SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc říjen ?

1. Odehráli jsme mistrovské zápasy  a sice prohra v Neratovicích 4:1 (Rudnyckyy + on ČK a 2x PK na nás), prohra doma s Žatcem 1:2 (Nagy Martin), v Čelákovicích 1:1 (Kurel) a doma s Motorletem - odloženo pro nezpůsobilý terén. Máme zatím 6 bodů a držíme 14.příčku v tabulce.
  2. Za měsíc září měl nejlepší tréninkovou docházku - Očipka, všech 11 tréninků, za ním o jeden méně - Vaňák, Vavroušek, Čuda a Nagy L. Celkem to bylo k 70-ti procentům. Celkově vedou - Čuda a Očipka s 35 z 38 možných, dále Vaňák, Kopřiva, Vavroušek a Nagy L., kteří mají o jeden méně tzn. 34. Jen tak dál kluci. Na prémiích bylo za minulý měsíc vyplaceno 19 tis. Kč, což je daleko více než za říjen a ještě to navíc uhradil jeden z našich sponzorů.
  3. Firma Eurogreen nám věnovala pytel travního semena na dosívání. Zatím to roste jako z vody a máme z toho radost, dokonce jsme již 18.října poprvé sekali.
  4. Naši Sálovkáři odehráli první turnaj Extraligy Ústeckého kraje ve Varnsdorfu, kde porazili Veteráns 1:0, podlehli Bumiku 2:3 a DeCe Computers 2:3 a získali  3 body z 9-ti možných a drží zatím 7.příčku. Mezi střelci je F.Provazník na  4.místě v celkovém hodnocení KE.
  5. Na tribunu jsme nechali vyrobit a přidělat dvě reklamy našich hlavních sponzorů.  Vyšlo to na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  6. Ukončili jsme na vlastní žádost hostování Jakuba Zadiny, který se přesunul z pracovních důvodů a nemožnosti plně trénovat do Rumburka s tím, že jeho výkony budeme nadále sledovat a v případě, že bude v zimě oboustranný zájem nastoupí k nám na zimní přípravu. Na druhou stranu jsme získali do kádru Martina Nagyho, který se vrátil z cest po světě a měl by být brzy naší novou posilou i přesto, že už rok pořádně nehrál a netrénoval. Zatím jsme se dohodli na hostování do konce tohoto roku.
  7. Firma Elektroservis pana Jiřince nám sponzorsky opravila a vyměnila žárovky a skla u osvětlení na vedlejší hrací ploše, abychom mohli po změně času normálně trénovat. Ušetřili jsme tak 2 tis. Kč. Děkujeme !
  8. Provedli jsme úpravu silnice ke kabinám z části pytlovaným asfaltem a dosypali jemnou drtí a také jsme vyhrabali větší kameny z parkoviště, uhrabali, srovnali a vše uváleli. Vyšli to vše na 2 tis. Kč, ale bylo to hrazeno sponzorsky.
  9. Doseli jsme si vlastními silami všechna místa na hlavní ploše po opravách kabelů, ostřikovačů a zabudovaných zatravňovacích bloků u střídaček a u ochranného oblouku k podchodu, takže je to komplet.
  10. Firma Eurogreen nám tento měsíc dvakrát pohnojila svou mechanizací novou hlavní plochu a konstatovala, že se pažit dobře rozrůstá.
  11. Obdrželi jsme od jednoho z našich sponzorů pro potřeby hlavního hřiště a parkoviště písek a jemný štěrk i s dovozem v hodnotě 15 tis. Kč.
  12. Na večeři po zápase s Žatcem zajistil manager mladého jelena a Žváňa z něj udělal pro všechny přítomné pro utužení kolektivu  výborné plátky na houbách s rýží či chlebem dle výběru a chuti. Bylo to příjemné zpestření večera, i když zápas nedopadl podle našich předpokladů. Pochutnali si uznale i velmi dobří rozhodčí.
  13. Vyrobili, zabetonovali a natřeli jsme si brigádně dalších 8 laviček okolo vedlejšího i hlavního hřiště a k tomu ještě udělali z lakovaných laminovaných desek, věnovaných firmou Tratec sedačky na tribuně, aby se daly lépe stírat a ošetřovat. Navíc to i lépe vypadá.
  14. Jeden z našich sponzorů nám nechal udělat a zaplatil 100 ks nových klopových odznaků, neboť výroční již v podstatě došly. Ušetřili jsme 4 tis. Kč a zase nám pro fanoušky a sběratele delší dobu vydrží.
  15. B.Mrkvička nám zhotovil výkres se situací, plánkem a popiskami na novou tribunu pro potřeby kolaudace, čímž jsme ušetřili 5 tis. Kč.
  16. Náš bývalý trenér ing. Suchomel převzal tonoucí se FK Polaban Poděbrady ve Středočeském krajském přeboru a hned s ním vyhrál souboj na posledních Semicích 4:1. Vytáhne je ze sestupových vod ?
  17. Kooptovali jsme do výkonného výboru SK nového mladého člena - Jirku Bakajzu a chtěli bychom sehnat ještě alespoň dva mladé kluky, protože je nás stále méně a méně na zajišťování chodu klubu a navíc stárneme všichni, takže brzy dojde ke střídání stráží a proto si musíme vychovávat mladé nástupce.
  18. Uklidili jsme, namazali a uložili k zimnímu spánku všechny ostřikovače a hadice z vedlejší hrací plochy do garáže.
  19. Natřeli jsme všechny dřevěné lavice na hlavním i vedlejším hřiště tmavohnědým luxolem, aby na zimu získali odolnost proti sněhu.
  20. Udělali jsme ještě jednu brigádu a vysbírali kamínky na hlavní ploše, které se tam objevili po deštích.
  21. Obdrželi jsme od jednoho z našich sponzorů 25 párů nových tmavě modrých stulpen s naším logem. Ušetřili jsme tak 3 tis. Kč.
  22. Opravili jsme propadlou zámkovou dlažbu na několika místech, utáhli, uváleli a zapískovali.  Snad už s tím bude pokoj.
  23. Firma Eurogreen nám zabudovala nové hliníkové branky na hlavní plochu v hodnotě 50 tis. Kč, takže je z její strany vše hotové.
  24. Do Síně slávy Vilémovského fotbalu byl uveden další člen a sice - Míla Kotraba, nezapomenutelný kamarád, který tragicky zesnul při zdobení sálu před fotbalovým plesem.  Plaketu na památku převzal jeho švagr a náš velký fanoušek - František Čermák.
  25. Těsně před zápase doma s Motorletem napadlo na hrací plochu deset čísel sněhu a tak jsme musel toto utkání odložit. Náhradní termín bude s největší pravděpodobností dohodnut na sobotu 24.11. buď u nás nebo ve Varnsdorfu na umělce, uvidíme podle počasí., to bohužel neovlivníme, ale ČMFS trvá na odehrání tohoto zápasu ještě letos.