SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Hosté i bez šesti hráčů překvapili nováčka divize a zaslouženě vybojovali cenný skalp i díky dalšímu hattricku Havla !!!

FK Přepeře - SK Stap Tratec 2:4 (0:1)

Domácí nováček divize C si pozval na druhý přípravný zápas na pažit v Bílém Kostele jarní překvapení Ústeckého krajského přeboru i díky tomu, že v tomto celku kope exvilémovský Jakub Krasnický. V týmu domácích se objevila řada hráčů se zkušenostmi z první a druhé ligy nejen v Čechách, ale i v Polsku, Rusku či na Slovensku. Z těch nejznámějších jmenujme - Nesvadbu, Petříka, Bínu, Novotného, Majera, Synka, Vrabce, Schuberta atd. atd. Tento tým neměl dosud ani své domácí zázemní, ale nyní jej vybudovali kompletně nové na zelené louce a podzimní soutěž již budu hrát ve svém, místo hostování v Pěnčíně. Je to velice sympatický tým, ekonomicky velmi dobře zajištěný a tudíž se netající v budoucnu i dalším postupem do ČFL.

Nejdůležitější minuty utkání:

3´ - chyba domácích s rychlonohý Ruszó se ocitl v dobré šanci, ale trefil jen beka na brankové čáře
- přesný centr Jindřicha z levé strany a volej Ruszó v další šanci šel jen vedle brány domácích
9´ - dělovka domácího Synka z velkého vápna skončila jen těsně vedle svatyně Kuby Dvořáka
11´ - dlouhý pas Hokeho a Havel hlavičkou přeloboval gólmana domácích, ale míč šel jen vedle
15´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 25-ti metrů skončil jen těsně vedle domácí brány
17´ - domácí Ježek v dobré šanci, ale gólman hostů Dvořák míč vytěsnil na rohový kop
21´ - dlouhý balón přes beky hostů od Jindřicha a Ruszó šel sám na gólmana, ale střílel jen do něho
25´ - domácí kanonýr exboleslavský Synek střílel z trestného kopu jen vedle svatyně hostů
29´ - nečekaná dělovka Šmalcla z 20-ti metrů šla jen nad bránu domácích
34´ - parádní ulička Ruszó na Kučeru a ten se nemýlil a poslal hosty do zaslouženého vedení – 0:1 !!!
37´ - dobře kopnutý trestný kop domácího Sedláčka skončil jen těsně nad bránou hostů
41´ - únik rychlonohého Ruszó, ale jeho střela skončila jen vedle domácí brány

V první půli nastoupili domácí, po krátkém letním soustředění a výhře nad Českou Lípou před týdnem v poměru 2:0, sebevědomě a měli trochu více ze hry, ale hosté díky svým mladším a rychlejším borcům, podnikali bleskové brejky a dokázali si vytvořit kupodivu  více brankových příležitostí než domácích.

50´ - krásná akce dua Kučera – Luňák, kteří doslova vyšachovali obranu domácích, ale Luňák místo střely na bránu zvolil nezištnou přihrávku na Kučeru, který trefil na brankové čáře jen beka !!!
57´ - trestný kop exsparťana Nesvadby z 18-ti metrů zachytila dobře postavená zeď hostů
63´ - domácí Schubert se ocitl v čisté šanci, ale střílel jen nad bránu gólmana hostů Dvořáka
65´ - chyba v rozehře hostů a kanonýr Synek se už nemýlil a srovnal stav zápasu na – 1:1 !!! (hostující gólman Dvořák si nešťastně poranil koleno a vystřídala jej dvojka domácích !)
70´ - dlouhý pas Kurela za beky domácích a Havel se z čisté šance nemýlil a bylo to – 1:2 !!!
72´ - rychlý průnik Kučery obranou domácích, přesný centr a Havel míč uklidil do sítě – 1:3 !!!
79´ - centr do vápna hostů a exvarnsdorfský Novotný střelou k tyči snížil na – 2:3 !!!
81´ - domácí Horáček napálil balón z 20-ti metrů doprostřed brány, ale gólman „hostů“ jej lapil
83´ - další průnik Kučery obranou domácích a centr na Havla, který chytrým lobem přehodil ale i bránu !
86´ - dlouhý a přesný lob Kurela na Havla, který šel sám na gólmana domácích a nejen, že rozhodl zápas ve prospěch hostů, ale vstřelil i svůj další hattrick ve vilémovském dresu – 2:4 !!!

Ve druhé půli vystřídali hosté jen jednoho hráče, který byl k mání, kdežto domácí hned hráčů pět. Hrál se velmi slušný, technický fotbal s krásnými akcemi na obou stranách, ale výhru si zasloužili plně hosté, což uznali nejen hráči, ale i funkcionáři tohoto klubu. Hlavní sudí Blaschke nepotřeboval ani jednou žlutou kartu a i to svědčí o přátelském zápase, i když je škoda zranění Vilémovského gólmana Dvořáka, ale věřme, že to nebude nic vážného a že se Kuba brzy vrátí do tréninkového procesu.

Dvořák  - Honsů, Jirchář, Kurel, Jindřich – Luňák, Hoke, Havel, Šmalcl, Kučera – Ruszó (46´-Hošek)