SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Jasně remízový zápas dvou celků ze špice tabulky !

SK Stap Tratec – SK Zápy 0:0 (0:0)

Hosté, kteří se u nás objevili poprvé v historii se trochu divili kam přijeli, ale po několika minutách zjistili, že i vesničky na Severu Čech mají dobré zázemí a stadiony, což podle sdělení jejich funkcionářů a diváků nikdo ani v nejmenším nečekal. Fotbal se hrál nahoru a dolů, ale podle očekávání ze zajištěných obran a nikdo ze soupeřů si nedokázal vytvořit prakticky ani jednu vážnější  tutovku, která by měla skončit v síti soupeře.

Nejdůležitější minuty zápasu:

- trestný kop exvarnsdorfského Svobody z 18-ti metrů prolétl kolem domácí zdi, ale Vaňák v brance Vilémova byl pozorný a střelu hostujícího špílmachra s přehledem kryl
10´- únik domácího Hyky po pravé straně prostrčení balónu na Sljiviče, ale jeho střelu zkušený exligista Pařízek v brance hostů lapil
14´- střela domácího navrátilce Dvořáka z 18-ti metrů skončila jen těsně vedle Pařízkovi branky
18´- největší šance zápasu, když domácí Buryánek přesně nacentroval do vápna na hlavičku Hikspoorse, který míč olízl, ale ten skončil jen o milimetry vedle svatyně již překonaného Pařízka v brance hostů !!!
21´- dělovku domácího Kopřivy zkušený gólman hostů Pařízek bez problémů chytá do náruče
30´- pěkná akce domácích po ose – Dvořák – Hikspoors – Sljivič, ale jeho slabou střelu gólman hostů kryl
44´- únik hostujícího Froňka po levém křídle a jeho lob skončil na horní síti domácí svatyně

První půle byla naprosto vyrovnaná a co do šancí chabá a největší měl určitě Hikspoors, ale nedal a na druhé straně pak nebezpečný Froňěk, který však také nedal. Ve druhé půli došlo na obou stranách k určitým postupným změnám, ale kupodivu hosté mírně odpadávali a jakoby se spokojili s plichtou. Domácí drželi o něco více balón na svých kopačkách, ale do gólových šancí se díky kvalitě soupeře prakticky nedostávali.

50´- trestný kop domácího šutéra Hyky z 35-ti metrů skončil nad brankou hostů
53´- přetažený roh hostujícího špílmachra Svobody doletěl až na kopačku Froňka, ale jeho parádní volej šel vedle domácí svatyně
61´- centr domácího Kopřivy z pravé strany skončil na hlavičce Sljiviče, ale balón skončil vedle Pařízkovi svatyně

Diváci, kterých se tentokráte sešlo daleko více než před čtrnácti dny, kdy bylo vskutku nevlídné počasí, si zápas užívali, neboť domácí bojovali ze všech sil proti velice silnému soupeři, který má našlápnuto do ČFL. Branka nakonec nepadla ani na jedné straně, což svědčí o kvalitě obranných řad obou soupeřů a tak zápas skončil po zásluze bezbrankovou plichtou. Domácí diváci ocenili výkon svých borců, i přes plichtu, závěrečným mohutným potleskem na otevřené scéně za přispění domácích hráčů, kteří jim přišli k tribuně poděkovat za skvělé fandění.

Vaňák – Hyka, Šmalcl, Jirchář, Buryánek, Dobeš (40´- Zadina), Dvořák (ŽK – 82´- Čuda), Kopřiva, Očipka (ŽK), Sljivič, Hikspoors