SK Stap Tratec – FK Višňová 1:2 (1:0)

Do Vilémova přijel neoblíbený soupeř domácích, který v loňské sezóně vyhrál oba vzájemné zápasy, doma i venku. Domácí, výrazně oslabeni o čtyři hráče, chtěli v posledním zápase podzimu a ve zbrusu nových dresech divákům potvrdit jejich umístění v tabulce a podle první půle to tak i vypadalo. Bohužel druhá půle jim nevyšla a hosté ze dvou rychlých brejků dokázali dát dvě branky a výsledek otočit.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- signál domácích po rohovém kopu, kdy do šance poslal Kučera Bulejka, ale ten se netrefil 
15´ - parádní bomba Svobody z 18-ti metrů, ale brankář hostů míč vyrazil do pole
16´ - chyba domácích a Sršeň v čisté šanci dal vyniknout Vaňákovi a byl z toho jen roh
18´ - odražený balón a Bulejko v čisté šanci trefil z pěti metrů jen gólmana hostů 
27´ - trestný kop domácího Snášela z 18-ti metrů, ale míč šel jen těsně vedle brány hostů
35´ - domácí kanonýr Kučera skvěle uvolnil Svobodu a ten poslal domácí do vedení – 1:0 !

Do šaten šli tedy spokojenější domácí, ale celková hra v první půli byla v podstatě vyrovnaná,  jen domácí měli o jednu šanci více. Druhá půle však přinesla nečekaný zvrat a zklamání pro slušnou návštěvu na domácím kolbišti. 

48´ - průnik hostujícího kapitána Mazánka mezi dvěma beky domácích a byla z toho jen tyčka
54´ - odražený balón a domácí střelmistr Kučera trefil v čisté šanci jen gólmana hostů 
62´ - chyba domácích v rozehře a rychlý brejk proměňuje Bubla a srovnává na – 1:1 !!!
77´ - odražený balón a volej Čurgaliho z 20-ti metrů skončil jen těsně vedle brány hostů 
83´ - chyba hostů a Zima v čisté šanci trefil jen beka na brankové čáře a bylo po radosti !
84´ - NEDÁŠ – DOSTANEŠ – bohužel hned z protiútoku hosté skórují Švadlenkou a je to – 1:2 !
86´ - centr do vápna hostů a střídající domácí žolík Fišer trefil jen tyčku – uf to byla škoda !

Domácí měli tentokráte smůlu v proměňování šancí, ale je fakt, že soupeř měl domácí dobře přečtené a hrál trpělivě svou hru, která jim nakonec přinesla ovoce v podobě tří nečekaných bodů. Naši se snažili seč to jen šlo, ale nevyvarovali se školáckým chybám, které zkušení hosté dokázali protavit v branky. Takže Višňová je druhým soupeřem v novodobé historii, kdy jsme přešli pod Liberecký kraj, po FC Pěnčín, se kterými má Vilémov nepříznivou bilanci v podobě tří porážek ze tří vzájemných zápasů. Nevadí, neboť kdo by před zahájením soutěží očekával 2.místo a 31 bodů na kontě ? V podstatě nikdo, takže s celkovým umístěním jsme spokojeni a na Závěrečné dokopné, která následovala hned po zápase, jsme si řekli, že se na jaře budeme rvát o co nejlepší umístění a minimálně udržíme stávající 2.flek.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Šmalcl, J.Kubr, Snášel  - Konarev, Čurgali, Rybář (57´- Zima), Kubr D. (87´- Kuchař), Bulejko - Svoboda (80´- Fišer), Kučera

Připraven ještě na lavici:

druhý gólman Vorlíček

Chyběli ještě:

Rudnický, Luňák,  Honců a Filip   !!!

  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: Kurel P.
  • Fotograf: Fúsek T.
  • Diváci: 130 – nepříliš spokojených domácích fandů !!!
  • Rozhodčí: Bohuš – Blažek, Jiřišta (kvalitní výkon)
  • Delegát: nebyl
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (Vil) Sršeň (Viš)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 5 4
Držení míče 52 % 48 %
Ofsajdy 4 3
Fauly 13 13
Střely na bránu 6 5
Mimo 8 6

První jarní mistr. zápas hrajeme v sobotu 14.3.26 v Chrastavě od 14 h !!!







Co nám přinesl měsíc únor ?

