SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Nečekaně vysoká prohra hostů proti výborně hrajícím domácím v 1.půli.

FK Štětí - SK Stap Tratec 5:1 (4:0)

Náš zájezd do nepříliš oblíbeného Štětí v brzkých ranních hodinách měl potíže s dopravením se na místo včas, neboť šest kilometrů před stadionem se objevila cedule – SLEPÁ ULICE a objížďka vedla úzkými klikatými cestami s jedním tunelem a značkou 3,5 metru výška, přičemž náš krásný zájezdový BUS má v technickém průkazu 3,6 metrů výšku. Naštěstí se to pomalinku podařilo projet a nakonec se na místo dostavit, ale s více než půlhodinovým zpožděním, což se nelíbilo ani hráčům a hlavně ne trenérovi. Domácí soupeř nastoupil od první minuty s odhodláním odčinit podzimní porážku ve Vilémově a nutno říci, že hlavně díky první půli byl tentokráte lepším soupeřem a zaslouženě vyhrál, i když se hostům nelíbil několik rozhodnutí hlavního sudího, které k tomuto vysokému rozdílu a přídělu bohužel také přispěly. Nedá se nic dělat – za týden se hraje zase !!!

Nejdůležitější minuty utkání a sled branek:

- domácí zahrávali trestný kop po faulu hostů, kterému však předcházel neodpískaný faul na ně, míč se od zdi dostal k volnému Menclovi, jenž prostřelil Dvořáka v brance hostů a bylo – 1:0 !
11´ - trestný kop z pravé strany zahrával hostující Buryánek tradičním signálem a Havel z něj trefil tyčku domácí brány a Vavroušek doklepl míč do sítě. Pomezní však mávl ofside a bylo po radosti.
12´ - únik domácích a Vokoun povedenou střelou od tyče zvyšuje na – 2:0 !!!
23´ - pěkná akce domácích a Slanička trefuje šibenici hostů a je to – 3:0 !!!
30´ - dobře kopnutý roh Havla a dobře mířená hlavička Luňáka končí na bekovi domácích !
36´ - trestný kop hostů z 20-ti metrů zahrával Hošek, domácí bek míč srazil rukou a byla z toho penalta pro hosty. Míč si postavil kanonýr Kučera, ale gólman domácích mu střelu lapil !!!
43´ - rychlý brejk domácích a Slavíček po neodpískaném předchozím faulu na Kurela ve vápně dává na – 4:0 !

První půle byla plně v režii domácích, ale ke dvěma brankám jim pomohl hlavní sudí, když přehlédl jasné fauly domácích na bránící se hosty. Navíc neproměněná penalta hostům psychicky také nepomohla a tak z toho byl do šaten nepříjemný příděl branek v jejich síti. I přesto hráli domácí výborný fotbal a hosty prakticky celou půli tlačili k jejich brance a do čeho kopli to jim tam spadl, na rozdíl od hostů, kteří nedali ani penaltu !!!

52´ - odražený balón se dostal k Hokemu jehož volej vyrazil domácí gólman na rohový kop !
58´ - únik Kučery a zpětná přihrávká do čisté šance na Hoška, ale jeho střela skončila vysoko nad !!!
63´ - obrovská chyba domácího gólmana, který trefil Luňáka a ten dovezl míč nikým nestíhaný do sítě, ale k údivu všech přítomných odmával pomezní Lesák ruku a všichni se tomu nestačili divit !?!
69´ - dobře mířená střela Slaničky z vápna k tyči, když mu nechali hosté příliš velký prostor a bylo to – 5:0 !
70´ - chyba domácích a hostující kanonýr Kučera trefuje v další čisté šanci obě tyče, ale míč se odráží ven !!!
71´ - centr Ruzsó a Kučera parádně z otočky konečně trefuje síť domácích a snižuje tak na – 5:1 !!!
73´ - trestný kop domácích z 18-ti metrů zahrávaný Vokounem končí na tyčce Dvořákovi brány !
78´ - hosté doslova vyšachovali domácí obranu, ale Kučera střílel v čisté šanci jen nad bránu !
82´ - další šance rychlonohého Kučery, ale jeho dobře mířenou střelu srazil bek domácích na roh
90´ - centr Kučery na Ruszó, který byl v další skvělé šanci ve vápně jemně přistrčen, ale PK se nepískala !

Byl to nepovedený zápas jak ze strany hlavního sudího tak i hostů, kteří ve 2.půli překvapivě nezahodili flintu do žita, měli více ze hry a dokázali si vytvořit několik výborných šancí, ale proměnili v platný gól jen jednu !!!

Dvořák – Luňák (ŽK), Jirchář, Kurel st. (ŽK), Jindřich  –  Malec (46´- Ruszó), Havel (46´- Honců – ŽK), Hoke, Vavroušek, Buryánek (16´- Hošek) – Kučera (ŽK)