SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

• Fotograf: Fúsek T.
  • Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Tradiční memoriál M.Kotraby a H.Bálka 26.12.2013 ve Vilémově byl již rozlosován !!!

Za opět velkého zájmu mužstev nejen ze Šluknovského výběžku byl sloučený tradiční Open memoriál 26.Míly Kotraby a 16.Honzy Bálka v sálové kopané ve Vilémově rozlosován. Letos se pořadatelům nepodařilo zkompletovat plnou dvacítku týmů, ale je jich jen sedmnáct. Bude zde poprvé v historii chybět mužstvo Pekelníků z Dobrušky, dále Nica Rumburk či JK Trans Varnsdorf. Z loňských semifinalistů chybí pouze již zmiňovaný celek Pekelníků z Dobrušky. Kvalita turnaje tím však určitě neutrpí, neboť jsou zde čtyři zcela nová mužstva a již dnes víme, že se pod různorodými názvy mnoha týmů skrývá řada vynikajících současných a dokonce i ligových fotbalistů, takže se máme všichni určitě nač těšit.

Sedmnáct týmů bylo tedy rozděleno do 4 skupin, z nichž tři jsou po čtyřech týmech a jedna má pět celků, s tím, že do čela skupin byly nasazeny čtyři nejlépe se umístivší týmy z loňského ročníku a další mužstva byla přilosována trochu s ohledem na územní příslušnost a rovněž bylo přihlédnuto k žádostem vzdálenějších mužstev, aby začala hrát své zápasy až v předpoledních skupinách. Favority lze hledat mezi týmy – SC Stap (obhájce trofeje), Bílá Vdova, Á-tým Vilémov, Hapťák Šluknov či Komáři Filipov, ale překvapit může i někdo z nováčků či dalších kvalitních účastníků.

Skupiny:

• A - začátek v 8,00 h - SC Stap, Repre Šlk. , Kádě 5000 V.Š., Animals D.P., Cukrárna Sluníčko
  • B - začátek v 8,30 h - Miminka Šluknov, Vilémov 2000, Best of Vdf, F.Arma Teplice
  • C - začátek v 10,20 h - Á-tým Vilémov, Komáři Filipov, Mojžíšský výběr, Čoklové VDF
  • D - začátek v 10,40 h - Hapťák Šluknov, Bílá Vdova, Zachy Team Liberec, FK Mikulášovice

ROZPIS ZÁPASŮ

Hraje se systémem každý s každým ve skupinách – 1 x 9 minut. Ze skupin postoupí přímo do Play off první tři mužstva a poslední čtyři týmy ve skupinách budou losovat o tři postupová místa. Znamená to, že jen jeden tým ze skupin zůstane před branami Play off !!! Následuje K.O. systém až do finále, které se bude hrát tradičně - 1 x 12 minut !!! V případě remízy budou následovat od Play off vždy 3 penalty různých hráčů a při jejich plichtě pak K.O. s event. možností využití pouze jediného hráče. Tento systém jistě přispěje k atraktivnosti turnaje, neboť vlastně i tři mužstva z poslední příčky v základní skupině si mohou nakonec odnést trofej pro vítěze tohoto sloučeného Open turnaje, kde je v sázce tradičně – živé sele !!!.

Upozorňujeme mužstva, že první dvě skupiny - A a B odehrají své zápasy od 8 hodin do zhruba 10,20 hodin a pak od cca 10,20 h budou hrát další dvě skupiny – C a D, což znamená, že si tato mužstva mohou naplánovat příjezd do Vilémova až na tuto hodinu. Turnaj budou řídit delegovaní rozhodčí a hrát se bude podle zjednodušených pravidel sálové kopané.

Pořadatelé zajistili hodnotné ceny pro první čtyři mužstva a také vyhodnotí nejlepší jednotlivce a předá cenu Fair play, za záslužný čin jednotlivce nebo kolektivu během turnaje. Kvalitní občerstvení je po celý turnaj zajištěno !!! Obědy budou podávány od 11,00 do 14,00 hodin. Každé mužstvo obdrží od pořadatelů 6 ks poukázek na oběd zdarma (Mexický guláš s knedlíkem).

Bližší informace k rozlosování a celému turnaji Vám rádi podají funkcionáři Sálovka Clubu Stap Vilémov nebo SK Stap Tratec Vilémov – Libor Sklenář – tel. 412397425 domů nebo na mobil 602133059 či Petr Zbončák – tel. 412397604 domů nebo na mobil 723168243.

Pořadatelé věří, že turnaj proběhne v duchu Fair Play a že všichni účastníci tak uctí svými výkony bývalé vynikající kamarády a fotbalisty SK Stap Tratec Vilémov. Zváni jsou i všichni fanoušci kvalitního sportu, nejen z Vilémova, ale i ze širokého okolí.

Účastníci této velkolepé a populární akce budou mít možnost nahlédnout do fotokronik všech dosud odehraných turnajů a vidět také mnoho dalších fotek z bohaté historie sálové i velké kopané ve Vilémově. Vstup se neplatí a každý z diváků obdrží navíc zdarma turnajový Program a k tomu i památnou tkanou záložku, vytvořenou k tomuto turnaji. Finále je naplánováno okolo 16,00 hodin.