FK Krupka - SK Stap Tratec 1:1 (0:1)

K dalšímu zápasu odjížděli hosté bez dalšího zraněného v týdnu a sice Marka Rybáře a pro neuvolnění v práci nemohl odjet ani Honza Kubr. Takže hosté přijeli jen s jedenácti hráči a to Bulejko v horečce a Čurgali se silně nakopnutým kotníkem. Na lavici si sedl, jen kdyby náhodou došlo k nějakému zranění, sám vedoucí mužstva Petr Kurel. Prostě jaro i přes naše velmi dobré výsledky a bodové zisky je pro nás začarované a bude nyní vůbec problém dávat dohromady 11 hráčů do hry a soutěž řádně dohrát.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů a Zima šel sám na gólmana, ten ho srazil na vápně a nebýt pomoci pomezního, tak domácí gólman nedostal ani žlutou kartu od hlavního, který stál kousek od této situace. Naštěstí přišlo jasné rozhodnutí – červená karta pro gólmana a trestný kop hostů, který trefil parádně přes zeď Havel a bylo to – 0:1 !
15´ - dělovku domácího Krongera vytáhl Vaňák na rohový kop
31´ - centr do vápna hostů a Schubada v čisté šanci přestřelil Vaňákovu bránu
36´ - hostující Kučera poslal uličkou Havla do šance, který ji proměnil, ale pomezní mávnul ofsajd
42´ - trestný kop Havla do vápna, kde hlavičkoval Jirchář, ale gólman míč vytáhl na tyčku a ven !!!

První půlka byla vyrovnaná a domácí, i když v deseti lidech, hráli velmi dobře a dostávali se často před bránu hostů. Ti však, i když někdy se štěstím, situace vyřešili a šli do šaten s jednobrankovým vedením.

47´ - faul ve vápně hostů a hlavní sudí pískl penaltu, kterou proměnil Kotrba a bylo to – 1:1 !!!
56´ - pěkná rána hostujícího  Bulejka z 20-ti metrů šla jen těsně vedle brány domácích
57´ - centr Havla do vápna a Kučera hlavou z malého vápna bránu domácích bohužel netrefil !
75´ - domácí v čisté šanci, ale Luňák stačil ještě vykopnout míč z brankové čáry a bylo po šanci !
88´ - faul ze zadu Bulejka na domácího borce na půlce hřiště a hlavní tasí hned červenou kartu !
90´ - faul domácích, žlutá karta pro ně a Havel rychle rozehrál a poslal Zimu do šance, ale hlavní sudí písknul, vrátil míč na své místo a dává druhou žlutou kartu Havlovi a následuje červená, kterou odůvodnil do zápisu, že šlo od Havla o úmysl trefit hráče domácích, který už byl dva metry mimo !!!

Ve druhé půli měly obě strany po několika dobrých šancí, ale nakonec skončil zápas asi zaslouženou remízou a nutno říci, že domácí, kteří bojují o záchranu, mají velmi dobrý tým a zřejmě svou příslušnost v KP uhájí. Na penalty jsme vyhráli 5:4 !!!

Vaňák – Luňák, Jirchář,  Šmalcl (ŽK), Snášel – Zima, Havel (2xŽK a 90´-ČK), Bulejko (88´-ČK), Čurgali, Demeter – Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Kurel P. !!!

Chyběli ještě:

Kubr, Rybář, Hladík, Honců, Štefan a Meidl   !!!

• Trenér: Dužár F.
  • Asistent: Zbončák J.
  • Masérka: Čudová E.
  • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl
  • Diváci: 120 – z toho 16 nespokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Šmíd – Zitko, Žídek (špatný výkon)
  • Delegát svazu: p.Mollinger
Nejlepší hráči utkání: Kotrba (K) Jirchář (V)
Mimo 5 4

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc březen ?

