SK Stap Tratec – FK Most B 5:0 (1:0)

K dalšímu mistrovskému zápasu přijel do Vilémova velice silný soupeř z dalekého Mostu, který se opírá o své odchovance, kteří bojují o triko v Á-týmu, hrajícímu na špici ČFL. Začátek zápasu nevypadal pro domácí moc dobře, neboť v první čtvrthodince měli daleko více na svých kopačkách baló,n výborně se pohybující hosté. K velké šanci to však nevedlo a tak se hra začala vyrovnávat a domácí začali hrát svou hru a vstřelit i jediný gól první půle, ale šancí měli více jak hosté.

15´ - centr Bulejka z levé strany na Kučeru a ten v první čisté šanci trefil jen beka hostů !
21´ - dobrá střela domácího Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně nad břevnem hostujícího týmu
30´ - další parádní centr Bulejka, odražený balón se dostal k dobře stojícímu Kučerovi a bylo to – 1:0 !!!
38´ - rychlý brejk šikovných hostů a Buben se dostal do čisté šance, ale Vaňák jeho střelu vyrazil !!!
44´ - centr do vápna hostů, Zima prodloužil hlavu na Bulejka, ten zcela sám střílel jen těsně vedle tyče !

První půle byla z obou stran koukatelná, hosté byli velice dobře technicky i fyzicky vybavení a domácí se jim chtěli ve všech směrech vyrovnat. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí, což odpovídalo zhruba poměru sil na hrací ploše.

49´ - únik hostů a Hopi ve velmi slušné šanci střílel jen těsně vedle Vaňákovi svatyně
52´ - únik Havla po pravé straně, šikovné prostrčení míče na Kučeru a ten se nemýlil – 2:0 !!!
61´ - domácí Bulejko se probil mezi třemi beky, ale jeho střelu gólman hostů vyrazil do pole
63´ - centr Havla na Zimu, ten přistrčil míč ke Kučerovi, ale ten střílel jen do gólmana hostů
65´ - výstavní ulička Rybáře na Kučeru a ten završil svůj hattrick a zvýšil již na – 3:0 !!!
69´ - další parádní akce domácích po ose Čurgali – Zima a Kučera lišáckým lobem zvýšil na – 4:0 !!!
82´ - Kučera vrátil zpět balón na zcela volného Marqueze, ale ten v čisté šanci trefil jen beka hostů
86´ - skvělá akce domácích po ose Kučera – Zima – Bulejko a ten se konečně také trefil a bylo to – 5:0 !
88´ - únik Kučery mezi beky hostů, ale jeho střela v další čisté šanci skončila na tyčce hostů !!!

Druhá půle byla více méně již v režii domácích hráčů, kteří si s chutí zastříleli a vytvářeli si i další šance díky svým rychlým brejkům a citlivým narážečkám mezi nezkušenými mladíky. Ti pomalu odpadávali i přesto, že trénují 3x týdně, ale faktem je, že za stavu 3:0 už se proti zkušenému týmu dost špatně hraje a otáčí stav. Krásná děkovačka diváků na závěr našim hráčům se opět podařila.

Vaňák – Snášel, Luňák, Šmalcl, Marquez (ŽK) - Zima, Havel (ŽK), Čurgali (70´- Kramer), Rybář, Bulejko - Kučera

Hladík – Demeter a Kurel

Honců, Kubr, Jirchář, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 110 –  nadmíru spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Folk – Polívka, Jansa (skvělý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Novotný L.
Nejlepší hráči utkání: Walter (M) Snášel (V)
Mimo 7 6

Hladká výhra znamenala titul půlmistra !!!

SK Stap Tratec Vilémov – SK Slavoj Žatec 6:1 (4:0)

