SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc červenec ?

1.  Naše Á-mužstvo sehrálo čtyři přátelské zápasy a sice prohra doma s účastníkem ČFL týmem Přepeří 1:3 (Zima), ve Skalici s účastníkem Krajského přeboru prohra 5:2 (Zima a Havel z PK), ve St.Splavech proti Doksům s vítězem KP i poháru Liberecka 2:2 (Buryánek a Havel) a doma s Rumburkem výhra 6:1 (Křivohlavý 2, Jirchář, Havel, Luňák, Hoke 1x).
  2. Z kádru Áčka ještě odešli – Jan Ruszó do Rakouska a Kamil Hošek do Jílového. Věříme, že tam dostanou více příležitostí než u nás a že se třeba brzy vrátí rozehraní a budou potom platnými borci základní jedenáctky.
  3. Uspořádali jsme v pořadí již 48.ročník turnaje v malé kopané o Putovní květ, kterého se zúčastnilo 15 týmů, z toho 5 zcela nových. V Open turnaji vyhrál tým Repre Šluknov před obhájci FC Pivo a týmem Komárů z Filipova. V Gardách pak domácí SG Vilémov, před Polnohospodárem Staré Hraběcí a SG Šluknov. Nejlepšími hráči byli zvoleni – J.Dobeš (Repre) a L.Čurgali st. (SG Šluknov), nejlepšími brankáři – T.Bednář (Komáři) a P.Müller (Polnohospodár) a střelci – J.Šindelář (FC Pivo) s 18-ti góly a P.Jirásek (SG Vilémov) z 10-ti góly. Nejlepším rozhodčím byl B.Matys z Děčína. Turnaj měl velmi dobrou úroveň a shlédlo jej v průběhu dne okolo stovky fandů.
  4. Los KP na soutěžní ročník 2019/20 nám přiřknul v prním kole doma nováčka z Oldřichova, pak jedeme do Lovosic, máme doma Brnou, do Mostu atd. atd. Už se na moc těšíme, snad nám to půjde jako v té minulé sezóně, kdy jsme skončili na 3.místě a přenechali jsme postup do divize mimo pořadí týmu ze Štětí, který tak postoupil ze 4.místa.
  5. Jeden z našich sponzorů nám zakoupil 25 litrů luxolu na nátěr veškerých dřevených laviček v areálu našeho stadionu. Vyšlo to na 4 tisíce Kč , které jsme tímto v naší kase ušetřili. Díky
  6. Další z našich sponzorů nám opět po roce upletl a poslal 50 ks stulpen s logem  SK– černé a zelené po 25 kusech od druhu. Ušetřili jsme tak 6 tisíc Kč. Děkujeme.
  7. Našim žáčkům jsme zakoupili nové míče, kompresor na jejich nafukování a lahve s nosičem na pití při trénincích a zápasech. Vyšlo to na 10 tisíc Kč, ale je to nutnost.
  8. Zajistili jsme dalších 14 fošen, to znamená, že jich padlo na opravu laviček celkem 34 na celé hřiště, takže po nátěrech máme doufejme na delší dobu vystaráno.
  9. Prosakoval nám někde přívod vody na stříkání hlavní plochy. Zásahem Pavla Svobody a mechanizací pana Weisgerbera jsme závadu v hloubce 1,5 metru odstranili. Poté se vše udusalo, navezl štěrk a položila se zpět zámková dlažba, takže není nic poničeno a je to k nepoznání. Ušetřili jsme tak 5 tisíc Kč. Kluci děkujeme.
  10. Zakoupili jsme 250 metrů nových hadic na vedl.hřiště, neboť ty stávající již praskaly. Vyšlo nás to na 8 tisíc Kč. Pan R.Svoboda st. nám zdarma předělal celý systém, zgenerálkoval ostřikovače, takže snad bude chvíli pokoj.
  11. Naši kamarádi – Softballisté z Dolní Poustevny nám postavili a věnovali zbrusu novou kuchyň, dovezenou z Německa s vestavěným sporákem a ledničkou. Byla to včetně úklidu a dalších drobných změn práce pro pět lidí na tři dny, ale vypadá to moc hezky a navíc jsme ušetřili nejméně 15 tisíc Kč.
  12. Pan Viktor Szabó nám opět uklidil a odhrnul naše eko uložiště posekané trávy, takže ji  máme stále kam vozit.
  13. Na půdu v Lodovně se nám dostaly včely a udělaly si tam několik hnízd, které promtně odstranili naši šikovní hasiči. Jelikož tam udělali i díru do střechy musel tam pan M.Cerman st. udělat nový hřebenáč. Všem vám děkujeme.
  14. Při zápase s Přepeřemi jsme museli využít výpomoci několika hráčů ze Šluknova a Horního Podluží plus „dědka“ Pavla Svobodu z naší gardy, abychom dali do kupy mančaft, neboť pár hráčů ještě trávilo dovolenou a někteří měli nedoléčená zranění. Velkou radost z toho měla i Maruš Holomková, neboť si za nás zakopal i její vnuk Ládik Čurgali ze Šluknova. Kluci děkujeme.
  15. Jeden z našich sponzorů nám nechal opravit celou střechu nad garáží a posilovnou, kam již notně tři roky zatékalo. Ušetřili jsme tak 82 tisíc Kč a prý nás to již přežije. Děkujeme moc.