FK Krupka - SK Stap Tratec 1:1 (0:1)

K dalšímu zápasu odjížděli hosté bez dalšího zraněného v týdnu a sice Marka Rybáře a pro neuvolnění v práci nemohl odjet ani Honza Kubr. Takže hosté přijeli jen s jedenácti hráči a to Bulejko v horečce a Čurgali se silně nakopnutým kotníkem. Na lavici si sedl, jen kdyby náhodou došlo k nějakému zranění, sám vedoucí mužstva Petr Kurel. Prostě jaro i přes naše velmi dobré výsledky a bodové zisky je pro nás začarované a bude nyní vůbec problém dávat dohromady 11 hráčů do hry a soutěž řádně dohrát.

- rychlý brejk hostů a Zima šel sám na gólmana, ten ho srazil na vápně a nebýt pomoci pomezního, tak domácí gólman nedostal ani žlutou kartu od hlavního, který stál kousek od této situace. Naštěstí přišlo jasné rozhodnutí – červená karta pro gólmana a trestný kop hostů, který trefil parádně přes zeď Havel a bylo to – 0:1 !
15´ - dělovku domácího Krongera vytáhl Vaňák na rohový kop
31´ - centr do vápna hostů a Schubada v čisté šanci přestřelil Vaňákovu bránu
36´ - hostující Kučera poslal uličkou Havla do šance, který ji proměnil, ale pomezní mávnul ofsajd
42´ - trestný kop Havla do vápna, kde hlavičkoval Jirchář, ale gólman míč vytáhl na tyčku a ven !!!

První půlka byla vyrovnaná a domácí, i když v deseti lidech, hráli velmi dobře a dostávali se často před bránu hostů. Ti však, i když někdy se štěstím, situace vyřešili a šli do šaten s jednobrankovým vedením.

47´ - faul ve vápně hostů a hlavní sudí pískl penaltu, kterou proměnil Kotrba a bylo to – 1:1 !!!
56´ - pěkná rána hostujícího  Bulejka z 20-ti metrů šla jen těsně vedle brány domácích
57´ - centr Havla do vápna a Kučera hlavou z malého vápna bránu domácích bohužel netrefil !
75´ - domácí v čisté šanci, ale Luňák stačil ještě vykopnout míč z brankové čáry a bylo po šanci !
88´ - faul ze zadu Bulejka na domácího borce na půlce hřiště a hlavní tasí hned červenou kartu !
90´ - faul domácích, žlutá karta pro ně a Havel rychle rozehrál a poslal Zimu do šance, ale hlavní sudí písknul, vrátil míč na své místo a dává druhou žlutou kartu Havlovi a následuje červená, kterou odůvodnil do zápisu, že šlo od Havla o úmysl trefit hráče domácích, který už byl dva metry mimo !!!

Ve druhé půli měly obě strany po několika dobrých šancí, ale nakonec skončil zápas asi zaslouženou remízou a nutno říci, že domácí, kteří bojují o záchranu, mají velmi dobrý tým a zřejmě svou příslušnost v KP uhájí. Na penalty jsme vyhráli 5:4 !!!

Vaňák – Luňák, Jirchář,  Šmalcl (ŽK), Snášel – Zima, Havel (2xŽK a 90´-ČK), Bulejko (88´-ČK), Čurgali, Demeter – Kučera

Kurel P. !!!

Kubr, Rybář, Hladík, Honců, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl
  • Diváci: 120 – z toho 16 nespokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Šmíd – Zitko, Žídek (špatný výkon)
  • Delegát svazu: p.Mollinger
Nejlepší hráči utkání: Kotrba (K) Jirchář (V)
Mimo 5 4

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

K vytouženému bodu chyběly dvě minuty !!!

SK Úvaly - SK Stap Tratec 2:1 (1:1)

V dalším kole zajížděli Vilémovští fotbalisté na parádní, ale úzkou umělku na Meteor do Prahy, kam tento zápas přemístil domácí SK Úvaly. Domácí patří právem ke špičce divize skupiny  B, ale Vilémovští fotbalisté posíleni opět o tři hráče z druholigového Varnsdorfu nechtěli dát svou kůži zadarmo a po celé utkání to vypadalo, že zápas skončí zaslouženou plichtou, zvláště když domácí přišli v 73.minutě hry o svého stopéra za červenou kartu po faulu ze zadu na unikajícího Kurela. Bohužel osudnou se stala pro hosty 88.minutě, kdy dlouhý balón přelétl zadáky hostů, Sücz mezi ně naběhl a rozhodl zápas. Je to již šesté utkání, v němž Vilémov ztratil body těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího a to snad už není ani možné, zkrátka štěstí se k nim obrací zády, ale nic není ztraceno, do konce soutěže chybí ještě jedenáct kol a to je tudíž 33 bodů ve hře. Takže hlavu vzhůru a jedeme dál. .

Nejdůležitější minuty zápasu:

- hosté zahrávali trestný kop od rohu půlící čáry a Chodův centr dovál vítr až do branky domácích - 0:1
17´- dlouhý aut Vavrouška do vápna domácích a odražený balón napálil Očipka nad branku
21´- trestný kop domácích z hranice velkého vápna trefil Marek jen do dobře postavené zdi hostů
25´- domácí v dobré šanci Malíkem, ale ten střílel jen nad branku hostů
31´- po chybě v rozehře hostů se dostal do šance domácí Novák, ale Kouřil mu v poslední chvíli míč vypíchl
33´- dlouhý aut Vavrouška přes celé vápna a následná dělovka Kurela skončila jen na břevně domácích !!!
37´- k odraženému balónu se dostal Chod, ale jeho bomba olízla jen břevno domácích
44´- domácí vykombinovali obranu hostů a Bozděch střelou k tyči do šatny vyrovnal na - 1:1

První půle vyzněla na šance jasně pro hosty a nebýt smůly, tak mohli vést klidně o dvě nebo i tři branky. Bohužel štěstí se k nim otočilo zády a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

50´-  po technické parádě Očipky se do dobré šance dostal Chod, ale gólman jeho střelu na dvakrát lapil
73´- Kurel šel sám na gólmana, byl ale na vápně sražen obráncem domácích a ten za to musel jít předčasně pod sprchy. Trestný kop zahrál Chod nad branku domácích a bylo po šanci hostů.
75´- nebezpečnou střelu Kurela z 20-ti metrů levačkou gólman domácích chytil
88´- domácí nakopli dlouhý balón přes beky hostů kam si naběhl Szücz a nekompromisně zavěsil - 2:1
90´- hosté vsadili vše na útok, vyšachovali obranu domácích a Vavrouškovu čistou šanci gólman domácích robinsonádou zneškodnil a míč uklidil na rohový kop, po kterém sudí odpískal konec zápasu !!!

Hosté si za svůj bojovný výkon zasloužili minimálně bod, ale bohužel mají smůlu jaká se jen tak nevidí. Je to již šestý zápas v sezóně kdy přišli o body v posledních minutách zápasu. Bohužel zápasy se nehrají na šance a předvedenou hru, ale na góly a ty dali domácí v tomto utkání dva oproti jednomu hostů, což rozhodlo o další skutečně nešťastné a nezasloužené prohře hostů. Pochvalu zaslouží všichni tři rozhodčí, kteří  zápas zvládli s nadhledem a bez jakéhokoliv nadržování jedné či druhé straně.

Vaňák  - Vavroušek, Jirchář, Kouřil, Dobrovolný  - Očipka (85´- Buryánek), Nagy M., Chod (ŽK), Ruszó (50´- Čuda - ŽK) - Kurel (75´- Šťastný), Just