SK Srbice - SK Stap Tratec 2:1 (1:1)

K dalšímu mistrovskému zápasu odjížděli vilémovští fotbalisté s torzem týmu, bez tří klíčových hráčů a druhého gólmana, takže se svlékl i vedoucí mužstva Petr Kurel. Vše probíhalo až do konce první půle dobře, hra byla vyrovnaná, šance na obou stranách na stejno. Pak ale přišel faul na Marka Rybáře a tak musel za něho nastoupit Miloš Štefan. Chudák Marek jel do nemocnice a dostal berle. Ve druhé půli ke konci přišel tvrdý souboj Lukáše Meidla s domácím hráčem, pád na tvrdou zem tak nešťastně, že je musela odvézt rychlá sanita do teplické nemocnice na operaci ramene, takže asi rok bez fotbalu.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dobrá střela domácího špílmachra Martykána z velkého vápna, ale Vaňák míč vytáhl na roh
13´ - kapitán hostů Kučera poslal do šance uličkou Bulejka, ale jeho střelu stačil bek srazit na roh
14´ - domácí doslova vyšachovali obranu hostů a nikým nekrytý kanonýr Egrt zavěsil – 1:0 !
15´ - přetažený centr Meidla a následný krásný volej Bulejka skončil jen těsně vedle domácí brány !
32´ - dobrá šance domácích, ale střelu Mužíka zastavila tyčka hostující brány !!!
34´ - chyba domácích a hostující Bulejko mazáckým lobem vyrovnal na – 1:1 !!!
42´ - ostrý faul domácího beka na Rybáře a ten musí na nosítkách opustit hrací plochu !!!

První půle byla zcela vyrovnaná a po zásluze také skončila plichtou. Škoda jen nepříjemného zranění špílmachra Rybáře, který bude bohužel chybět delší dobu.

46´ - další chyba domácí obrany a všudybýlek Bulejko mohl skórovat, ale jeho střelu srazil bek na roh !
53´ - Čurgali parádně uvolnil Bulejka, který bez přípravy bodlem jen o milimetry minul domácí bránu !
70´ - po rohovém kopu domácích Jelen doslova protlačil míč do naší brány a bylo to – 2:1 !!!
71´ - výborná střela hostujícího Kučery z 18-ti metrů, ale gólman míč vytěsnil na rohový kop
75´ - centr Zimy, na který si naběhl Demeter a jeho hlavička prosvištěla okolo šibenice domácích ven
80´ - trestný kop Kučery a následnou Bulejkovu hlavičku vyrazil gólman domácích na další rohový kop
85´ - odražený balón a Kučera v další super šanci trefil z 10-ti metrů jen gólmana a byl z toho roh !!!
89´ - trestný kop hostů z 18-ti metrů zahrával Bulejko, ale míč skončil jen na zhuštěné zdi domácích
93´ - po dlouhém trestném kopu Šmalcla z půli hřiště se k míči dostal Snášel a dostal míč do sítě, ale sudí nejprve odpískal gól, ale pak změnil názor – prý šlo o útočný faul (asi si to spletl s basketem) !

Posledních dvacet minut zápasu bylo pro domácí zkouškou ohněm, hosté bušili do jejich obrany, měli šance, ale tu největší, která skončila v bráně domácích jim vzal sám hlavní sudí a bylo po zápase. Škoda dalšího zranění Meidla tři minuty před koncem zápasu, který leží v nemocnici a čeká na operaci ramene, takže bude delší dobu mimo hru.

Vaňák – Meidl, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima, Rybář (46´- Štefan), Bulejko (ŽK),Čurgali, Demeter – Kučera

Připraven ještě na lavici:

Kurel P.

Chyběli ještě:

Hladík - Kubr, Havel a Honců !!!

• Rozhodčí: Čáka – Bican, Papcun (až na ten závěr dobrý výkon)
  • Delegát svazu: p.Mollinger
  • Diváci: 40 – promrzlých a z toho 21 našich nespokojených fandů !!!
  • Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl
Nejlepší hráči utkání: Egrt (S) Šmalcl (V)

15.Proboštov285251637 : 5824 b.

Blšany odstoupily ze soutěže, takže byly prvním sestupujícím a k nim přibyly ještě Horní Jiřetín a Proboštov. Nováčky budou seskupivší z divize – Most a Štětí plus postoupivší z 1.A třídy – Pernštejn a Modrá. Takže se určitě máme za dva měsíce na co těšit !!! Dáváme na losování požadavek na číslo 1, takže první dva mistrovské zápasy bychom měli hrát doma, uvidíme jak to dopadne a s kým to asi tak bude.

Další, v pořadí již 18.kolo – 23.3. a 24.3.24:

SO: Neštěmice – Modlany D (asi jednička…!), Litoměřice – Srbice D (že by plichta…?), Krupka – Most B D (hosté by měli vyhrát…!), Černovice – Oldřichov D (body asi pro domácí….!), Brná – Jílové (asi jasná jednička…!), Vilémov – Ledvice (to bude asi bitva…!), Ústí n.L. B – Proboštov (asi jednička…!). NE: Kadaň – Žatec (asi jednička…!).