SK Stap Tratec – FK Most B 5:0 (1:0)

K dalšímu mistrovskému zápasu přijel do Vilémova velice silný soupeř z dalekého Mostu, který se opírá o své odchovance, kteří bojují o triko v Á-týmu, hrajícímu na špici ČFL. Začátek zápasu nevypadal pro domácí moc dobře, neboť v první čtvrthodince měli daleko více na svých kopačkách baló,n výborně se pohybující hosté. K velké šanci to však nevedlo a tak se hra začala vyrovnávat a domácí začali hrát svou hru a vstřelit i jediný gól první půle, ale šancí měli více jak hosté.

15´ - centr Bulejka z levé strany na Kučeru a ten v první čisté šanci trefil jen beka hostů !
21´ - dobrá střela domácího Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně nad břevnem hostujícího týmu
30´ - další parádní centr Bulejka, odražený balón se dostal k dobře stojícímu Kučerovi a bylo to – 1:0 !!!
38´ - rychlý brejk šikovných hostů a Buben se dostal do čisté šance, ale Vaňák jeho střelu vyrazil !!!
44´ - centr do vápna hostů, Zima prodloužil hlavu na Bulejka, ten zcela sám střílel jen těsně vedle tyče !

První půle byla z obou stran koukatelná, hosté byli velice dobře technicky i fyzicky vybavení a domácí se jim chtěli ve všech směrech vyrovnat. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí, což odpovídalo zhruba poměru sil na hrací ploše.

49´ - únik hostů a Hopi ve velmi slušné šanci střílel jen těsně vedle Vaňákovi svatyně
52´ - únik Havla po pravé straně, šikovné prostrčení míče na Kučeru a ten se nemýlil – 2:0 !!!
61´ - domácí Bulejko se probil mezi třemi beky, ale jeho střelu gólman hostů vyrazil do pole
63´ - centr Havla na Zimu, ten přistrčil míč ke Kučerovi, ale ten střílel jen do gólmana hostů
65´ - výstavní ulička Rybáře na Kučeru a ten završil svůj hattrick a zvýšil již na – 3:0 !!!
69´ - další parádní akce domácích po ose Čurgali – Zima a Kučera lišáckým lobem zvýšil na – 4:0 !!!
82´ - Kučera vrátil zpět balón na zcela volného Marqueze, ale ten v čisté šanci trefil jen beka hostů
86´ - skvělá akce domácích po ose Kučera – Zima – Bulejko a ten se konečně také trefil a bylo to – 5:0 !
88´ - únik Kučery mezi beky hostů, ale jeho střela v další čisté šanci skončila na tyčce hostů !!!

Druhá půle byla více méně již v režii domácích hráčů, kteří si s chutí zastříleli a vytvářeli si i další šance díky svým rychlým brejkům a citlivým narážečkám mezi nezkušenými mladíky. Ti pomalu odpadávali i přesto, že trénují 3x týdně, ale faktem je, že za stavu 3:0 už se proti zkušenému týmu dost špatně hraje a otáčí stav. Krásná děkovačka diváků na závěr našim hráčům se opět podařila.

Vaňák – Snášel, Luňák, Šmalcl, Marquez (ŽK) - Zima, Havel (ŽK), Čurgali (70´- Kramer), Rybář, Bulejko - Kučera

Hladík – Demeter a Kurel

Honců, Kubr, Jirchář, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 110 –  nadmíru spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Folk – Polívka, Jansa (skvělý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Novotný L.
Nejlepší hráči utkání: Walter (M) Snášel (V)
Mimo 7 6

Vilémovští fotbalisté hodnotili úspěšnou podzimní sezónu !

V pátek 10.listopadu 2006 se sešli vilémovští fotbalisté na své závěrečné hodnotící schůzi v jejich restauraci Sport klub Lodovna, které předcházelo ještě báčko – Staří versus Mladí o pětistovku, v němž podle tradice zvítězili Staří v poměru 11:8. Všichni hráči, funkcionáři, zástupci hlavních sponzorů a nově i fanoušci pak při dobrém jídle a moku zhodnotili podzimní část sezóny, kde obsadili vilémovští fotbalisté historicky nejlepší 3.místo v tabulce velmi kvalitního a vyrovnaného Krajského přeboru. Na závěr slavnostní schůze předali sponzoři kolektivu i nejlepším jednotlivcům poháry a velice slušné finanční odměny, které dosáhly rekordní částky 96 tis. Kč. Prezident pan Jan Lemfeld poděkoval kolektivu za velice dobrou podzimní sezónu a litoval jen některých nepovedeného zápasu doma se Souší (0:3). Manager Libor Sklenář příliš nechválil, ale snažil se hráčům ještě vytknout některé maličkosti okolo fotbalu, které se mu nelíbí s cílem jejich odstranění v co nejbližší době. Poté představil již první nové posily, které se zapojí do zimní přípravy – Petr Blažek a Honza Lehrl, kteří se vrací z hostování ve Šluknově, Martin Špinka z hostování z Rumburka a gólman Petr Janda na přestup ze Šluknova, který nahradí odcházejícího Pepu Loose, jež jde do Anglie. K nim pak přibude samozřejmě pro zranění půl roku nehrající Petr Kurel a rok nehrající Honza Mrkvička. Je možné, že se ještě někdo další objeví v širším kádru pro zimní přípravu, ze kterého se pak bude rekrutovat 17-ti členný kádr pro jarní odvetnou část Krajského přeboru. Trenér ing. Milan Suchomel pak nastínil plán zimní přípravy, která začne ve čtvrtek 4.ledna 2007 v naší sportovní hale. Pochvalu hráčům vyjádřil i asistent trenéra Jarda Zbončák. Nový kapitán mužstva Vlasta Šmalcl ocenil práci místních funkcionářů a hlavně sponzorů, bez kterých by určitě Vilémovský fotbal nebyl v současné době tam kde je. Pak následovalo hodnocení a odměny pro nejlepší jednotlivce. Krásné poháry, věcné a finanční odměny získali - pro nejlepšího střelce v mistrovských zápasech – P.Greňo, v přátelských zápasech pak T.Jägr, pro hráče s nejlepší tréninkovou docházkou Greňo, Kern, Bednář a T.Jägr, kteří měli všichni 100%-ní účast, pro nejlepšího hráče Vlasta Šmalcl. Nejvíce odehraných minut – 100% měli Vlk, T.Jägra a Šmalcl, nejlepším nováčkem se stal P.Gabriel, nejlepším hráčem bez žluté karty pak P.Loos. Všichni hráči obdrželi hodnotné ceny. Kolektiv pak obdržel prémii ve výši 40 tis. Kč, vypsanou za umístění do 3.místa, což se vilémovským hráčům nečekaně podařilo. Hráči a fanoušci připravili i pro odcházejícího gólmana Pepu Loose krásné překvapení a rozloučili se s ním. Pak následovalo sledování sestřihů videa z předchozích zajímavých zápasů, kulečník, fotbálek, šipky a diskotéka s tancem.. Zábava pokračovala až do pozdních ranních hodin a přítomným přítelkyním a manželkám, stejně jako i všem přítomným fanouškům se velice líbila. Dík patří i vedoucímu restaurace Sport Klub Lodovna Petrovi Švarcovi a jeho dvěma „letuškám“ Věře a Lence za velice pěkně připravený švédský stůl a kvalitní obsluhu.