K poslednímu podzimnímu kolu si museli vilémovští fotbalisté nalézt azyl na varnsdorfské umělé trávě, neboť na vodě a sněhu na domácí travnaté ploše by se fotbal hrát skutečně nedal. Vilémovské vedení nenechalo nic náhodě a před tímto utkáním ve Varnsdorfu na této umělé trávě třetí generace ještě také zorganizovalo narychlo ve čtvrtek trénink, kterého se zúčastnilo neuvěřitelně všech 17 hráčů vilémovského kádru. Zápas s nováčkem Žatcem připomínal místy hon na lišku a od první minuty bylo jasné, že se bude hrát jen o skóre pro „domácí“ tým. Hosté přijeli jen s jedenácti lidmi, z nichž 10 málokdy opustilo obrannou zónu a jeden byl trochu vysunut pro případ event. brejku. Úvodní čtvrthodinka byla pro hosty jasným signálem kdo bude pánem na hřišti a po třech rychlých brankách v jejich síti se již zápas jen dohrával, protože domácí nechtěli riskovat zranění a hosté bránili zuby nehty, diváky vyžadovanou rekordní desítku, která by tomuto poslednímu zápasu jistě slušela.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- první pěkná akce domácích po ose Špinka – Hyka – Kotiš a ten hlavou nedal brankáři hostí šanci – 1:0

11´- centr Hyky přes beky hostí, Čuda si perfektně zpracoval balón a chytrou střelou do šibenice zvýšil na – 2:0

14´- krásný křižný centr Čudy do vápna hostí a T.Jägr parádním volejem zvýšil již na – 3:0

27´- roh Hyky a odražený balón ze shrumáže šel ke Šmalclovi, ale jeho střelu vykopl bek hostí z brankové čáry

29´- bombu domácího Kurela k tyči hostující gólman stačil vyrazit na rohový kop

36´- další pěkná a tvrdá střela k tyči domácího Lehrla skončila v náruči brankáře hostí

39´- faul na pronikajícího Kotiše ve vápně hostí a jasná penalta. Míč si postavil T.Jägr, k podivu všech přítomných míč jen posunul o pár centimetrů před sebe a naběhnuvší Kotiš znovu rozvlnil síť překvapeného gólmana i hráčů soupeře – 4:0

Ve druhé půli došlo u domácích k vystřídání tří hráčů, aby se také ukázala lavička náhradníků a obraz hry se příliš nezměnil. Navíc hostům odstoupil pro zranění jeden hráč a neměli již nikoho na střídání. Přesto hosté nejen, že snížili z jednoho brejku, ale dokázali uhrát vcelku slušný výsledek, který určitě neodpovídal poměru sil na hřišti a kvalitě předvedené hry. Domácí snad nehráli ani na půl plynu.

48´- trestný kop domácích skončil nacvičeným signálem, ale Kotiš nedokázal trefit z malého vápna branku hostí

51´- průnik střídajícího Svobody ml. do vápna hostí, jasné sražení zezadu, ale rozhodčí 2. jasnou penaltu nepískl

57´- chyba v rozehře kapitána domácích Šmalcla a hosté se dostali do sólového brejku Klímou a ten snížil na – 4:1

64´- dalekonosnou bombu domácího Hyky z 25-ti metrů gólman hostí s námahou vyrazil na rohový kop

71´- únik Kurela, ten šel sám na gólmana, ale místo střely zvolil přihrávku na Vichtereye, ale míč srazil bek hostí

74´- další únik Kurela a jeho střelu si tentokráte srazil bek hostí do vlastní branky – 5:1

79´- centr Kesslera skončil na tyči hostující branky, k odraženému míči se dostal Svoboda ml. a zvýšil na – 6:1

89´- trestný kop z 20 metrů zahrával po „roudnicku“ opět T.Jägr, ale tentokráte šel míč takřka nad ochranou síť

Diváci, kterých se i přes nepřízeň počasí a ne příliš vhodný čas, sešlo vcelku dost, byli spokojeni s výsledkem, ale soupeř skutečně příliš neprověřil kvality domácího mužstva.Když komentátor ohlásil, že Děčín v Kadani jen remizoval 0:0 všem bylo okamžitě veseleji, protože se dočkali společně s hráči na konci utkání oslav dalšího historického úspěchu, když se stal Vilémov půlmistrem v Krajském přeboru s neuvěřitelným ziskem 35-ti bodů, když po dvou prohraných úvodních zápasech pak třináctkrát za sebou dokázal bodovat a stal se určitě nečekaně, ale asi po zásluze lídrem nejvyšší krajské soutěže.

Janda – Hyka, Šmalcl, Špinka – Čuda (ŽK), T.Jägr, Svoboda Pavel (46´- Svoboda Petr), Gabriel, Lehrl (46´- Vichterey R. - ŽK) - Kotiš (ŽK – 55´- Kessler), Kurel