SK Stap Vilémov – Sokol Rozstání 2:1 (1:1)

Hosté přijeli, vědomi si kvalit domácích, se zónovou obranou v sedmi lidech a to domácím vůbec nehrálo do karet, i když se to předpokládalo. Navíc se dostali na závěr první půlhodiny do vedení a domácí znervózněli. Naštěstí se jim podařilo do šatny vyrovnat a ve druhé půli pak pomalu odpadávající celek hostů začali přehrávat a diváci se nakonec dočkali parádní a rozhodující branky 10 minut před koncem zápasu, když rozhodl svou 18-tým gólem v sezóně – střelec Bulejko !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:   

19´- Bulejko vyvezl balón do vápna hostů, přistrčil jej Svobodovi a ten v čisté šanci pálil nad !
29´- rohový kop hostů a nejdelší muž na hřišti Jíra dostal hlavou svůj tým do vedení – 0:1 !
43´- trestný kop Bulejka a signál domácích, ale Kučera z malého vápna přestřelil bránu !
44´- dobře kopnutý rohový kop Bulejka a Filip hlavou jen těsně minul hostující bránu !
45´- únik Bulejka po pravé straně, přesná přihrávka na Kučeru a ten mazácky vyrovnal – 1:1 !

Poslední tři minuty první půle měli domácí tři tutovky, ale jen ta poslední vyšla a buďme za to rádi, neboť hosté skutečně dobře bránili a do brejků se příliš nedostávali. Kromě jednoho rohu a po něm i docílené branky, jinou šanci neměli. 

76´- centr Čurgaliho do vápna hostů a hlavičku Filipa vyrazil pozorný gólman hostů 
77´- přesný centr Bulejka a Zima v dobré šanci střílel jen do gólmana a byl z toho roh
78´- výstavní dělovka Bulejka z vápna do šibenice a domácí se konečně dočkali – 2:1 !!!
87´- domácí Kučera vypálil z 18-ti metrů technickou střelu, ale gólman ji vytěsnil na roh

Ve druhé půli poslali hosté na plac v průběhu hry skoro celou lavičku náhradníků, ale bylo to spíše oslabení, než posílení hry směrem ze zadu dopředu, tak jako tomu bylo v první půli. Nejen, že si nedokázali hosté vypracovat za druhou půli ani jednu šanci, ale ke konci zápasu se bránili mnoha nájezdům a šancím domácích, kterým se nakonec podařilo strhnout výhru, pěknou střelou Bulejka, po zásluze na svou stranu a udržet si i po desátém mistrovském zápase jara neporanitelnost a hlavně také stříbrnou pozici v tabulce.

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců, Filip, Rudnický (70´- Fišer) - Bulejko, Kučera, Rybář, Čurgali, Zima – Svoboda (ŽK – 90´- Galbavý), Červeňák (88´- Kuchař)

Připraveni ještě na lavici:

Vorlíček

Chyběli ještě:

Šmalcl, Kubr D., Kubr J., Konarev a Snášel

  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent:  Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Ved.mužstva: Kurel P.
  • Fotograf: Fučík M.
  • Diváci: 150 – nakonec nad míru spokojených !!!
  • Rozhodčí: Stejskal – Zlatník, Paulus (jedná sporná chyba)
  • Delegát: pan Neuberg
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Červeňák (V) Žoček (R)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 8 3
Držení míče 53 % 47 %
Ofsajdy 6 2
Fauly 15 12
Střely na bránu 9 4
Mimo 8 5

Další mistrovský zápas hrajeme ve středu 20.5.26 doma s Lomnicí od 18 h !







Varnsdorf pro jistotu přihlásil i okresní přebor. Lanaří hráče z Vilémova !

Další osud fotbalového Varnsdorfu po sestupu z druhé nejvyšší soutěže? Stále je nejasný. „Přihlásil jsem všechny možné soutěže. Od celostátních po okres. Kterou z nich budeme hrát, bude záležet na tom, kolik seženeme peněz," říká šéf majitel klubu ze Šluknovska Vlastimil Gabriel.

Jasné je, že ve Varnsdorfu nezůstane kamen na kameni. Odcházejí hráči i členové realizačního týmu. Samotný Gabriel už nechce mít dospělý fotbal na hrbu. „Můžu pomoct s rozjezdem. Nechci ale už řešit áčko i mládež."

Pomocnou ruku chce podat klubová ikona Pavlo Rudnytskyy. „Určitě nikam neutíkám. Slíbil jsem sice panu Sklenářovi z Vilémova, že budu po aktivní profi kariéře hrát u něho, ale teď je mimořádná situace. Chci klubu, který mám v srdci, co nejvíc pomoct. Ale zatím je to vše v mlze," přiznává srdcař, který za 15 let odehrál více než 400 druholigových zápasů.

Pomocnou ruku chce podat klubová ikona Pavlo Rudnytskyy. „Určitě nikam neutíkám. Slíbil jsem sice panu Sklenářovi z Vilémova, že budu po aktivní profi kariéře hrát u něho, ale teď je mimořádná situace. Chci klubu, který mám v srdci, co nejvíc pomoct. Ale zatím je to vše v mlze," přiznává srdcař, který za 15 let odehrál více než 400 druholigových zápasů.

Zmiňovanou mlhou legenda varnsdorfské kopané myslí obsah pokladny. „Uvidíme, jak se povede sehnat peníze. Město, kraj, sponzoři. Je to těžké, ale věřím, že to dopadne dobře. Jisté je, že mládež bude fungovat dál," informuje Rudnytskyy.

A co s áčkem? Kromě peněz zatím Varnsdorf nemá ani hráče. Gabriel ale jednal s šéfem krajský přebor hrajícího Vilémova Liborem Sklenářem, který by byl ochotný některé své opory prodat. „Měli jsme první sezení. Zájem je o hodně našich hráčů. Je to ale vázané na finanční prostředky a také na to, které jiné hráče se Varnsdorfu podaří angažovat. Samozřejmě, že jsou myšlenky na 3. ligu, ale reálnější je asi divize. Nižší soutěže jsou také variantou, pokud by to nedopadlo."

V případě vilémovského pouštění žilou je otázkou, jak to v klubu bude dál. „Také máme víc variant. Doplnit hráče bude těžké, v okolí jich moc kvalitních není. Počítám s tím, že všichni naši do Varnsdorfu nepůjdou. Myslím, že tak 4 - 5. Pak bychom kádr po krajský přebor mohli poskládat. Ale je možnost, že budeme hrát nižší soutěž. S kluky, kteří by případně šli pryč, jsme si to už řekli na rovinu. Bránit jim nebudeme. Každopádně za ty hráče budu chtít od Varnsdorfu peníze," uzavírá Sklenář.

František Bílek – SD
30.5.2025

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.