SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Sestava Vilémova:

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Připraven na lavici jen:

druhý gólman Dvořák

Chyběli ještě:

Hoke, Luňák, Kučera, Šmalcl a Filip

Trenér: Chod V.
Asistent: Zbončák
Masérka: Čudová E.
Vedoucí mužstva: Kurel P.
Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0
Rohy 7 5
Držení míče 53% 47%
Ofsajdy 5 4
Fauly 15 18
Střely na bránu 7 5
Mimo 9 6


Co nám přinesl měsíc březen ?

 1. Naše Á-mužstvo pokračovalo v individuelních trénincích dle týdenních plánů našeho trenéra Vlasty Choda. 
 2. Za měsíc únor měli nejlepší plnění tréninkových plánů našeho trenéra a sice 100% tito naši borci – Kramer, Vaňák, Rybář a Luňák. Jen tak dál hoši. 
 3. Odzimovali jsme náš celý fotbalový areál, napustili vodu, zkontrolovali funkčnost záchodů, topení atd. Kupodivu nic nezamrzlo a vše je v pořádku. Hurá !
 4. Jako první brigádu na hřišti jsme vyčistili odtokovou kanalizaci od tribuny přes chodník ze zámkové dlažby do rohu hřiště a výtoku na silnici. Neskutečně to bylo zaneseno škvárou i trávou, ale je to logické po 9-ti letech fungování nových drenáží. 
 5. Po facebooku jsme se spojili s naším bývalým fotbalistou ze 70-tých let Láďou Hanslem, který žije na Moravě a jeho syn hraje velmi dobře za tým Žabinští Vlci Brno futsalovou národní ligu. Láďa vzkazuje známým, že se u nás po Covidu objeví a moc se těší na bývalé spoluhráče a kamarády. I my na tebe Láďo !
 6. Oprava zabezpečovacího zařízení nám bohužel ukázala na drobné závady, které nelze po 17-ti letech provozu nahradit novými díly a proto jsme se dohodli na návrh technika SBS, že si necháme udělat nabídku na zbrusu nové, modernější zařízení, ale přijde nás to minimálně na 16 tisíc Kč. Uvidíme, jak to dopadne. Zatím nám to funguje, takže váháme s útratou této částky. 
 7. Opravili jsme vypadlé plexisklo na střídačce hostů po zimních fujavicích a utěsnili i ostatní plexiskla na obou střídačkách. 
 8. Jen dvě reklamy se během zimy odtrhly z ochranných sítí, tak jsme je přidělali a už zase visí, tak jak to má být. Bohužel tři to odnesly s plnou parádou a tak jsme požádali jejich majitele o dodání nových, pokud možno pevnějších. 
 9. Náš borec Míra Luňák navštívil známého odborníka našich ligových fotbalistů a sice MUDr. Petara Nováka v Praze, aby se mu podíval na to jeho nešťastné, stále pobolívající, koleno. Poslal ho nejprve na magnetickou rezonanci a poté si jej pozve znovu k sobě a rozhodne o dalším osudu jeho kolena resp. zda může naplno nebo jen pomalu a rehabilitovat nebo event. může i rozhodnout o další operaci, ale k tomu s největší pravděpodobností nemůže dojít, podle jeho prvních poznatků. Tak držíme palečky Míro !
 10. Kontrolou po zimě prošly i naše občerstvovací stanice a paní vedoucí Milada Suková nám hlásila – „Vše v pořádku, provozu schopné, hlavně už začněte s fotbalem !“  To bychom rádi, ale zatím to nejde. Bohužel. 
 11. Náš kameraman nám z nápadu trenéra Vlasty Choda udělal krásný sestřih všech našich branek do sítě soupeřů v roce 2020. Zájemci si jej mohou prohlédnout na našich stránkách i na facebooku – v Medvědovi či u Áčka. Adame děkujeme. 
 12. Odešel další z našich velkých fanoušků a členů Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku pan Helmut Vichterey. Čest jeho památce !
 13. Jeden z našich sponzorů nám udělal nové příruby a další maličkosti ke starým ostřikovačům, ušetřili jsme 3 tis. Kč, dáme je do kupy a budeme se je snažit i s hadicemi prodat, neboť v brzké době budeme mít i na druhém hřišti automatické zavlažování. 
 14. Pan Suk st.nám věnoval jako každý rok 5 metráků hnojiva na vedlejší hrací plochu, takže jsme ušetřili 4 tisíce Kč. Děkujeme.
 15. Dle nařízení FAČR musí mít každý zaměstnanec Sportovních klubů týdně kontrolovatelné antigenní testy. Zaměstnance máme jediného a sice správce Jardu Zbončák a tak jsme jich zakoupili zatím pět a jeho manželka jej každý týden otestuje a zapíše výsledek do kontrolního bločku.
 16. Do ankety o nejpopulárnějšího fotbalistu okresu Děčín se dostal za náš klub Patrik Havel, takže každý z našich hráčů, funkcionářů i jeho fanoušků může po celý měsíc duben hlasovat a uvidíme jak dopadne. Po prvních dvou dnech v březnu od vyhlášení soutěže v Děčínském deníku vedl těsně o 27 hlasů před českokamenickým Machem a na třetím místě byl již s velkou ztrátou náš bývalý gólman Petr Janda, který nyní obléká dres mateřského Šluknova. Jak to tedy dopadne uvidíme koncem dubna. Takže pojďme do toho a vybojujme další významný titul pro borce, který obléká dres našeho klubu. Lze hlasovat každých pět minut, takže naděje je veliká, jen si udělat čas a nebo si vzpomenout, že nemám zapomenout. Děkujeme všem, kteří se ankety zúčastní a věříme, že tuto anketu ovládne právě náš Patrik. 
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.