SK Stap Tratec – FK Proboštov 5:6 (1:2)

K dalšímu mistrovskému zápasu přijel do Vilémova silný celek z popředí tabulky a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. Bohužel domácí hned na začátku nedali penaltu a pak jim byl nešťastně vyloučen gólman Vaňák a jelikož je druhý brankář Hladík na dovolené, šel do brány mladý Vlastik Šmalcl. Vypadalo to v 50.minutě na ručník, ale pak se děly věci a hosté se štěstím uhájili těsnou, ale absolutně nezaslouženo výhru.

10´ - faul ve vápně hostů na pronikajícího Zimu, míč si postavil kanonýr Kučera, ale nedal !!!
17´ - brejk hostů, vyběhnuvší gólman Vaňák sice šanci zlikvidoval, ale hlavní sudí po debatě s pomezním usoudili, že se míč dotkl úmyslně ruky a byla z toho červená karta. Do brány naskočil ze hry Vlastik Šmalcl a chudák hned z toho přímého kopu Záveským dostal branku a bylo to – 0:1 !!!
23´ - únik hostů, ale zřejmě z ofsajdu, který pomezní nemohl vidět, neboť se zapomenul na půlce Hřiště, Hloch dostal hosty do vedení – 0:2 !!! Od té doby začaly emoce nejen z řad diváků, ale i hráčů a realizačního týmu a rozhodčí to neměli jednoduché až do závěrečného hvizdu.
35´ - tvrdou střelu Bulejka gólman hostů vyrazil, ale Kučera dorazil míč do brány a snížil na – 1:2 !!!

První půle byla silně ovlivněna nejen vyloučením domácího gólmana, ale i neproměněnou penaltou a brankou hostů zřejmě ofsajdu, který pomezní nemohl vidět.

47´ - brejk hostů a střela jejich kanonýra Záveského k tyči skončila v síti domácích a bylo to – 1:3 !
50´ - únik hostů a šikovný mladíček Luger zvýšil již na neuvěřitelných – 1:4 !
52´ - stejný únik jako přes kopírák a na jeho konci byl opět Luger a bylo to – 1:5 !
55´ - domácí borci vyšachovali obranu hostů a kanonýr Kučera snížil na – 2:5 !
71´ - rohový kop Bulejka, nacvičený signál, ale rána Havla z voleje skončila jen brankářovi v náruči
73´ - chyba hostů a Bulejko poslal do čisté šance opět Kučeru a ten se nemýlil a snížil na – 3:5 !
75´ - skvělá akce domácích, na jejímž konci byl Rybář, ale ten v čisté šanci střílel jen nad bránu hostů
77´ - další brejk hostů, faul ve vápně a pokutový kop proti domácím proměnil Brodský a bylo to – 3:6 !
81´ - odražený balón ve skrumáži a Bulejko střelou k tyči vykřesal malou naději pro domácí – 4:6 !
85´ - lob Kučery za beky hostů kam si naběhl Zima, ale jeho superšance skončila střelou těsně nad !
91´ - chyba hostů a Bulejko opět našel volného Kučeru, který upravil stav na – 5:6 !!!
93´ - rohový kop domácích, další signál, ale tentokráte Kučera střílel jen těsně vedle brány a byl konec !!

Ve druhé půli byla škoda úvodní desetiminutovky, kdy domácí dostali tři laciné góly. Pak však přišel z jejich strany nevídaný koncert a hosté nevěděli kam dřív skočit. Bohužel se jim podařil jeden brejk a z toho penalta, jinak by asi těsnou výhru neuhájili. Divákům se bojovnost domácích, navíc v oslabení líbila, a tak uspořádali i přes prohru krásné ovace.

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  -  Zima (ŽK), Havel (ŽK), Čurgali (67´- Rybář), Bulejko (ŽK), Marques - Kučera

Demeter a Kurel

Honců, Kubr, Hladík, Kramer, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: Čuda P.
  • Diváci: 120 - zahořklých na sudí a spokojených s výkonem dom.hráčů !
  • Rozhodčí: Bican – Slivko, Papcun (slabší výkon)
  • Delegát svazu: p.Smreček L.
Nejlepší hráči utkání: Kučera (V) Luger (P)

Co nám přinesl měsíc prosinec ?

