou příčku v tabulce.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

 • 21´ - kanonýr Kučera se prodral mezi dva beky a tvrdě vystřelil, ale gólman hostí míč vyrazil na roh
 • 28´ - centr Kočky a skluz Zimy, který skončil nad odkrytou bránou hostů – to byla škoda !
 • 34´ - rychlý brejk hostů a na jeho konci se ocitl volný Dolejška a bylo to – 0:1 !!!
 • 43´ - trestný kop hostujícího Stožického, míč se odrazil od břevna a dobíhající Ruda dává na – 0:2 !!!
 • 44´ - další centr Kočky na Zimu a ten se tentokráte nemýlil a snížil před pauzou na hratelných – 1:2 !!!

V první půli to vypadalo, že je to jen otázka času, kdy domácí prorazí obranný val hostů a začnou padat góly. Jenže hosté hráli chytře a do velkých šancí domácí vůbec nepouštěli respektive pouštěli jen zřídka. Naopak z brejků dvakrát zahrozili a bylo z toho jejich překvapivé vedení po 1.půli.

 • 54´ - přetažený centr Kučery a Zima v čisté šanci trefil jen břevno hostující brány !!!
 • 68´ - chyba domácích a kanonýr hostů Valenta nezaváhal a zvýšil stav již na – 1:3 !!!
 • 71´ - rohový kop domácích a Kučera po odraženém balónu v čisté šanci, ale míč šel těsně vedle tyčky
 • 73´ - dobrá střela Kučera z 18-ti metrů, ale pozorný gólman hostů ji vytěsnil na rohový kop
 • 79´ - trestný kop domácího kanonýra Kučery z 20-ti metrů skončil jen těsně nad bránou hostů   
 • 90´ - odražený balón a hostující kapitán Verbíř završil skóre zápasu na nepochopitelných – 1:4 !!!

Ve druhé půli se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale štěstí jim nepřálo a tak hosté, kteří nebyli příliš pohybliví dokázali ubránit vedení a ještě jej i navýšit. Je to škoda, protože to byl určitě hratelnější soupeř než před tím Kadaň nebo Most, ale fotbal nemá logiku a tak si zkušení hráči okolo trenéra a exligisty Doležala, již taktickou hrou pohlídali, pro ně důležité tři body.

Sestava Vilémova:

Hladík – Meidl (2x ŽK a ČK), Kurel, Kubr, Snášel  – Zima, Čurgali, Rybář, Kočka – Kučera, Štefan (65´- Jirsa)

Připraveni ještě na lavici:

Vaňák a zraněný Demeter !!!

Chyběli ještě:

Havel, Honců, Jirchář a Šmalcl

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: T.Fúsek
 • Diváci: 90 – promrzlých a velmi nespokojených s výslekem !
 • Rozhodčí: Vlašič J. – Vlašič M., Dobrý P. (velmi dobrý výkon)
 • Delegát svazu: p.Dvorský
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Kučera (V) Valenta (M)
Žluté karty 2 5
Červené karty 1 0
Rohy 8 5
Držení míče 57% 43%
Ofsajdy 5 3
Fauly 15 21
Střely na bránu 7 6
Mimo 6 4


KEVIN MARQUES PEREIRA SE LOUČIL VELICE TĚŽCE.

Brazílie. Největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky, s 214 milióny obyvatel, poslal už do světa stovky vynikajících fotbalistů, včetně toho nejlepšího z nejlepších. Vzpomínáte, vy starší? Jmenoval se Edson Arantes Dos Nascimento PELÉ. Koho by kdy jen ve snu napadlo, že za náš SK Stap Tratec Vilémov jednou bude taky hrát kluk z Brazílie. Potažmo hned dva v jednom týmu. Prakticky nemožné se stalo skutkem.

Před podzimní sezónou se jistý, 27letý borec ze Sao Paula rozhoupal a přetavil myšlenku ve skutek, ve kterém byl pokus zařadit se mezi fotbalové profesionály v Evropě. Když nevyšel první krok v Chorvatsku, narazil celkem náhodou na adresu našeho manažera Libora Sklenáře. Netrvalo to až tak dlouho a ústní dohoda byla na světě. Podobných akvizic už jsme tady v minulosti měli celou řadu a žádná nevyšla jaksi dlouhodoběji, i když špatní fotbalisté, převážně z Afrického kontinentu, to většinou nebyli. Věrní fanoušci určitě nezapomenou na Dangbeho, Solomona, Abilu nebo nedávno, stále se zlepšujícího Sodiqa. Nejbližší našemu manažerovi jej podezřívají i z toho, že Brazilce mínil vyzkoušet, v případě dobrého nákupu s ním u nás udělat díru do světa a hlavně ho pak výhodně prodat a přinést tím do klubové kasičky, těžce zasažené neklidnou dobou, tolik potřebné finance. Jako bývalý obchodní ředitel ve Stapu na to on má čuch !

No a fotbalové Brazilsko – české dobrodružství na trase Sao Paulo – Vilémov u Šluknova mohlo začít. Exotická posila se jmenuje Kevin Marques Pereira. Ještě v čase 30ti hodinového letu chlapec netušil, co ho v Čechách čeká. Po ranním přistání v Praze byl přepraven do Vilémova, narychlo ubytován a protože na odpolední přípravný zápas byla sestava neúplná, musel chtěj- nechtěj na plac.

Jelikož je u nich doma úředním jazykem portugalština, nastal malý problém, který ovšem bravurně pomohl vyřešit další náš brazilský fotbalista Nafael Galeno, který se už ale sám počítá mezi Vilémováky, neb u nás delší dobu žije a s životem v naší vesničce splynul. Na zdejší život si velice rychle zvykl i Kevin, který byl díky rodině Soukupovi ubytován ve stejném objektu s Nafaelem. Pobyt u nás byl podmíněn turistickým vízem, uděleným mu na cizinecké policii v Ústí nad Labem, za přispěním klubového vedení. Jeho platnost měla vypršet v polovině října. Až do té chvíle naše nová posila pravidelně nastupovala a odváděla standardní výkony. S koncem uděleného víza muselo padnout rozhodnutí jak dál. Nakonec došlo k dohodě, že se hlavně z ekonomických důvodů budeme muset rozejít k lítosti z obou stran. Vedení a spoluhráči svému novému kamarádovi připravili rozlučku a dárky na památku. Kevin odjížděl s těžkým srdcem a pláčem na krajíčku, protože s prostředím i s partou se sžil. Po příletu domů poslal na adresu vedoucího mužstva, spoluhráče a kamaráda, Petra Kurela nádhernou děkovací SMSku, Kterou jsme nakonec díky překladači zdárně přeložili. Stálo v ní asi toto –

V první řadě bych chtěl poděkovat Bohu za tuto příležitost, zkušenosti a vůbec za všechno. Moc bych chtěl poděkovat panu Sklenářovi a všem zaměstnancům SK Stap Tratec Vilémov za veškerou péči a krásné ošetření, které jsem tam dostal. Vše nejlepší a pozdravuji. Budete mi všichni chybět, opatrujte se. 

S přátelským pozdravem Kevin Marques Pereira.

Za SK - Petr Horák

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.