SK Stap Tratec – FK Most B 5:0 (1:0)

K dalšímu mistrovskému zápasu přijel do Vilémova velice silný soupeř z dalekého Mostu, který se opírá o své odchovance, kteří bojují o triko v Á-týmu, hrajícímu na špici ČFL. Začátek zápasu nevypadal pro domácí moc dobře, neboť v první čtvrthodince měli daleko více na svých kopačkách baló,n výborně se pohybující hosté. K velké šanci to však nevedlo a tak se hra začala vyrovnávat a domácí začali hrát svou hru a vstřelit i jediný gól první půle, ale šancí měli více jak hosté.

15´ - centr Bulejka z levé strany na Kučeru a ten v první čisté šanci trefil jen beka hostů !
21´ - dobrá střela domácího Bulejka z 20-ti metrů skončila jen těsně nad břevnem hostujícího týmu
30´ - další parádní centr Bulejka, odražený balón se dostal k dobře stojícímu Kučerovi a bylo to – 1:0 !!!
38´ - rychlý brejk šikovných hostů a Buben se dostal do čisté šance, ale Vaňák jeho střelu vyrazil !!!
44´ - centr do vápna hostů, Zima prodloužil hlavu na Bulejka, ten zcela sám střílel jen těsně vedle tyče !

První půle byla z obou stran koukatelná, hosté byli velice dobře technicky i fyzicky vybavení a domácí se jim chtěli ve všech směrech vyrovnat. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí, což odpovídalo zhruba poměru sil na hrací ploše.

49´ - únik hostů a Hopi ve velmi slušné šanci střílel jen těsně vedle Vaňákovi svatyně
52´ - únik Havla po pravé straně, šikovné prostrčení míče na Kučeru a ten se nemýlil – 2:0 !!!
61´ - domácí Bulejko se probil mezi třemi beky, ale jeho střelu gólman hostů vyrazil do pole
63´ - centr Havla na Zimu, ten přistrčil míč ke Kučerovi, ale ten střílel jen do gólmana hostů
65´ - výstavní ulička Rybáře na Kučeru a ten završil svůj hattrick a zvýšil již na – 3:0 !!!
69´ - další parádní akce domácích po ose Čurgali – Zima a Kučera lišáckým lobem zvýšil na – 4:0 !!!
82´ - Kučera vrátil zpět balón na zcela volného Marqueze, ale ten v čisté šanci trefil jen beka hostů
86´ - skvělá akce domácích po ose Kučera – Zima – Bulejko a ten se konečně také trefil a bylo to – 5:0 !
88´ - únik Kučery mezi beky hostů, ale jeho střela v další čisté šanci skončila na tyčce hostů !!!

Druhá půle byla více méně již v režii domácích hráčů, kteří si s chutí zastříleli a vytvářeli si i další šance díky svým rychlým brejkům a citlivým narážečkám mezi nezkušenými mladíky. Ti pomalu odpadávali i přesto, že trénují 3x týdně, ale faktem je, že za stavu 3:0 už se proti zkušenému týmu dost špatně hraje a otáčí stav. Krásná děkovačka diváků na závěr našim hráčům se opět podařila.

Vaňák – Snášel, Luňák, Šmalcl, Marquez (ŽK) - Zima, Havel (ŽK), Čurgali (70´- Kramer), Rybář, Bulejko - Kučera

Hladík – Demeter a Kurel

Honců, Kubr, Jirchář, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 110 –  nadmíru spokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Folk – Polívka, Jansa (skvělý výkon)
  • Delegát svazu:  p.Novotný L.
Nejlepší hráči utkání: Walter (M) Snášel (V)

Co nám přinesl měsíc září ?