1. Naše garda nad 40 let sehrála zajímavý turnaj v ústecké hale, kde se postupně utkala se Sport Barem Teplice 0:1, EMĚ Mělník 0:2, SG Klášterec n.O. 7:0 (Svoboda a Učeň po 3, Špinka) a SG FK Teplice v čele s Verbířem překvapivá a nečekaná výhra v poměru 8:0 (Roubíček, Vlk, Šmalcl po 2, Kozák a Svoboda). Umístili jsme se ale i přes zlepšený výkon ve dvou závěrečných zápasech těsně před postupovým místem do semifinále jen díky vzájemnému zápasu, ale rozdrtili jsme pozdějšího vítěze a obhájce titulu FK Teplice.  Kdo nás reprezentoval: Vaňak – Svoboda, Špinka, Hejl, Roubíček, Učeň, Kozák, Vlk a Šmalcl. Trenérem byl M.Sladký, vedoucím mužstva P.Zbončák a managerem L.Sklenář. Velmi pěkný zájezd s mnoha krásnými fotkami do kroniky a skvělými zážitky. Za rok se tohoto turnaje zúčastníme asi znovu.
  2. Naši Sálovkáři odehráli 3. turnaj KE ve Varnsdorfu a získali překvapivě s vedoucí trojící týmů 4 body, za  plichtu s JK Trans 5:5 (Vichterey R. 2, Kolda, Čuda a Rybář po 1), prohru s AC Jílové 3:1 (Čuda) a vysokou výhru se Sokolem Bělá 10:3 (Čuda a Ruszó po 3, Vichterey R. a Kolda po 2). Zatím držíme 5.místo s 9-ti body a naši kanonýři  Vichterey R. a Kolda J. vedou s 10 resp. 9 góly celkovou tabulku střelců celé soutěže. Paráda – jen tak dál  !
  3. Garda Sálovky uspořádala resp. chtěla uspořádat 6.ročník memoriálu Jirky Borečka v bowlingu, ale po 4 hodu žen i mužů se rozbil podavač na koule a oprava trvala víc než hodinu, takže jsme to ukončili a přestěhovali se do Lodovny. Hledáme tedy jiný termín a sice v Rumburku nebo Šluknově, abychom to odehráli.
  4. Naši Sálovkáři odehráli v pořadí již 4. turnaj KE v Libouchci a získali ze dvou zápasů (Košťany se odhlásili) plný počet 6-ti bodů, za výhru 5:2 s Transem Děčín (Kolda 3x, Čuda a Vichterey R. po 1) a těsnou výhru nad Turbem Děčín 2:1 (Provazník F. a Vichterey R. po 1). Zatím drží  překvapivě 3.místo s  15 body.
  5. Uspořádali jsme v pořadí již 29.ročník mem.M.Kotraby a 19. ročník mem. J.Bálka za účasti 10-ti mužstev. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti a do Play off postoupila vždy první tři mužstva. Vítězem se stal tým Repre Šluknov, který ve finále porazil Bílou Vdovu 5:3. Třetí byli Komáři Filipov a čtvrtí pak Jackovi Kluci.  Nejlepším hráčem byl zvolen – Hubený z Komárů, brankářem Zoul z Repre, střelcem Kučera z Jackovců, sudím Klimt z K.Šenova a cenu Fair play získal tým Velkého Března, jako nejvzdálenější účastník turnaje.
  6. Připravili jsme kompletní zimní přípravu našeho Á-mužstva do všech detailů, včetně přátelských zápasů, tréninků venku, v Sebnici na umělce či v Rumburku v hale. K tomu soustředění na Maxově u Cvikova se zajímavým programem.
  7. Vytipovali jsme první posily na zimní přípravu a sice Rusz z Kr. Lípy /již u nás krátce působil/ a gólmana Doležala ze Štětí. Příslib nám dal i Matěj Kotiš, takže pokud zůstane Kaňkovský, bude kádr zřejmě již celý a další posily shánět nebudeme., neboť jsou navíc v tomto období velice drahé a počkáme si na vývoj situace a event. doplníme tým laciněji zase v červnu 17, kdy jsou k mání jen za rozumné tabulkové ceny.
  8. Letos jsme z různých důvodů ztratili 4 sponzory. Na druhou stranu se podařilo nalézt 4 nové - zhruba ve stejné výši.
  9. Díky našim brigádníkům se nám podařilo vymalovat Lodovnu, zajistit veškeré doplňky, které si p.Švarc odvezl a od paní Margalové  jsme dostali krásný elektrický sporák a vyměnili jej za náš starý a málo funkční. Změna z restaurace na spolek se zatím jeví dobře, musíme vychytat ještě nějaké ty mouchy a nalákat více mladých lidí, pro které připravujeme malý diskoklub v prostorách naší klubovny, kde se již nekouří.
  10. Zakoupili jsme zbrusu nové míče Adidas a sice 3 ks do hry a 5 ks na tréninky. Vyšly nás na 15 tisíc Kč, ale máme zase na delší dobu pokoj a další kvalitní balóny za část stávajících.
  11. Zemřel jeden z nejstarších členů Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku pan Jan Marek z Karlína, který kopával za Dolní Poustevnu i Vilémov. Bylo mu 91 tet a posledních letech žil v pečovatelském domě u nás ve Vilémově.  Čest jeho památce.
  12. Náš Fanda klub měl poslední letošní schůzi v Lodovně a občerstvení nám připravil náš nový „PADESÁTNÍK“ Tomáš Fůsek, jinak náš skvělý fotograf a designér.
  13. Uspořádali jsme v naší hale již 2.ročník vánočního turnaje přípravek, za účasti devíti mužstev z celého výběžku. Vítězem se stali borci z D. Poustevny před Šluknovem, Mikulášovicemi a domácím Vilémovem. Nejlepším hráčem i brankářem v jedné osobě byl zvolen J. Platil ze Šluknova a nejlepším střelcem pak P. Holub z D. Poustevny s 10-ti brankami. Hodnotné ceny předávali zástupci SK i SI a turnaj byl velice dobře zorganizován, tak jak to má být.