FK Modlany - SK Stap Tratec 1:5 (1:2)

K poslednímu utkání v Krajském přeboru ústeckého kraje, zajížděli vilémovští fotbalisté, dnes již prakticky tradičně v 11-ti lidech a na lavici musel opět jen vedoucí týmu Petr Kurel. Zápas se hrál za příjemného počasí a nezvykle vysoké návštěvě podpořené nejen účastí generality Ústeckého svazu – předseda Martin Hrdlička, sekretář a ligový rozhodčí Karel Rouček a s nimi i bývalý reprezentant Pavel Verbíř, no a hlavním pozornost patřila především trenérovi Slavie Praha panu Trpišovskému, se kterým se naši diváci i nechali vyfotit.  Utkání, ve kterém šlo prakticky jen o prestiž, se hrálo za neustálé převahy hostů, kteří dokázali vstřelit pět branek a další šance ještě neproměnili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dlouhý výkop Vaňáka, míč přeskočil i stopéra domácích a Kučera šel sám na gólmana, ale nedal !
24´ - chyba obrany domácích a Bulejko šel sám na gólmana, ale ten jeho ránu vytěsnil na rohový kop !
28´ - krásná akce hostů po ose Rybář – Bulejko a Kučera do prázdné brány konečně zavěsil – 0:1 !!!
30´ - chybička hostů, střela a vyražený balón doťuknul domácí Řepka do sítě a vyrovnal na – 1:1 !!!
37´ - přetažený centr Bulejka a Kučera špičkou nohy posunul míč za záda domácího gólmana – 1:2 !

První půle byla zcela v režii hostů, kteří však těžko vymýšleli jak prorazit obranný val domácích, který čítal většinou osm až devět hráčů. Dvakrát se jim to podařilo rozvlnit síť domácích, ale na druhou stranu branka v jejich síti byla zcela zbytečná a pokazila Vaňákovi prémiové čisté konto.

47´ - faul na Kučeru ve vápně domácích, jasná penalta, ale gólman domácích mu ji lapil !!!
50´ - lob domácích za obranu hostů a Řepka šel sám na Vaňáka, ale střílel zbrkle jen vedle jeho brány.
53´ - další paráda v podání hostující trojice  Zima – Havel – Kučera a ten završil další hattrick – 1:3 !!!
55´ - Kučera si vychutnal ve vápně beka domácích, posunul míč k Zimovi a bylo to – 1:4 !!!
62´ - rohový kop Havla dostal na svou nohu Bulejko, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh
76´ - přetažený roh Havla na Luňáka a jeho parádní volej vykopl bek z brankové čáry !
78´ - únik Zimy po pravé straně, přihrávka zpět na Kučeru, ale jeho šanci vytáhl gólman na roh !
87´ - průnik hostujícího Kučery, přihrávka zpět na Bulejka, který  nemýlil a bylo to – 1:5 !!!

Druhá půle byla ještě více v režii hostů, kteří se tlačili k bráně domácích, ale kýženou stovku gólů nedocílili (počítáno v součtu i s Brnou), bohužel dva míče v síti nakonec chyběly. I tak vstřelit 98 branek je pěkný počin a je to v průměru 3,26 gólu na zápas. Bohužel v obraně to nebylo již tak dobré, tady nás předčilo devět soupeřů. Sympatičtí domácí, v čele se známým trenérem - exligovým Michalem Doležalem, nám popřáli mnoho úspěchů v Libereckém kraji, no a my jeli rychle slavit závěrečnou Dokopnou.

Vaňák – Snášel, Luňák, Jirchář, Marquez - Zima, Havel, Čurgali, Rybář, Bulejko - Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Kurel

Chyběli:

Hladík, Honců, Kubr, Šmalcl, Kramer, Demeter a Meidl !!!

• Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl

Diváci:  200 –  z toho 15 nadmíru spokojených vilémovských fandů !
Rozhodčí:   – Seifert – Suchánek, Arnošt (skvělý výkon)  Delegát svazu:  pan Baum Tomáš

Nejlepší hráči utkání: Sigmund (K) Kučera (V)

Co nám přinesl měsíc duben ?

1. Sehráli jsme další mistrovská utkání a sice doma plichta s Jílovým 1:1 (na PK 1:4), plichta v Neštěmicích 2:2 (3:4 na PK), doma výhra s Žatcem 7:2 a v Krupce plichta 1:1 (4:5 na PK). Zatím máme 39 bodů a držím 7.místo v tabulce KP.
  2. Nejlepší tréninkovou docházku Áčka měli za březen – Vaňák, Snášel, Demeter a Bulejko, všichni 100% ! Celkově zatím vedou – Honců, Vaňák a Bulejko, všichni  mají shodně 23 účastí, následují  jen o bod – Šmalcl a Snášel.
  3. Dostali jsme od firmy Tratec další fúru tvrdého dřeva na topení do Lodovny a ušetřili tak 4 tis.Kč. Děkujeme !
  4. Obdrželi jsme před zápase s Jílovým od Mikulášovických myslivců přes 7 kilo mladého kance a paní Jirmanová, naše fanynka, jinak známá svým kuchařským umem z mysliveckých úlovků, nám z něj udělala perfektní guláš, na kterém si po zápase pochutnali nejen hráči, realizační tým, rozhodčí, ale i celá Lodovna. Mockrát děkujeme !
  5. Navázali jsme opět po letech spolupráci se Schrödingerovým institutem, který věnoval našim začínajícím žáčků zatím 10 balónů a ušetřil nám tak 6 tis. Kč. V budoucnu se chceme bavit o další pomoc, která byla již dojednána, podmínkou však je sehnat k mládeži kvalitní trenéry a pomocníky.
  6. Vzpomněli jsme v úzkém fotbalovém kruhu v naší Lodovně na nezapomenutelného Ludvu Třešňáka, který by se dožil posledního března tohoto roku - 80-ti let. Byl to sekretář se vším všudy a moc nám tu chybí. Čest jeho památce !
  7. V pohárovém osmifinále jsme hladce zdolali Šluknov v poměru 5:0 (Bulejko 3 a Štefan 2). Pětikilo na kopačky z pytlíku naší masérky brali – Dužár, Snášel a Čurgali.
  8. V banku tipovačky bylo na Šluknov 1060,- Kč a vše bral jediný tipující expret a sice - Miloš Sladký.
  9. Po zápase se Šluknovem bral za hattrick do kasy Bulejko 1200,- Kč a za obdrženou nulu Vaňák dalších 1000,- Kč.
  10. V banku Tipovačky bylo na Jílové 1840,- Kč a ten si  rozdělili dva znalci – M.Holomková a L.Sklenář.
  11. Obdrželi jsme od jednoho z našich sponzorů dvě nové vlajky s naším logem na kabiny. Ušetřili jsme tak 1000,- Kč.
  12. Na venkovní WC jsme museli zakoupit 4 nové baterie a vyměnit je rychlým zásahem Ládi Hejla, neboť ty staré letité již protékaly. Vyšlo to na 4 tis. Kč.
  13. Po zápase v Neštěmicích brali příspěvek na kopačky z pytlíku naší masérky – Luňák a Šmalcl.
  14. Odeslali jsme žádost o možnost sloučení čtvrtfinálového zápasu s Ústím B v poháru s mistrovským, neboť v týdnu nedáme z důvodu směn a zranění dohromady jedenáctku. Bylo to zamítnuto a dostali jsme pokutu – 10 tisíc Kč.
  15. Zasedli jsme spolu se zástupci D.Poustevny, Sebnice a naší paní Palocsanyi, která se nám stará a bude starat o dotace do našeho klubu, především za mládež, kterou právě ve spolupráci s těmito dvěma subjekty připravujeme. Začínáme slušně trénovat a přijdou k tomu brzy i nějaké turnaje a pak rozhodnutí co přihlásit, v čem se spojit apod. Stále však hledáme trenéry, pojďte pomoci a bude o mládež a Vilémovský fotbal postaráno.
  16. Náš oslavenec Valda Honců se projel na čtyřkolce, nepříjemně upadl a přetrhal si ramenní vazy. Následovala operace a minimálně půl roku klid od fotbalu.
  17. Šluknovští odborníci nám doplnili naši Desku cti na kabinách o další jméno – Bohumil Mrkvička. Vedle bude v brzku již druhá, nová pro další zasloužilce. Vyšlo to na 10 tisíc Kč, ale uhradil nám to jeden z našich sponzorů.
  18. V pátek před zápasem se Žatcem dorazili do Lodovny nohejbalisté z Poděbrad a ukázali se samosebou i na fotbale, kde do poslední minuty Hátla držel správný tip a šanci na 2 tisíce Kč, ale vlastenec hostů v 90.minutě mu radost zkazil. Celý bank tudíž přibude na další zápas s Černovicemi.
  19. Po zápase se Žatcem se losovalo z pytlíku naší masérky prostřednictvím delegáta pana Petra Wencla a hlavního sudího pana Vlašiče a třemi šťastlivci byli – Zima, Demeter a Kurel. Gratulujeme. Jen tak dál hoši !
  20. Koncem zápasu v Krupce obdrželi naši hráči Havel a Bulejko červenou kartu a nezahrají si nejméně 2 zápasy. Oba byli vylosování z pytlíku masérky a brali po pětistovce.