SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Hodnocení takřka poloviny jarní soutěže!

Máme za sebou prvních 7 kol jarní soutěže Krajského přeboru, ve kterých naše mužstvo získalo 9 bodů za dvě zasloužené výhry (doma se Soběchleby a venku v Březně), tři zbytečné a nešťastné domácí plichty (se Štětím, Souší a Střekovem) a dvě smolné a zcela nezasloužené porážky (v Kadani a Litoměřicích). Máme zajímavé skóre 9:9, což svědčí o tom, že jsme výrazně zlepšili obrannou činnost, ale v útočné fázi nám chybí hlavně zakončování a tudíž více branek v soupeřových sítích. Slib nového trenéra ing.Suchomela, že bude klást důraz na zhuštěnou obranu, abychom nedostávali tolik branek se vyplnil, ale zatím se nám nedaří skutečně v útočné fázi. Šancí máme vždy více než soupeř, ale branek dáváme zatím velice málo. Svědčí o tom také střelecká tabulka, kde ještě stále figuruje na čele, spolu se Svobodou a Špinkou, na jaře již ve Šluknově působící - Péťa Blažek (všichni ale jen s pěti trefami !!!). Získali jsme pro jaro osm nových tváří, které se zatím více či méně zabydlují v základním kádru. Radost mám já především z našich odchovanců – Péti Kurela a Radka Vichtereye, kteří si pomalu, ale jistě říkají o stabilní flek v základní jedenáctce a já pevně věřím, že budou tahouny dalších let v našem kádru. Zkušení borci - Zdenek Baťka a Marian Řízek přinesli do zadních řad klid, jistotu, rozvahu a také dobrou práci v hlavičkových soubojích. Škoda jen, že Marian Řízek, hráč s letitými ligovými zkušenostmi, není zcela zdráv a trápí ho natažený sval a občas i třísla, což mu brání pravidelně trénovat a hlavně také hrát na plno v zápasech. Nová brankářská dvojice, kterou jsme také získali, je velice vyrovnaná, ale Ludva Třešňák zatím, z důvodu zranění prstu, nemohl prokázat své kvality a střídat se s Pepou Loosem, který určitě přinesl do zadních řad i celého kolektivu jistotu, klid a pohodu. Oba tvoří skvělou kamarádkou dobře spolupracující dvojici a tak to má být. Jardu Kozáka jsme získali do středu pole, kde zatím střídá skvělé okamžiky se slabšími, ale věřím, že pokud dožene loňský tréninkový i herní výpadek z Vaňova, že bude patřit již brzy také k našim stabilním oporám. Poslední získanou posilou je Vráťa Baloun, který by měl plnit právě úlohu toho klíčového střelce. Zatím se mu to dařilo pouze v přátelských zápasech, ale v mistrovských zápasech se mu střelecky příliš nedařilo. V posledním zápase se Střekovem však konečně Vráťa Baloun prokázal své kvality a vstřelil nejen svou historicky první branku v Krajském přeboru, ale přidal hned i druhou a určitě si tímto řekl hlasitě o triko v základní sestavě do dalších důležitých bojů o záchranu. Znamená to, že prakticky až na zraněného Třešňáka již všechny posily ukázaly co v nich je a že se nám určitě vyplatily. Z dalších hráčů z mladší generace určitě dostanou více příležitostí i Jára Zbončák a Tomáš Kestner, kteří se zotavují po zranění, ale poctivě trénují a šancí dostávali zatím jen velice poskrovnu. Měli by však také v budoucnu patřit k základním kamenům a ose mužstva, jako například tomu je dnes u Honzy Mrkvičky nebo Míry Kerna, ze kterých rostou pro budoucnost také určitě platní a nepostradatelní hráči. Škoda jen, že z kádru vypadl další mladíček Filip Provazník, který neunesl tíhu na postu náhradníka a nepochopitelně přestal chodit. Jsem přesvědčen, že při větší snaze, chuti trénovat a vlastní píli na sobě víc makat, by jeho čas určitě přišel a dostal by se také do základní jedenáctky. Záleží však jen a jen na něm. Na tomto místě se musím zmínit ještě o zbývajících hráčích, kteří jsou již pilíři mužstva a bez nichž si již nedovedeme asi základní jedenáctku představit. Jsou to kapitán Pavel Svoboda, dříč Franta Louda, tvrďas a bojovník Peťa Jirásek, který však nyní zbytečně dostal po druhé žluté kartě červenou a tím, že měl podmínku z podzimu, bude minimálně dvě utkání sedět na divácké lavičce. Hlavičkář a srdcař David Vlk má zatím bohužel zdravotní problémy a moc toho nenahrál, stejně jako v současné době zraněný, technicky vybavený Martin Špinka. Posledním z kádru koho jsem nejmenoval je třetí gólman Tomáš Bednář, který odchytal celý podzim sám, ale v zimě a na jaře nám již mnoho nechodí z důvodu nového zaměstnání. Všichni však jsou odhodláni udělat pro záchranu maximum a já pevně věřím, že se nám to určitě povede.

Na závěr bych chtěl poděkovat touto cestou celému realizačnímu týmu, který skutečně funguje a spolupracuje jako švýcarské hodinky a který nám asi může závidět kterýkoliv klub v Krajském přeboru. Výbor FO i Správní rada, složená z hlavních sponzorů, fungují ruku v ruce a tudíž nemáme žádné problémy se zajišťováním chodu klubu a hlavně také s finančními prostředky, neboť právě díky členům Správní rady jsou veškeré sponzorské smlouvy řádně a včas plněny, což kvituje nejen spokojený pokladník, ale i hráči, členové realizačního týmu Áčka, všichni trenéři mládeže a hlavně také samozřejmě funkcionáři fotbalového klubu SK Stap Tratec Vilémov, neboť bez finančních prostředků by nemohl v tomto klubu být fotbal a zázemí na takové úrovni na jaké dnes je, což nám závidí celé široké okolí a vědí o nás také již v celém kraji resp. ČR !