SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc duben ?

1. Sehráli jsme další divizní mistrovské zápasy a sice výhra s Kopaninou 6:0 (Buryánek 2, Sljivič, Hyka z PK, Mach a Zelinger),  plichta v Souši 0:0, plichta doma se Zápama 0:0 a prohra na Meteoru Praha 1:0. Zatím máme 40 bodů a držíme skvělé 4.místo v tabulce skupiny B.
  2. Za měsíc březen bylo vyplaceno na prémiích hráčům celkem 27 tis. Kč. Nejlepší tréninkovou docházku měli – Vaňák, Zadina, Loos, Očipka a Čuda. Průměr byl 64%. Celkem pak zatím vedou – Očipka před Zadinou a Vaňákem s Loose a Čudou. Průměr je zatím celkem 65%.
  3. Připravili jsme společně s p. Kopřivovou a p. Provazníkem koncepci a rozpočet tradiční Vilémovské pouti a přeložili ji zastupitelstvu obce. To poté rozhodlo o navýšení dotace pro náš fotbalový klub o 50 tis. Kč, což je polovina úspory z pouti, oproti skutečnosti loňského roku, takže letos obdržíme od Obecního úřadu celkem 175 tis. Kč. Děkujeme moc a věříme, že pouť se vydaří po všech stránkách, včetně počasí.
  4. Pokračovali jsme na budování chodníků okolo naší hlavní plochy na stadionu a stálo nás to dalších –  29 tis. Kč na materiálu a 14 tis. Kč za práci. Z toho sponzorsky – 5 tis. Kč za materiál a 14 tis. Kč za práci.
  5. Dali jsme do provozu po zimě naše ostřikovače vody  na hlavní i na vedlejší hrací ploše. Proběhlo to bez sebemenších problémů a už se  stříkalo nejen cvičně, ale i normálně, vzhledem k enormním vedrům.
  6. Doplnili jsme na našich stránkách u všech sponzorů odkazy na jejich stránky, čímž jsou velmi dobře k dosahu při event. jejich hledání.
  7. Na základě účetní uzávěrky roku 2011 jsme musely uhradit Finančnímu úřadu daň z příjmu ve výši 19 tis. Kč.
  8. Získali jsme od firmy Sulko poslední dvě velká okna do Lodovny zdarma v rámci sponzoringu za reklamu na našem hřišti a ušetřili tím díky Karlovi Kirchbergerovi naše výdeje o dalších 20 tis. Kč.
  9. Zrekonstruovali jsme díky p.Karlovi Boučkovi veškeré elektrorozvody v budce na čerpadlo u rybníka a dali je do nové rozvodové skříně. Vše jsme získali a udělali sponzorsky a ušetřili tak další 3 tis. Kč.
  10. Obdrželi jsme sponzorsky jednu fůru asfaltové mletky, kterou používáme na dosypávání cesty vedle nových obrubníků u nové zámkové dlažby v areálu stadionu, čímž jsme ušetřili další 2 tis. korun.
  11. Na poslední chvíli jsme chtěli stáhnout z hostování ve Šluknově Milana Vichtereye a pustit jej do sousedních Mikulášovic, ale již to nevyšlo.
  12. Museli jsme odvézt naší novou sekačku, která je ještě v záruce do Ústí nad Labem do servisu, neboť jsme ji nedokázali po zimě nastartovat. Přišlo to na 2 tis. Kč za dopravu, oprava byla v rámci záruky zdarma. Šlo nakonec jen o výměnu baterky, na což jsme sami nepřišli.  Škoda.
  13. Rozloučili jsme se s naším kamarádem, fanouškem, dlouholetým činovníkem a členem Fanda klubu Jirkou Borečkem, který skonal po krátké těžké nemoci. Naši funkcionáři mu vystrojili rakev tričkem, šálou a čepicí s naším logem a hráči Áčka - Kopřiva, Čuda, Dobeš a Očipka nesli v teplákových soupravách SK rakev s jeho ostatky z márnice do auta na poslední jeho cestě. Čest jeho památce. Jirko budeš nám chybět.
  14. Na poslední chvíli jsme stáhli nadějného Pavla Kurela z FAŠV VDF, aby rozšířil náš kádr Á-mužstva, který se potýká s velkou marodkou.
  15. Uhradili jsme hostování hráčů z Varnsdorfu za měsíc březen, které přišlo na 20 tis. Kč, ale vyplatilo se určitě a navíc to bylo sponzorsky.
  16. Porouchala se nám naše plazmová televize v Lodovně, Žvanil ji odvezl do České lípy na opravu a chtěli za to přes 4 tisíce. Rozhodli jsme se na místě koupit novou a ještě o něco širší a daleko modernější a přišla nás na 10 tis. Kč po ukecané slevě managerem. Žvanil nelenil a ještě týž den v pátek visela na svém místě pro potřeby večera.
  17. Po zápase s Kopaninou se losovali z kouzelného pytlíku 3x příspěvky na  kopačky a rozdělilo se tudíž 2.400,- Kč mezi Buryánka, Winziga a Kurela ml. Losovali je přímo v klubovně naší Lodovny fanoušci.
  18. V koupelně hostů jsme vyškrábali staré silikony okolo dlažby, vysušili podlahu a natáhli silikony nové. Snad zase vydrží 10 let.
  19. Za bod v Souši se losoval v autobuse jedenkráte příspěvek na kopačky z kouzelného pytlíku a Pepa Šmalcl (táta našeho Vlastíka) vytáhl jméno Pepa Loos, který obdržel - 800,- Kč.  Gratulace.
  20. Rozhodli jsme se pro vybudování pojízdné brány na vjezdu do areálu. Museli jsme k tomu sami připravit kabel až k určenému místu. Tento jsme zakoupili v délce 60 metrů, vykopali rýhu 55m, překopali jsme cestu a kabel uložili do trubky. Malou branku jsme zrušili a vyzdili prostor v ní. Poté si udělal odborné práce sám pan Petříček, který bránu na klíč vyrobil a instaloval. Je ve stejné modré barvě jako vše ostatní na stadionu a je na dálkové ovládání s možností jakéhokoliv otvoru tzn. malý průchod pro správce nebo celý 4-metrový pro auta či mechanizaci. Pokud by nešel proud lze ji otevřít i ručně klíčkem. Vyšlo to celé na 40 tisíc Kč, ale je to paráda.
  21. Ve spolupráci s Obecní úřadem a firmou Eurogreen jsme vypracovali Grand na rekonstrukci hlavní travnaté plochy s rozpočtem 1,3 mio Kč a podali jej na Krajský úřad. Jsme zvědavi, jestli to dopadne. Spoluúčast by měla být 20%, kterou jsme se zavázali našemu Obecnímu úřadu uhradit z našich úspor.
  22. Po zápase se Zápama vytáhl Zdenda Brom ze Šluknova z kouzelného pytlíku našeho maséra jméno – Peter Očipka a 800,- pro něj.
  23. J. Kopřiva byl vybrán do širšího kádru Ústeckého krajského výběru a po prvním zápase, kde se jich sešlo 25 nominovaných, se dostal do užší 16-tky  a bude nás reprezentovat na turnaji mezi kraji ČR.
  24. Náš podnájemník v bytě nad Lodovnou pan Novák pět dní nevylézal ven a při bouchání na okno i dveře neotevíral, proto jsme za asistence Policie odšroubovali zámek a vnikli  dovnitř. Seděl v rohu na zemi a sdělil nám jen, že pět dní nejedl. Nakrmili jsme ho, rychlá jej odvezla na kontrolu a pak zase zpět a vše je s ním již v pořádku.
  25. Opravili jsme polorozbořený sloupek na vstupu z kantýny na tribunu a připevnili na rohy železné L profily, aby se ani nehnul. Natřeli jsme jej na bílo, takže splynul se zídkou naproti první řadě sedaček.