1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovské zápasy v divizi a bohužel všechny prohrálo - v Přední Kopanině těsně 1:0 a vyloučen byl Vlk (dostal 2x stop a ani odvolání nepomohlo!), doma s Brozanami 0:1 a vyloučen byl Kurel (dostal 3x stop!),  v Litvínově 5:1 (Lehrl) a doma s Rakovníkem 2:4 (Buryánek a Vlk)
  2. Vyplatili jsme hráčům Á-mužstva prémie ve výši 40 tis. Kč za první čtyři divizní body v měsíci srpnu dle nového prémiového řádu. Uhradili nám to rovným dílem naši dva sponzoři, takže jsme ušetřili. Díky moc.
  3. Na přístavku v Lodovně se nám usadili sršni. Díky rychlému a odbornému zásahu šluknovských hasičů se je podařilo zlikvidovat a již neotravují svým nepříjemným vzhledem okolí. V rámci dobrých vztahů nám to šluknovští hasiči udělali zdarma, jinak by nás to stálo 3 tis. Kč.
  4. U kantýny se nám zacpala kanalizace a voda se vracela k novému WC, kde vyvěrala smradlavá na dlažbu. Díky pomoci p.Svobody a pak p.Mládka a jeho hochů z SčVaK Varnsdorf se to podařilo prorazit a už jsme zase v klidu. Bylo to sponzorsky a ušetřili jsme tak min. 4 tis. Kč.
  5. Naši bývalí dorostenci uskutečnili svou Závěrečnou na hřišti a mimo jiné předali p.K.Boučkovi malou pozornost k jeho životnímu jubileu.
  6. Do nominaci na charitativní zápas výběr Šluknovského výtěžku proti Slovanu Varnsdorf (1:4 /1:1/ ) bylo vybráno z Vilémova 10 hráčů, trenér M.Suchomel, vedoucí mužstva L.Sklenář a masér Z.Maier. Zápas se uskutečnil ve Šluknově a celý výtěžek (přes 120 tis. Kč) byl věnován jejich hráči Prokůpkovi na zakoupení sportovního invalidního vozíku.
  7. Umístění našich hráčů podle týdnů v soutěži Děčínského deníku Borec kola: Ch.Uka 1.-2.místo a získal 107 hlasů, Z.Buryánek 1.místo a získal 256 hlasů, M.Špinka 1.místo a získal 233 hlasů, V.Šmalcl 1.místo a získal 194 hlasů, J.Lehrl 1.místo a získal 252 hlasů. Ankety nám jsou dobře !
  8. Byl sehrán tradiční přátelských zápas hlavních sponzorů, ve kterém letos Tratec porazil Stap v poměru 3:2. Po utkání došlo k tradičnímu posezení a společnému vypití jednoho sudu piva, který věnovali ředitelé obou dvou spřátelených firem.
  9. Další z řady našich nových sponzorů, tentokráte ze Slovenska, nám věnoval 40 ks černých ponožkových stulpen s logem našeho klubu, čímž jsme ušetřili dalších 6 tis. Kč. Takže moc děkujeme.
  10. Získali jsme zdarma další dva sudy asfaltové emulze, rozehřáli jsme ji  a pokropili na nové cestě a parkovišti u kabin místa, která nebyla řádně spojena a znovu zasypali jemnou šotolinou. Ušetřili jsme tím další 3 tis. Kč i proto, že jsme si to udělali sami brigádně.  Hoši děkujem.
  11. Očistili a natřeli jsme si brigádnicky na modro celou konstrukci za i na tribuně. Přišlo to na 6 tis. Kč, z toho 3 tis. Kč byly hrazeny sponzorsky.
  12. Zakoupili jsme v akci nový hliníkový štafložebřík pro naše potřeby při pracech na stadionu. Je to skládačka 3 x 3,15 m  a vyšla na 3 tis, Kč.
  13. Našemu kmenovému  hráči Pepovi Hykovi, který hostuje v třetiligovém Varnsdorfu se narodila krásná a zdravá dcera Laura. Blahopřejeme.
  14. Pan Bouček opět řádil na hřišti a sestříhal všechny jehličnany do pravidelných tvarů. Již se začíná rýsovat krásný hustý živý plot u Hejhalů a pěkná zahrádka u posezení za kantýnou v přístřešku.
  15. V naší klubovně v Lodovně jsme museli opravit opěradla na nových židlích, neboť se prolomilo u některých umělohmotné opěradlo. Vše zařídil p.Třešňák a náš Žvanil, kteří to provrtali a dali tam šrouby s podložkami, takže máme zase na chvíli pokoj. Chlapci děkujeme.
  16. Náš špílmachr a bavič obecenstva Jusuf Goumbi se podrobil lékařskému vyšetření v Praze na specializovaném pracovišti, neboť si stále stěžoval na bolesti v koleně a nemohl hrát naplno. Bohužel výrok lékaře zněl – „Šest týdnů v klidu a pak se uvidí !“  Jusuf odjel ke svý kamarádům do ubytovny v Brozanech a místo něj jsme ihned chtěli angažovat nového Nigerijce -  Ahmeda Umara, který okusil divizi i v České Lípě a měl by nám pomoci hlavně v útočné fázi. Bohužel je v Brozanech zaláskován a nechtěl proto změnit působiště.
  17. Vzhledem k nedostatku hráčů (zranění – Špinka a Goumbi a vyloučení – Vlk a Kurel) jsme povolali ze zálohy Pavla Svobodu. Pavel již odkopal proti Brozanům 60 minut, v Litvínově dokonce 68 minut a doma s Rakovníkem 45 minut. Pavle děkujeme.
  18. Chtěli jsme angažovat ještě českolipského Šimáčka do středu zálohy, ale ten dal přednosti domácím Litoměřicím z důvodu, že už nechce dojíždět a k nám je to prý až neúnosně daleko. Další možnou posilou se mohl stát ostrostřelec Grubhofer z Varnsdorfu, ale refundace jeho platu po dobu tří měsíců byla vysoko nad naše možnosti.
  19. Nečekaně a náhle naše řady opustil člen Fanda klubu a velký příznivec naší kopané pan Pavel Franek  který k nám léta zajížděl až ze Cvikova a občas s námi jezdil i na venkovní zápasy. Naši funkcionáři p.Třešňák, Bouček a Horák  byli přítomni na jeho smutečním rozloučení na hřbitově v N. Boru.  Čest jeho památce.
  20. Zástupci vedení Sálovka Clubu Stap Vilémov se zúčastnili rozlosování nového ročníku Krajské extraligy, kde bude celkem 12 týmů. Tři turnaje budou ve Varnsdorfu a pět pak v Libouchci. Zajímavostí jistě je, že zde přibyla i mužstva z teplického okresu, takže se máme na co těšit. Kádr našeho mužstva zůstal v podstatě stejný jako ten loňský a ve vedení byl posílen M.Sladkým a M.Vichtereyem st., kteří by měli mužstvo vést v roli trenérů. Bohužel po dlouhých letech skončil ve funkci maséra a kustoda M. Běhavý.
  21. Pan Szabó nám opět se svým honem upravil jámu na posekanou trávu, která byla již z velké části zaplněna, takže tam je zase místo.
  22. Opravili jsme si brigádnicky plechový plot  na vedlejším hřišti, kde bylo již nutno zanýtovat a přišroubovat některé odchlíplé plechy.
  23. Firma Služby R.Svoboda nám provedla kompletní výstavbu nového a potřebného septiku za kabinami, pro možnost rekolaudace kabin. Přišlo to na 53 tis.Kč, ale uhradil nám to kompletně náš Obecní úřad.