SK Stap Tratec – FK Proboštov 5:6 (1:2)

K dalšímu mistrovskému zápasu přijel do Vilémova silný celek z popředí tabulky a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. Bohužel domácí hned na začátku nedali penaltu a pak jim byl nešťastně vyloučen gólman Vaňák a jelikož je druhý brankář Hladík na dovolené, šel do brány mladý Vlastik Šmalcl. Vypadalo to v 50.minutě na ručník, ale pak se děly věci a hosté se štěstím uhájili těsnou, ale absolutně nezaslouženo výhru.

10´ - faul ve vápně hostů na pronikajícího Zimu, míč si postavil kanonýr Kučera, ale nedal !!!
17´ - brejk hostů, vyběhnuvší gólman Vaňák sice šanci zlikvidoval, ale hlavní sudí po debatě s pomezním usoudili, že se míč dotkl úmyslně ruky a byla z toho červená karta. Do brány naskočil ze hry Vlastik Šmalcl a chudák hned z toho přímého kopu Záveským dostal branku a bylo to – 0:1 !!!
23´ - únik hostů, ale zřejmě z ofsajdu, který pomezní nemohl vidět, neboť se zapomenul na půlce Hřiště, Hloch dostal hosty do vedení – 0:2 !!! Od té doby začaly emoce nejen z řad diváků, ale i hráčů a realizačního týmu a rozhodčí to neměli jednoduché až do závěrečného hvizdu.
35´ - tvrdou střelu Bulejka gólman hostů vyrazil, ale Kučera dorazil míč do brány a snížil na – 1:2 !!!

První půle byla silně ovlivněna nejen vyloučením domácího gólmana, ale i neproměněnou penaltou a brankou hostů zřejmě ofsajdu, který pomezní nemohl vidět.

47´ - brejk hostů a střela jejich kanonýra Záveského k tyči skončila v síti domácích a bylo to – 1:3 !
50´ - únik hostů a šikovný mladíček Luger zvýšil již na neuvěřitelných – 1:4 !
52´ - stejný únik jako přes kopírák a na jeho konci byl opět Luger a bylo to – 1:5 !
55´ - domácí borci vyšachovali obranu hostů a kanonýr Kučera snížil na – 2:5 !
71´ - rohový kop Bulejka, nacvičený signál, ale rána Havla z voleje skončila jen brankářovi v náruči
73´ - chyba hostů a Bulejko poslal do čisté šance opět Kučeru a ten se nemýlil a snížil na – 3:5 !
75´ - skvělá akce domácích, na jejímž konci byl Rybář, ale ten v čisté šanci střílel jen nad bránu hostů
77´ - další brejk hostů, faul ve vápně a pokutový kop proti domácím proměnil Brodský a bylo to – 3:6 !
81´ - odražený balón ve skrumáži a Bulejko střelou k tyči vykřesal malou naději pro domácí – 4:6 !
85´ - lob Kučery za beky hostů kam si naběhl Zima, ale jeho superšance skončila střelou těsně nad !
91´ - chyba hostů a Bulejko opět našel volného Kučeru, který upravil stav na – 5:6 !!!
93´ - rohový kop domácích, další signál, ale tentokráte Kučera střílel jen těsně vedle brány a byl konec !!

Ve druhé půli byla škoda úvodní desetiminutovky, kdy domácí dostali tři laciné góly. Pak však přišel z jejich strany nevídaný koncert a hosté nevěděli kam dřív skočit. Bohužel se jim podařil jeden brejk a z toho penalta, jinak by asi těsnou výhru neuhájili. Divákům se bojovnost domácích, navíc v oslabení líbila, a tak uspořádali i přes prohru krásné ovace.

Vaňák – Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  -  Zima (ŽK), Havel (ŽK), Čurgali (67´- Rybář), Bulejko (ŽK), Marques - Kučera

Demeter a Kurel

Honců, Kubr, Hladík, Kramer, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: Čuda P.
  • Diváci: 120 - zahořklých na sudí a spokojených s výkonem dom.hráčů !
  • Rozhodčí: Bican – Slivko, Papcun (slabší výkon)
  • Delegát svazu: p.Smreček L.
Nejlepší hráči utkání: Kučera (V) Luger (P)