SK Stap Tratec – FK Most B 5:0 (1:0)

K dalšímu mistrovskému zápasu přijel do Vilémova velice silný soupeř z dalekého Mostu, který se opírá o své odchovance, kteří bojují o triko v Á-týmu, hrajícímu na špici ČFL. Začátek zápasu nevypadal pro domácí moc dobře, neboť v první čtvrthodince měli daleko více na svých kopačkách baló,n výborně se pohybující hosté. K velké šanci to však nevedlo a tak se hra začala vyrovnávat a domácí začali hrát svou hru a vstřelit i jediný gól první půle, ale šancí měli více jak hosté.

15´ - centr Bulejka z levé strany na Kučeru a ten v první čisté šanci trefil jen beka hostů !
21´ - dobrá střela domácího Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně nad břevnem hostujícího týmu
30´ - další parádní centr Bulejka, odražený balón se dostal k dobře stojícímu Kučerovi a bylo to – 1:0 !!!
38´ - rychlý brejk šikovných hostů a Buben se dostal do čisté šance, ale Vaňák jeho střelu vyrazil !!!
44´ - centr do vápna hostů, Zima prodloužil hlavu na Bulejka, ten zcela sám střílel jen těsně vedle tyče !

První půle byla z obou stran koukatelná, hosté byli velice dobře technicky i fyzicky vybavení a domácí se jim chtěli ve všech směrech vyrovnat. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí, což odpovídalo zhruba poměru sil na hrací ploše.

49´ - únik hostů a Hopi ve velmi slušné šanci střílel jen těsně vedle Vaňákovi svatyně
52´ - únik Havla po pravé straně, šikovné prostrčení míče na Kučeru a ten se nemýlil – 2:0 !!!
61´ - domácí Bulejko se probil mezi třemi beky, ale jeho střelu gólman hostů vyrazil do pole
63´ - centr Havla na Zimu, ten přistrčil míč ke Kučerovi, ale ten střílel jen do gólmana hostů
65´ - výstavní ulička Rybáře na Kučeru a ten završil svůj hattrick a zvýšil již na – 3:0 !!!
69´ - další parádní akce domácích po ose Čurgali – Zima a Kučera lišáckým lobem zvýšil na – 4:0 !!!
82´ - Kučera vrátil zpět balón na zcela volného Marqueze, ale ten v čisté šanci trefil jen beka hostů
86´ - skvělá akce domácích po ose Kučera – Zima – Bulejko a ten se konečně také trefil a bylo to – 5:0 !
88´ - únik Kučery mezi beky hostů, ale jeho střela v další čisté šanci skončila na tyčce hostů !!!

Druhá půle byla více méně již v režii domácích hráčů, kteří si s chutí zastříleli a vytvářeli si i další šance díky svým rychlým brejkům a citlivým narážečkám mezi nezkušenými mladíky. Ti pomalu odpadávali i přesto, že trénují 3x týdně, ale faktem je, že za stavu 3:0 už se proti zkušenému týmu dost špatně hraje a otáčí stav. Krásná děkovačka diváků na závěr našim hráčům se opět podařila.

Vaňák – Snášel, Luňák, Šmalcl, Marquez (ŽK) - Zima, Havel (ŽK), Čurgali (70´- Kramer), Rybář, Bulejko - Kučera

Hladík – Demeter a Kurel

Honců, Kubr, Jirchář, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 110 –  nadmíru spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Folk – Polívka, Jansa (skvělý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Novotný L.
Nejlepší hráči utkání: Walter (M) Snášel (V)
Mimo 7 6

Nečekaně vysoká prohra divizního favorita !

FC Jiskra Nový Bor - SK Stap Tratec 3:0 (2:0)

K prvnímu z pěti přátelských zápasů v rámci letní přípravy zajížděli vilémovští fotbalisté na půdu exdivizního Nového Boru po týdením drillu, kdy dostali na trénincích skutečně pořádně zabrat a možná i únava byla příčinou vysoké porážky, kterou asi nikdo z přítomných nečekal. Navíc chyběla pětice klíčových hráčů (Šmalcl, Greňo, Kopřiva, Vlk, Winzig) a nedoléčený Kurel. Takže dostali příležitost vlastně všichni zkoušení mladíčci proházení do dvou jedenáctek se zbývajícími hráči užšího kádru. Zápas to byl vcelku vyrovnaný, domácí si ale vytvářeli více šancí a tři z nich proměnili, kdežto hosté hráli více méně jen po vápno.

Nejdůležitější minuty:

- trestný kop Kříže z hranice velkého čtverce skončil těsně nad brankou domácí svatyně
- domácí v šanci, ale Hambálek ve spolupráci s Buryánkem ji včas uhasili
19´- domácí v další dobré šanci, ale J.Jägr ji skluzem eliminoval
33´- rohový kop domácích prošel mezi třemi beky hostů a domácí Hanousek poslal míč hlavou do sítě - 1:0
38´- centr do vápna hostí, kde si nerozuměli dva hráči, míč proletěl k Třešňákovi a ten hlavou zvýšil - 2:0
43´ trestný kop Buryánka z 18 metrů přes zeď skončil jen těsně vedle branky domácích
45´- na rohový kop Buryánka si naběhl  Nagy M., ale jeho hlavička šla jen nad branku domácích

První půle byla herně vcelku vyrovnaná, ale domácí dokázali proměnit dvě šance po chybách hostů a dostali se tak po úvodním tlaku hostů do herní pohody. Ve druhé půli došlo u hostů k výměně prakticky celé jedenáctky, kdežto domácí střídali jen tři lidi. Obraz hry se příliš nezměnil, i když si hosté dokázali vypracovat více šancí než v první půli, ale branku se jim docílit nepodařilo.

49´-  výhoz Loose skončil na zádech Luňáka a odražený balón pohodlně dopravil do sítě Stromecký 3:0
53´- krásná ulička Dobeše a hostující mladíček Tlapák šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohy
59´- hostující Dobeš našel přes beky volného Lehrla, která šel také sám na gólmana, ale trefil jen jeho
68´- dalekonosnou střelu z 25-ti metrů s chutí hrajícího Dobeše gólman domácích chytil
79´- hosté vyšachovali obranu domácích a zkušený harcovník a navrátilec ze Šluknova J.Lehrl se ocitl v sólovém nájezdu, ale jeho akci zastavil asi neoprávněně praporek pomezního
83´- další šachy hostů, tentokráte v šanci Tlapák, ale i jeho zastavil nekompromisní praporek pomezního

Na dobře připraveném pažitu se hrál otevřený zápas, ve slušném tempu, oboustranně velice ohleduplně, bez jakýchkoliv záludností a nebezpečných faulů. S tímto soupeřem máme letité velice dobré vztahy a zápasy končí většinou těsně. Tentokráte musíme sportovně popřát domácím k vysoké výhře, která však nic neznamená, neboť šlo o vyzkoušení řady nových hráčů v našem stávajícím širokém kádru a projevila se zde i nesehranost, neboť většina z nich hrála spolu poprvé v životě.

1.půle: Hambálek – Schmidt, Nagy M., J.Jägr, Havel, Nagy L., Očipka, Kubeš, Buryánek, Just a Kříž
2.půle: Loos – Luňák, Just, Kessler, Buryánek, Dobeš, Svoboda, Nagy L., Pácha, Lehrl, Tlapák