FK Modlany - SK Stap Tratec 1:5 (1:2)

K poslednímu utkání v Krajském přeboru ústeckého kraje, zajížděli vilémovští fotbalisté, dnes již prakticky tradičně v 11-ti lidech a na lavici musel opět jen vedoucí týmu Petr Kurel. Zápas se hrál za příjemného počasí a nezvykle vysoké návštěvě podpořené nejen účastí generality Ústeckého svazu – předseda Martin Hrdlička, sekretář a ligový rozhodčí Karel Rouček a s nimi i bývalý reprezentant Pavel Verbíř, no a hlavním pozornost patřila především trenérovi Slavie Praha panu Trpišovskému, se kterým se naši diváci i nechali vyfotit.  Utkání, ve kterém šlo prakticky jen o prestiž, se hrálo za neustálé převahy hostů, kteří dokázali vstřelit pět branek a další šance ještě neproměnili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dlouhý výkop Vaňáka, míč přeskočil i stopéra domácích a Kučera šel sám na gólmana, ale nedal !
24´ - chyba obrany domácích a Bulejko šel sám na gólmana, ale ten jeho ránu vytěsnil na rohový kop !
28´ - krásná akce hostů po ose Rybář – Bulejko a Kučera do prázdné brány konečně zavěsil – 0:1 !!!
30´ - chybička hostů, střela a vyražený balón doťuknul domácí Řepka do sítě a vyrovnal na – 1:1 !!!
37´ - přetažený centr Bulejka a Kučera špičkou nohy posunul míč za záda domácího gólmana – 1:2 !

První půle byla zcela v režii hostů, kteří však těžko vymýšleli jak prorazit obranný val domácích, který čítal většinou osm až devět hráčů. Dvakrát se jim to podařilo rozvlnit síť domácích, ale na druhou stranu branka v jejich síti byla zcela zbytečná a pokazila Vaňákovi prémiové čisté konto.

47´ - faul na Kučeru ve vápně domácích, jasná penalta, ale gólman domácích mu ji lapil !!!
50´ - lob domácích za obranu hostů a Řepka šel sám na Vaňáka, ale střílel zbrkle jen vedle jeho brány.
53´ - další paráda v podání hostující trojice  Zima – Havel – Kučera a ten završil další hattrick – 1:3 !!!
55´ - Kučera si vychutnal ve vápně beka domácích, posunul míč k Zimovi a bylo to – 1:4 !!!
62´ - rohový kop Havla dostal na svou nohu Bulejko, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh                                                                                                                                      
76´ - přetažený roh Havla na Luňáka a jeho parádní volej vykopl bek z brankové čáry !
78´ - únik Zimy po pravé straně, přihrávka zpět na Kučeru, ale jeho šanci vytáhl gólman na roh !
87´ - průnik hostujícího Kučery, přihrávka zpět na Bulejka, který  nemýlil a bylo to – 1:5 !!!

Druhá půle byla ještě více v režii hostů, kteří se tlačili k bráně domácích, ale kýženou stovku gólů nedocílili (počítáno v součtu i s Brnou), bohužel dva míče v síti nakonec chyběly. I tak vstřelit 98 branek je pěkný počin a je to v průměru 3,26 gólu na zápas. Bohužel v obraně to nebylo již tak dobré, tady nás předčilo devět soupeřů. Sympatičtí domácí, v čele se známým trenérem - exligovým Michalem Doležalem, nám popřáli mnoho úspěchů v Libereckém kraji, no a my jeli rychle slavit závěrečnou Dokopnou.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Snášel, Luňák, Jirchář, Marquez - Zima, Havel, Čurgali, Rybář, Bulejko - Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Kurel

Chyběli:

Hladík, Honců, Kubr, Šmalcl, Kramer, Demeter a Meidl !!!

  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl

Diváci:  200 –  z toho 15 nadmíru spokojených vilémovských fandů !
Rozhodčí:   – Seifert – Suchánek, Arnošt (skvělý výkon)  Delegát svazu:  pan Baum Tomáš

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Sigmund (K) Kučera (V)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 9 6
Držení míče 43% 57%
Ofsajdy 6 7
Fauly 16 15
Střely na bránu 5 14
Mimo 5 11


V pořadí již 23. setkání „dědků“ se vydařilo.

Ve Vilémově se v sobotu 29. června 2024 uskutečnilo již 23. společné setkání bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku nad 60 let, kterého se zúčastnilo letos 68 členů, z nichž mnozí vážili skutečně cestu skoro přes celou republiku (Nový Jičín, Karlovy Vary, Plzeň, Brno apod.) a někteří se zde objevili úplně poprvé. Škoda, že  bylo strašné vedro, které určitě některé starší členy odradilo od účastí. I někteří tradiční účastníci se museli ze zdravotních či jiných důvodů omluvit (Smolík, Witz, Zich, Sobota a další a další) a několik nám jich bohužel během roku i zemřelo. Při dobrém moku a specialitách z udírny se vzpomínalo na dávná i nedávná léta a také na ty, kteří již mezi námi nejsou a odešli nám na věky. K dispozici bylo mnoho starých fotografií a proběhla zde i výstavka společných fotek ze všech předchozích 22-ti ročníků.  Zájemci si mohli zkusit kopnout  na malou prázdnou brančičku o láhev pravé moravské slivovice, kterou nakonec ve vyřazovacím boji vyhrál  vilémovský kanonýr Miloš Sladký, který udolal ve finále Milana Klusoně z Varnsdorfu.  Poté následovalo tradiční společné fotografování do kronik. Závěrečným vrcholem bylo, že pak všichni shlédli benefiční utkání bývalých hráčů Vilémova proti děvčatům z celého výběžku. Před zahájení setkání „dědků“ proběhl ještě dvojzápas mladých nadějí Vilémova s Dolní Poustevnou. Toto setkání se všem opět moc líbilo a všichni se již těší na další  za rok opět ve Vilémově.  Nejstaršími účastníky byli pánové - Kubík 94 let, Pytlík a Horáček oba 88 let. Nejznámější osobností byl určitě bývalý hráč Varnsdorfu, bývalý senátor a dnes starosta Jiřetína Pepa Zoser. N krátkou dobu nás přišel pozdravit i pan senátor ing. Zbyněk Linhart z Kr. Lípy. Nejvzdálenějším účastníkem pak byl pan Miloš Kramer, který přijel až z dalekého Nového Jičína a Milan Gašo z Brna. Dík patří funkcionářům Fanda klubu a SK Stap Tratec Vilémov – T.Fúskovi, P.Horákovi, V.Švitorkovi, L.Sklenářovi a dalším za zorganizování celé této akce, která dle slov účastníků nemá široko daleko obdoby. Účastníci ocenili krásné prostředí místního fotbalového areálu, skvělou obsluhu a dobré jídlo i pití.

Tak za rok zase nashledanou ...

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.