FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

nikdo !!!

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

• Fotograf: nebyl

• Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
  • Delegát svazu:  p.Javorek J.
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.

Co nám přinesl měsíc květen ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovská utkání a sice – doma výhra s Krupkou 2:0 (Vavroušek a Kučera), výhra v Litoměřicích 2:0 (Ruszó a Kučera), plichta v Srbicích 1:1 (Hošek v 92.minutě - na PK výhra 4:5), výhra doma s Lovosicemi 2:0 (Malec a Kučera), plichta v Modré 1:1 (Kučera a na PK prohra 4:2) a doma plichta s H.Jiřetínem 0:0 (6:5 na PK). Zatím máme 59 bodů a držíme krásné 2.místo v tabulce KP.
  2. Náš Fanda klub uspořádal ve spolupráci s Obecní úřadem Májovou veselici na hřišti, které předcházel program s kácením a pálením májky u tělocvičny. Taneční zábavy s diskotékou 60. – 90. let a s hodnotnou tombolou se zúčastnilo 110 lidí, i přesto, že jsme hráli zrovna hokej proti Kanadě a prohráli 1:5. Občerstvení v hodnotě 60,- Kč na osobu věnoval Obecní úřad. Při tanci a zpěvu se ukončení protáhlo až do 23-té hodiny noční. Všichni si to pochvalovali i přesto, že později už byla trochu ziminka.
  3. Objevili jsme poruchu na přívodu vody z rybníka na hlavní plochu pod zámkovou dlažbou, což musíme po sezóně nechat ihned opravit.
  4. Na vjezdu na hřiště a  ze zadu na kantýně jsme provedli drobné zednické opravy, abychom zabránili dalšímu odlupování stěn.
  5. Jelikož nám začali jezdit čtyřkolkáři okolo nového vjezdu na stadion na parking, rozhodli jsme se tam umístit dřevěné kolíky, co by bariéry, aby nám neničili obě pracně vybudovaná a drahá prostranství. Navíc jsme tam přidali i dva umělohmotné patníky. Snad už to bude stačit a odradí je to od této neplechy.  Veškerou práci s tím provedl náš člen Petr Bakeš ml. Děkujeme.
  6. Navýšený bank na Krupku z důvodu neuhodného výsledku se Žatcem o 1.400,- Kč pak přinesl do tipovačky celkem 2.540,- Kč a nakonec se to dělilo mezi  5 výherců - odborníků na vilémovský fotbal, takže bral každý přes pět stováků. Gratulujeme.
  7. Hlínu na vedlejší hřiště, kde se trochu propadly odvodňovací korýtka u zadní brány nám zajistili promtně Siopsáci a my si to proseli, domíchali pískem a dorovnali vše dle potřeb plus jsme to oseli travním semenem.
  8. V Lodovně se opět uskutečnil Den matek, kde každá obdržela od starosty obce kytičku a malé občerstvení k tomu. K tanci a poslechu hrál populární klávesista a zpěvák Franta Veselý z Mikulášovic. Všem 48 účastnicím se to zase moc líbilo a těší se na další obdobnou akci. Nejdéle zůstala ta nejstarší „děvčata“. O obsluhu se postarali členky Spolku – p.Plíšková a Vrzáková.
  9. Po zápase s Krupkou vytáhl hlavní sudí Pepa Zítko z kouzelného pytlíku naší masérky pětistovku pro tyto borce - Hoke, Havel a Kurel st. Tím byl letošní druhý pytlík zlikvidován a nyní do něho přijdou znovu zase všechna jména hráčů i realizačního týmu.
  10. Na našem hřišti se uskutečnil mistrovský zápas mladších přípravek  Dolní Poustevna – Rumburk, ve kterém hosté vyhráli po pěkné přestřelce v poměru 4:5.
  11. Po zápase v Litoměřicích brali pětistovku z kouzelného pytlíku naší masérky – Dužár, Kučera a Havel.
  12. Dokončili jsme nátěry zábradlí a veškerého plechování okolo celé hlavní plochy našeho hřiště. Byly to skutečně desítky a desítky metrů. Snad nám to zase nějakých pár let vydrží.
  13. Po zápase v Srbici se losovaly z pytlíku naší masérky dvě pětistovky a brali je – Vavroušek a Kurel starší.
  14. Tipovačka v Lodovně při mistrovství světa v hokeji – Švédsko i Rusko nikdo a na Itálii jeden výherce a ten bral 1360,- Kč. Blahopřejeme. Kdo umí ten umí.
  15. Po zápase s Lovosicemi brali pětistovku z pytlíku naší masérky a z rukou rozhodčích v Lodovně – Jirchář, Kučera a Čudová.
  16. V tipovačce na Lovosice bylo při rekordní návštěvě jara i  rekordních 1960,- Kč a podělilo se o ně pět šťastlivců.
  17. Za plichtu v Modré bral pětistovku z pytlíku masérky Láďa Jindřich, kterého v kabinách vytáhl malý Mates Čuda.
  18. Náš správce postříkal hlavní plochu specielním roztokem proti jeteli a pampeliškám. A dále chodníky okolo hlavního hřiště druhým specielním postřikem proti veškerému plevelu. Obě dvě specielní lahve s prostředky nám věnovala paní Chládková z Rybniště, která o náš stadion také pečuje.
  19. Po zápase s Horním Jiřetínem, kde jsme po plichtě zvládli penaltový rozstřel,  brali pětistovku z pytlíku naší masérky a rukou managera – Pavel Hoke a Zdenek Buryánek.
  20. Před zápasem s Horním Jiřetínem jsme jako výbor SK a Fanda klub udělali osvětu v médiích i v rozhlase na hřišti proti dvěma nebo třema divákům v hledišti v blízkosti kantýny, kteří pokřikovali v minulosti na naše hráč hanlivými slovy. Výzva, že jim zakážeme vstup do areálu a nedostanou občerstvení asi zapůsobila, neboť v tomto zápase a ani v dalším utkání proti Jílovému, se to již neobjevilo a  jsme za to jako funkcionáři velmi rádi.