1. Naše Á-mužstvo pokračovalo v individuelních trénincích dle týdenních plánů našeho trenéra Vlasty Choda.
  2. Za měsíc únor měli nejlepší plnění tréninkových plánů našeho trenéra a sice 100% tito naši borci – Kramer, Vaňák, Rybář a Luňák. Jen tak dál hoši.
  3. Odzimovali jsme náš celý fotbalový areál, napustili vodu, zkontrolovali funkčnost záchodů, topení atd. Kupodivu nic nezamrzlo a vše je v pořádku. Hurá !
  4. Jako první brigádu na hřišti jsme vyčistili odtokovou kanalizaci od tribuny přes chodník ze zámkové dlažby do rohu hřiště a výtoku na silnici. Neskutečně to bylo zaneseno škvárou i trávou, ale je to logické po 9-ti letech fungování nových drenáží.
  5. Po facebooku jsme se spojili s naším bývalým fotbalistou ze 70-tých let Láďou Hanslem, který žije na Moravě a jeho syn hraje velmi dobře za tým Žabinští Vlci Brno futsalovou národní ligu. Láďa vzkazuje známým, že se u nás po Covidu objeví a moc se těší na bývalé spoluhráče a kamarády. I my na tebe Láďo !
  6. Oprava zabezpečovacího zařízení nám bohužel ukázala na drobné závady, které nelze po 17-ti letech provozu nahradit novými díly a proto jsme se dohodli na návrh technika SBS, že si necháme udělat nabídku na zbrusu nové, modernější zařízení, ale přijde nás to minimálně na 16 tisíc Kč. Uvidíme, jak to dopadne. Zatím nám to funguje, takže váháme s útratou této částky.
  7. Opravili jsme vypadlé plexisklo na střídačce hostů po zimních fujavicích a utěsnili i ostatní plexiskla na obou střídačkách.
  8. Jen dvě reklamy se během zimy odtrhly z ochranných sítí, tak jsme je přidělali a už zase visí, tak jak to má být. Bohužel tři to odnesly s plnou parádou a tak jsme požádali jejich majitele o dodání nových, pokud možno pevnějších.
  9. Náš borec Míra Luňák navštívil známého odborníka našich ligových fotbalistů a sice MUDr. Petara Nováka v Praze, aby se mu podíval na to jeho nešťastné, stále pobolívající, koleno. Poslal ho nejprve na magnetickou rezonanci a poté si jej pozve znovu k sobě a rozhodne o dalším osudu jeho kolena resp. zda může naplno nebo jen pomalu a rehabilitovat nebo event. může i rozhodnout o další operaci, ale k tomu s největší pravděpodobností nemůže dojít, podle jeho prvních poznatků. Tak držíme palečky Míro !
  10. Kontrolou po zimě prošly i naše občerstvovací stanice a paní vedoucí Milada Suková nám hlásila – „Vše v pořádku, provozu schopné, hlavně už začněte s fotbalem !“  To bychom rádi, ale zatím to nejde. Bohužel.
  11. Náš kameraman nám z nápadu trenéra Vlasty Choda udělal krásný sestřih všech našich branek do sítě soupeřů v roce 2020. Zájemci si jej mohou prohlédnout na našich stránkách i na facebooku – v Medvědovi či u Áčka. Adame děkujeme.
  12. Odešel další z našich velkých fanoušků a členů Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku pan Helmut Vichterey. Čest jeho památce !
  13. Jeden z našich sponzorů nám udělal nové příruby a další maličkosti ke starým ostřikovačům, ušetřili jsme 3 tis. Kč, dáme je do kupy a budeme se je snažit i s hadicemi prodat, neboť v brzké době budeme mít i na druhém hřišti automatické zavlažování.
  14. Pan Suk st.nám věnoval jako každý rok 5 metráků hnojiva na vedlejší hrací plochu, takže jsme ušetřili 4 tisíce Kč. Děkujeme.
  15. Dle nařízení FAČR musí mít každý zaměstnanec Sportovních klubů týdně kontrolovatelné antigenní testy. Zaměstnance máme jediného a sice správce Jardu Zbončák a tak jsme jich zakoupili zatím pět a jeho manželka jej každý týden otestuje a zapíše výsledek do kontrolního bločku.
  16. Do ankety o nejpopulárnějšího fotbalistu okresu Děčín se dostal za náš klub Patrik Havel, takže každý z našich hráčů, funkcionářů i jeho fanoušků může po celý měsíc duben hlasovat a uvidíme jak dopadne. Po prvních dvou dnech v březnu od vyhlášení soutěže v Děčínském deníku vedl těsně o 27 hlasů před českokamenickým Machem a na třetím místě byl již s velkou ztrátou náš bývalý gólman Petr Janda, který nyní obléká dres mateřského Šluknova. Jak to tedy dopadne uvidíme koncem dubna. Takže pojďme do toho a vybojujme další významný titul pro borce, který obléká dres našeho klubu. Lze hlasovat každých pět minut, takže naděje je veliká, jen si udělat čas a nebo si vzpomenout, že nemám zapomenout. Děkujeme všem, kteří se ankety zúčastní a věříme, že tuto anketu ovládne právě náš Patrik.