SK Stap Tratec – FK Žatec 7:2 (3:1)

Další zápas Krajského přeboru přinesl sice devět branek, ale dalších nejméně tolik šancí střelci na obou stranách borci nedali. Hosté navíc i penaltu, když střela jejich kanonýra Hassmana šla hodně vedle brány domácích. Žatečtí fotbalisté měli lepší úvod zápasu, když po chybě obrany domácích docílili i vedoucí branky. Tento stav však trval jen pět minut a pak přišla již pouze kanonáda domácích, i když pěkné šance měli i hosté !

- domácí nedokázali dostat balón ze svého velkého vápna a Klíma míč propasíroval do brány – 0:1 !
11´ - odražený balón ve skrumáži a Kučera na 2x prostřelil gólmana hostů a vyrovnal na – 1:1 !
17´ - pěkná akce v podání trojice Havel – Demeter a Zima v čisté šanci střílel jen těsně vedle !
24´ - přetažený, jemně načechraný balón Kučery do vápna na Zimu a jeho nechytatelný volej skončil v bráně hostů a bylo to ji – 2:1 !
27´ - rohový kop hostů a Beneš hlavou dal šanci vyniknout Vaňákovi, který míč na dvakrát přikryl !
35´ - další rohový kop hostů a zcela volný Hasmann parádní střelou orazítkoval domácí břevno !
36´ - únik Zimy a přesná zpětná přihrávka na Kučeru, který v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
39´ - dobře kopnutý trestný kop Havla z 18-ti metrů přes zeď k tyči skončil v síti a bylo to – 3:1 !

První půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná, ale domácí měli lepší mušku a tak šli do kabin s dvoubrankových náskokem, z čehož měli promrzlí diváci velkou radost.

46´ - chyba hostů v rozehře a Havel prostrčil míč na Bulejka a ten zvýšil pohodlně na – 4:1 !
48´ - faul ve vápně na domácího kapitána Kučeru, jasná penalta a sám postižený zvýšil již na – 5:1 !
51´ - ruka ve vápně domácích a také penalta pro hosty, kterou ale trestuhodně zahodil Hassman !
57´ - rohový kop hostů a Hassman napravil svou chybu při penaltě a snížil z voleje na – 5:2 !
63´ - krásná akce domácích po ose Havel – Kučera a Čurgali poslal míč pod břevno a bylo to – 6:2 !
71´ - mazácký lob přes beky od Havla na Čurgaliho, který byl zcela sám, ale gólman jeho kličku vystihl
76´ - rychlý brejk domácích do otevřeného obrany hostů, ale Kučerovu ránu gólman vyrazil na roh !
78´ - rohový kop domácích, odražený balón ke zcela volnému Bulejkovi, ale jeho bodlo šlo těsně vedle !
90´ - průnik domácích obranou hostů a Bulejko, za pomoci beka hostů stanovil konečné skóre – 7:2 !!!

Ve druhé půli už to byl koncert domácích hráčů, kteří divákům předváděli chvílemi parádní akce a je jen škoda, že nevyužili více šancí, mohla se točit, diváky vytoužená desítka. Ale i tak to byl pro všechny skvělý zážitek a i přes studené počasí se konala na závěr tradiční vítězná děkovačka u tribunky a následně zazněl ještě z kabiny známý, vítězný pokřik domácích borců.

Vaňák – Luňák, Kubr (ŽK), Šmalcl (ŽK), Snášel  – Zima, Havel, Bulejko, Čurgali (70´- Rybář), Demeter – Kučera

Hladík !!!

Jirchář, Honců, Štefan a Meidl  a  !!!

• Diváci:  115 – promrzlých, ale spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Vlašič– Fišl, Prágl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Wencl Petr
Nejlepší hráči utkání: Čurgali (V) Hassman (Ž)
Mimo 10 6

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc leden ?

1. Á-mužstvo se sešlo 6.ledna 2005 na prvním tréninku v počtu 22 hráčů. Byl zde představen nový trenér, hráči vyfasovali nové tréninkové Adidas trenýrky a trika. Chyběli jen B.Freisler, M.Kozák a V.Hejl.
  2. Sehráli jsme první dva přípravné zápasy s Varnsdorfem A 1:10 a s Dubicí 4:2 na um.trávě ve Vdfu v rámci zimního turnaje a dále pak přátel. zápas s Juniorem Děčín 5:2 také na um.trávě ve Vdfu.
  3. Připravili jsme a schválili rozpočet SK na rok 2005 ve výši 1,5 mio Kč včetně investičních akcí na stadionu a v Lodovně.
  4. Předali jsme účetnictví SK ing. Strakošové z Mikulášovic.
  5. Naši sálovkáři bojují stále o vítězství v 1.lize okresu Děčín, když na 5.turnaji získali plný počet 9 bodů a na 6.turnaji pak 6 bodů a zatím jim stále patří 1. příčka s 5-ti bodovým náskokem před Rumburkem.
  6. Uvolnili jsme na hostování do Hýsků na půl roku Š.Šimka, do Krásné Lípy také na půl roku J.Roubíčka, do D.Poustevny na půl roku zatím M.Vichtereye, M.Štrombacha, D.Kučeru a B.Freislera. K.Starosta, P.Lhoták. M.Hykš a V.Hejl jsou zatím bez angažmá.
  7. Přišli k nám nově brankář J.Loos z Varnsdorfu a střelec V.Baloun z D.Poustevny, oba zatím na půlroční hostování.
  8. Uspořádali jsme zdařilý turnaj žáků v naší hale za účasti 8 týmů a vítězem se stali borci ze Šluknova. Naše naděje skončili na ne příliš lichotivém 5.-8.místě. Snad to bude příště lepší.
  9. Zrušili jsme, vzhledem k technickému stavu a odřeknutí dopravy pro firmu Stap, našeho stařičkého Chavdara. Veškerou dopravu pro žáky, elévy, Sálovku a event. i na krátké vzdálenosti Áčka bude zajiš?ovat p.W.Richter se svým 15-ti místným minibusem.
  10. Náš nový trenér Áčka věnoval svým chlapcům na zimu teplé punčocháče a ušetřil nám tím 1.500,- Kč. Milane děkujeme.
  11. Provedli jsme v Lodovně opravy a výměny baterií a vodovodního vedení a stálo nás to 6,5 tis. Kč.
  12. Firma Elektroservis J+CH nám v Lodovně provedla kompletní rekonstrukci elektřiny ve spodní části včetně výměn elektroskříně a hodin. Stálo to 40 tis. Kč. Naštěstí jsme to zajistili sponzorsky.
  13. Naši elévi vyhráli bez ztráty bodu první zimní satelitní turnaj, který se hrál v Mikulášovicích.
  14. V naší hale se uskutečnilo školení trenérů licence C za účasti 31 nováčků, které řídil náš člen - lektor pan Jiří Hlava. Mezi účastníky však nebyl, po odřeknutí M.Vichterey ml., nikdo z vilémovských abonentů. Je to určitě škoda, trenéry hlavně k mládeži potřebujeme.