SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel