FK Modlany - SK Stap Tratec 1:5 (1:2)

K poslednímu utkání v Krajském přeboru ústeckého kraje, zajížděli vilémovští fotbalisté, dnes již prakticky tradičně v 11-ti lidech a na lavici musel opět jen vedoucí týmu Petr Kurel. Zápas se hrál za příjemného počasí a nezvykle vysoké návštěvě podpořené nejen účastí generality Ústeckého svazu – předseda Martin Hrdlička, sekretář a ligový rozhodčí Karel Rouček a s nimi i bývalý reprezentant Pavel Verbíř, no a hlavním pozornost patřila především trenérovi Slavie Praha panu Trpišovskému, se kterým se naši diváci i nechali vyfotit.  Utkání, ve kterém šlo prakticky jen o prestiž, se hrálo za neustálé převahy hostů, kteří dokázali vstřelit pět branek a další šance ještě neproměnili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dlouhý výkop Vaňáka, míč přeskočil i stopéra domácích a Kučera šel sám na gólmana, ale nedal !
24´ - chyba obrany domácích a Bulejko šel sám na gólmana, ale ten jeho ránu vytěsnil na rohový kop !
28´ - krásná akce hostů po ose Rybář – Bulejko a Kučera do prázdné brány konečně zavěsil – 0:1 !!!
30´ - chybička hostů, střela a vyražený balón doťuknul domácí Řepka do sítě a vyrovnal na – 1:1 !!!
37´ - přetažený centr Bulejka a Kučera špičkou nohy posunul míč za záda domácího gólmana – 1:2 !

První půle byla zcela v režii hostů, kteří však těžko vymýšleli jak prorazit obranný val domácích, který čítal většinou osm až devět hráčů. Dvakrát se jim to podařilo rozvlnit síť domácích, ale na druhou stranu branka v jejich síti byla zcela zbytečná a pokazila Vaňákovi prémiové čisté konto.

47´ - faul na Kučeru ve vápně domácích, jasná penalta, ale gólman domácích mu ji lapil !!!
50´ - lob domácích za obranu hostů a Řepka šel sám na Vaňáka, ale střílel zbrkle jen vedle jeho brány.
53´ - další paráda v podání hostující trojice  Zima – Havel – Kučera a ten završil další hattrick – 1:3 !!!
55´ - Kučera si vychutnal ve vápně beka domácích, posunul míč k Zimovi a bylo to – 1:4 !!!
62´ - rohový kop Havla dostal na svou nohu Bulejko, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh                                                                                                                                      
76´ - přetažený roh Havla na Luňáka a jeho parádní volej vykopl bek z brankové čáry !
78´ - únik Zimy po pravé straně, přihrávka zpět na Kučeru, ale jeho šanci vytáhl gólman na roh !
87´ - průnik hostujícího Kučery, přihrávka zpět na Bulejka, který  nemýlil a bylo to – 1:5 !!!

Druhá půle byla ještě více v režii hostů, kteří se tlačili k bráně domácích, ale kýženou stovku gólů nedocílili (počítáno v součtu i s Brnou), bohužel dva míče v síti nakonec chyběly. I tak vstřelit 98 branek je pěkný počin a je to v průměru 3,26 gólu na zápas. Bohužel v obraně to nebylo již tak dobré, tady nás předčilo devět soupeřů. Sympatičtí domácí, v čele se známým trenérem - exligovým Michalem Doležalem, nám popřáli mnoho úspěchů v Libereckém kraji, no a my jeli rychle slavit závěrečnou Dokopnou.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Snášel, Luňák, Jirchář, Marquez - Zima, Havel, Čurgali, Rybář, Bulejko - Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Kurel

Chyběli:

Hladík, Honců, Kubr, Šmalcl, Kramer, Demeter a Meidl !!!

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
 • Fotograf: nebyl

Diváci:  200 –  z toho 15 nadmíru spokojených vilémovských fandů !
Rozhodčí:   – Seifert – Suchánek, Arnošt (skvělý výkon)  Delegát svazu:  pan Baum Tomáš

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Sigmund (K) Kučera (V)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 9 6
Držení míče 43% 57%
Ofsajdy 6 7
Fauly 16 15
Střely na bránu 5 14
Mimo 5 11


Co nám přinesl měsíc červen ?