  1. Á-tým pokračoval v tvrdé zimní přípravě a sehrál v ní také dva přípravné zápasy a sice s Českou Lípou B 2:6 (Diego a Bulejko), výhra na  Junioru Děčín 3:2 (Svoboda, Rybář a Bulejko po 1).
  2. Naši Sálovkáři sehráli další turnaj a získali v něm 7 bodů, čímž udrželi naději na první místo, kde je ztráta před posledním turnajem pouze dvou bodů. Porazili Nebočady 5:1, Bohemia Transco 5:0 (hosté nepřijeli, takže kontumace)  a plichtili s vedoucím celkem tabulky Varnsdorfem 1:1 ! Naším nejlepší střelcem je zatím Valda Honců s 13-ti zásahy a v celkové tabulce Krajské extraligy mu patří 3.příčka s třígólovou ztrátou na první místo !
  3. Letošní soustředění  proběhlo sice opět ve Sloupu v Čechách, ale poprvé v Penzionu u Studničku. Absolvovalo jej 17 hráčů a 6 členů vedení. Bylo to vlastně jen jakési stmelovací soustředění, kdy se nejen trénovalo, ale také se tvořila parta u dobrého moku s vlastní zábavou.
  4. Dva turnaje měly mít za sebou i naše Bambiny, oba ve Vilémově, ale ten druhý se pro velkou marodku ve všech týmech nekonal. Na tom prvním skončily naši na pěkném 4.místě a nejlepší střelkyní se stala Dorotka Štrombachová (vnučka našeho managera).
  5. Nejlepší tréninkovou docházku měli za leden  - Vorlíček, Snášel, Honců a Svoboda, všichni 100%. Jen tak dál hoši !
  6. Konečně se nám podařilo, i když velkou náhodou sehnat člověka na opravu naší vřetenové sekačky John Deer. Je jím pan Petr Kubinec ze Žandova, který si odvezl všechny tři vřetena ke specielnímu a složitému nabroušení a zbytek prací udělá na místě. Na kolik to přijde uvidíme, ale určitě to bude výrazně levnější, než od Eurogreenu, který nám to navíc ani nenabrousil.
  7. Pozvali jsme si pro lepší topení v krbovkách přímo rumburského šéfa kominíků, který komín vyčistil a poradil nám jak a čím topit, aby bylo teploučko v celé Lodovně. Bohužel navíc přišel na to, že betonové věnce u obou komínů se již drolí a mohli by způsobit nějakou újmu na zdraví kolemjdoucích a tak budeme muset na jaře provést jejich odbornou opravu z plošiny.  
  8. Člen  našeho výkonného výboru SK Stap Tratec pan Horák prodal jednu ze svých hodnotných sbírek a věnoval z ní do naší klubové poklady 10 tisíc Kč. Krásné gesto - Péťo děkujeme ti !!!
  9. Zakoupili jsme od firmy Puma – šest nových míčů za 9 tisíc Kč a kompletní sadu 19 kompletních sad dresů s potisky. Ta nás vyšla  po 40%-ní slevě, kterou vyjednal náš navrátilec Martin Bulejko na  16 tisíc Kč. Po delší době máme zase pěkné nové a navíc značkové dresy a k tomu i trenky a stulpny, vše v zelené s kombinací s jemně bílou.
  10. Naši Sálovkáři překvapili na posledním finálovém turnaji v Libouchci všechny soupeře, 4x vyhráli a jen 1x remizovali s favoritem z Varnsdorfu a získali tak po 31 letech opět titul vítěze Krajské extraligy s nárokem na postup do celostátní soutěže mezi skutečnou elitu. Navíc střelec Valda Honců skončil na děleném 2.-3.místě v tabulce kanonýrů. Velká oslava se Závěrečnou a hodnocením se připravuje na začátek března a bude to prý velké, dle všech hráčů i funkcionářů.
  11. Firma Jirky Swadosche z Varnsdorfu nám sponzorsky zhotovila na čele tribuny po celém úseku - žlaby se svody, abychom se při dešti vyhnuli promáčenému terénu pod ní. Ušetřili jsme tak 22 tisíc Kč. Děkujeme.
  12. Opravili jsme díky našemu pracovitému kantýnskému Honzovi Hájkovi plechové dveře na vchodu mezi občerstvovacími stanicemi a tribunou. Děkujeme !
  13.  
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.