 1. Sehráli jsme další mistrovská utkání a sice doma nečekaně vysoká výhra s Mostem B 5:0 (Kučera 4x, Bulejko 1x), výhra v Kadani 2:4 (Kučera 2x, Zima a Bulejko po 1) a jasná výhra v Modřanech 1:5 (Kučera 3, Zima a Bulejko po 1). Získali jsme 51 bodů a skončili na 4. místě v tabulce KP.
 2. Uspořádali jsme dětský turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 14 týmů, z toho jeden z Německa. Hrál se ve dvou kategoriích – mladší přípravky na dvou a Bambiny na jednom hřišti. Bambiny ovládl Varnsdorf, před Juniorem a mladší příravku pak Chřibská před Benešovem.
 3. Závěrečná Áčka proběhla nezvykle od 21 hodin po příjezdu z Modlan, ale o to větší byla zábava a sranda. Tradičně se vyhodnotili nejlepší jednotlivci, takže nejlepší střelcem sezóny se stal Míla Kučera se 41 brankami a překonal tak rekord KP, který držel srbický kanonýr Denis Egert. V přátelských zápasech na jaře zvítězili – Bulejko a Štefan. Nejlepší tréninkovou docházku měli – Vaňák, Snášel a Bulejko. Nejvíce odehraných minut měli – Snášel a Kučera, všichni 100%, těsně před Zimou s 99,5%. Cenu Fair play obdržel – Kevin Marques, který přiletěl z Brazílie pomoci našemu stále se zužujícímu kádru, z důvodu zranění apod. Další odměny v podobě večeří se svými protějšky obdržel celý realizační tým – Dužár, Zbončák, Kurel a Čudová. Další odměny brali - kustod Chmelík a tréninkový pokladník a mluvčí – Snášel. Rozloučili jsme se také s Bulejkem a Havel, kteří odcházejí do Německa a předali jim na památku poslední společné foto. Poslední slušná finanční odměna byla pro kolektiv za umístění do 5.místa. Následovalo krátké zhodnocení a poděkování od trenéra, asistenta, managera, kapitána, vedoucího mužstva a předsedy Fanda klubu. Poté již vypukla volná zábava při skvělém rautu od našich děvčat, kde nemohly chybět ani zákusky od naší Boženky. Zpívalo a tančilo se do brzkých ranních hodin.  Tak za měsíce zase na viděnou !
 4. Proběhlo další v pořadí již 23.setkání bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku za účasti 68 členů. Tradičně krásná akce a nádherné počasí. Tak za rok znovu !
 5. Na další sezónu budeme míst tři povinná sdružená mládežnická družstva – mladší i starší přípravky  s D.Poustevnou, mladší žáci se Šluknovem.
 6. Nejlepší tréninkovou docházku za květen měl M.Vaňák, jako jediný 100% a těsně za ním skončil L.Snášel. Celkově této jarní soutěži zatím vévodí M.Vaňák před L.Snášelem a M.Bulejkem.
 7. Obdrželi jsme jako každý rok touto dobou od pana Suka st. šest metráků hnojiva na vedlejší hrací plochu a ušetřili tak pěkných 6 tisíc Kč.
 8. V poločase mistrovského utkání s Mostem B byl za potlesku diváků uveden do Síně slávy náš bývalý fotbalista Áčka i Béčka, fanoušek a také věčný brigádník – Láďa Hejl.
 9. Po zápase s Mostem B brali po pětistovce z pytlíku naší masérky co by příspěvek na kopačky – Luňák, Snášel a Demeter. Vylosoval je sám – pan hlavní sudí Fišl.
 10. Začátkem června ihned po skončení domácích zápasů Á-mužstva jsme nechali firmou Eurogreen zrekonstruovat po třech letech opět hlavní plochu a k tomu odplevelit i plochu vedlejší. Kompletní regenerace nás vyšla na 115 tisíc Kč, ale už to bylo zapotřebí a je to znát na obou dvou hřištích.
 11. Po utkání v Kadani brali příspěvek na kopačky z pytlíku naší masérky – Kučera, Štefan a Rybář. Blahopřejeme.
 12. Poslední plná lednice piv a nealka byla gratis cestou z vítězné Kadaně. Vše uhradil náš šofér Petr Moravec. Díky.
 13. Nejlepší tréninkovou docházku v červnu měli – Snášel, Havel, Vaňák, Bulejko a Marques – všichni 100%.
 14. Za poslední zápas v Modlanech brali pětistovku z pytlíku naší masérky – Hladík, Jirchář a Zbončák.
 15. Nové dresy pro Bambiny za 6,5 tis. Kč a hned v nich děti vyběhli na turnaj ve Vilémově.
 16. Firma Kavi nám sponzorsky vyměnila sklo ve dveřích na zahrádku v Lodovně. Ušetřili jsme tak 3 tisíce Kč. Díky moc.
 17. Firma K+K nám opravila a natřela malou tribunu na vedlejším hřišti, kde již hrozilo propadnutí na prvním schodu. Krásná práce a hlavně sponzorsky, takže úspora je tam 12 tisíc korun.  Kluci děkujeme.
 18.  
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.