FK Krupka - SK Stap Tratec 1:1 (0:1)

K dalšímu zápasu odjížděli hosté bez dalšího zraněného v týdnu a sice Marka Rybáře a pro neuvolnění v práci nemohl odjet ani Honza Kubr. Takže hosté přijeli jen s jedenácti hráči a to Bulejko v horečce a Čurgali se silně nakopnutým kotníkem. Na lavici si sedl, jen kdyby náhodou došlo k nějakému zranění, sám vedoucí mužstva Petr Kurel. Prostě jaro i přes naše velmi dobré výsledky a bodové zisky je pro nás začarované a bude nyní vůbec problém dávat dohromady 11 hráčů do hry a soutěž řádně dohrát.

- rychlý brejk hostů a Zima šel sám na gólmana, ten ho srazil na vápně a nebýt pomoci pomezního, tak domácí gólman nedostal ani žlutou kartu od hlavního, který stál kousek od této situace. Naštěstí přišlo jasné rozhodnutí – červená karta pro gólmana a trestný kop hostů, který trefil parádně přes zeď Havel a bylo to – 0:1 !
15´ - dělovku domácího Krongera vytáhl Vaňák na rohový kop
31´ - centr do vápna hostů a Schubada v čisté šanci přestřelil Vaňákovu bránu
36´ - hostující Kučera poslal uličkou Havla do šance, který ji proměnil, ale pomezní mávnul ofsajd
42´ - trestný kop Havla do vápna, kde hlavičkoval Jirchář, ale gólman míč vytáhl na tyčku a ven !!!

První půlka byla vyrovnaná a domácí, i když v deseti lidech, hráli velmi dobře a dostávali se často před bránu hostů. Ti však, i když někdy se štěstím, situace vyřešili a šli do šaten s jednobrankovým vedením.

47´ - faul ve vápně hostů a hlavní sudí pískl penaltu, kterou proměnil Kotrba a bylo to – 1:1 !!!
56´ - pěkná rána hostujícího  Bulejka z 20-ti metrů šla jen těsně vedle brány domácích
57´ - centr Havla do vápna a Kučera hlavou z malého vápna bránu domácích bohužel netrefil !
75´ - domácí v čisté šanci, ale Luňák stačil ještě vykopnout míč z brankové čáry a bylo po šanci !
88´ - faul ze zadu Bulejka na domácího borce na půlce hřiště a hlavní tasí hned červenou kartu !
90´ - faul domácích, žlutá karta pro ně a Havel rychle rozehrál a poslal Zimu do šance, ale hlavní sudí písknul, vrátil míč na své místo a dává druhou žlutou kartu Havlovi a následuje červená, kterou odůvodnil do zápisu, že šlo od Havla o úmysl trefit hráče domácích, který už byl dva metry mimo !!!

Ve druhé půli měly obě strany po několika dobrých šancí, ale nakonec skončil zápas asi zaslouženou remízou a nutno říci, že domácí, kteří bojují o záchranu, mají velmi dobrý tým a zřejmě svou příslušnost v KP uhájí. Na penalty jsme vyhráli 5:4 !!!

Vaňák – Luňák, Jirchář,  Šmalcl (ŽK), Snášel – Zima, Havel (2xŽK a 90´-ČK), Bulejko (88´-ČK), Čurgali, Demeter – Kučera

Kurel P. !!!

Kubr, Rybář, Hladík, Honců, Štefan a Meidl   !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl
  • Diváci: 120 – z toho 16 nespokojených vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Šmíd – Zitko, Žídek (špatný výkon)
  • Delegát svazu: p.Mollinger
Nejlepší hráči utkání: Kotrba (K) Jirchář (V)
Mimo 5 4

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 4.5. od 17,00 hodin s Černovicemi.

Co nám přinesl měsíc květen ?

1. Sehráli jsme mistrovské zápasy divize skupiny B a sice – výhra v Rakovníku 1:0 (Smola), doma s Jirnama prohra 0:3, v Děčíně plichta 1:1 (Kopřiva),  plichta i doma s Kladnem B (Kopřiva) a v Čelákovicích prohra 2:1 (Smola). Máme zatím 29 bodů a jsme na 13. zatím bohužel ale sestupové příčce v tabulce ! Ještě jsou však před námi tři kola !!!
  2. Odvolání proti rozhodnutí ČMSF na náš protest na malé neschválené hřiště s umělým povrchem na Admiře Praha dopadlo nepochopitelně špatně, i když jsme měli argumenty potvrzené a vydané novým vedením ČMFS, bohužel odvolací komise vzala v potaz pouze náš souhlas k utkáním a vůbec nepohlížela na neregulérní hřiště.  I když je to pro nás nepříjemné, máme ale zase o jednu zkušenost do budoucna více.
  3. V soutěži o Borce kola Děčínského deníku se umístil náš kapitán Vlasta Šmalcl v 5. kole na 2.místě, Pavel Greňo v 6.kole na 1.místě, v 7.kole pak suverénně vyhrál Jirka Kopřiva a v 8.kole skončil Lukáš Kubeš na 2.místě. Znamená to, že jsme měli našeho borce zatím vždy na bedně.
  4. Zahájili jsme jednání o mládeži na další sezónu. Velký Šenov nám nechává starší přípravku, Šluknov nám původně přislíbil jedno mužstvo elévů, ale z důvodu, že se to nebude hrát satelitně od dohody ustoupil. Lipová nám nechá přípravku a Mikulášovice také jednu. Chybí nám tedy ještě jeden tým, ale nevzdáváme to a jednáme ještě s Akademií Šluknovského výběžku, takže pokud to dopadne, měl by být tento pro nás velice palčivý problém vyřešen.  Kdyby to nedopadlo s Akademií budeme se pokoušet získat ještě jedno mužstvo někde dál v okolí Děčína. Bude to samozřejmě něco stát, ale jinak to řešit nelze.
  5. Obdrželi jsme sponzorsky nové kšiltovky s logem SK v počtu 10 ks pro naše fanoušky a také 50 ks minidresů. Ušetřili jsme tak 4 tis. Kč.  Pro fanoušky jsou k mání za výrazně snížené ceny.
  6. V naší restauraci Lodovna se začalo točit nově i pivo Granát jedenáctistupňové od firmy Staropramen. Cena je o korunu vyšší, ale kvalita tohoto piva je zase o stupeň lepší. Uvidíme jak se nám uchytí !
  7. Přetřeli jsme všechny lavice v našem areálu, které byly již oprýskané nebo pošpiněné tradiční hnědou barvou. Provedli jsme to brigádně, takže nás to stálo jen tisícovku za barvy, ředidlo a štětec.
  8. Při zápase s Jirnama jsme měli po delší době opět v tombole živého kapra šupináče o váze cca 3 kila, kterého nám věnoval pan Josef Hejhal. Co však čert nechtěl výherce pod číslem 999 se jako naschvál nepřihlásil ani na několik výzev hlasatele. Proto pořadatelé rozhodli, že jej věnují panovi Karlovi Boučkovi, jinak by jej museli pustit do rybníka a to by byla určitě škoda, když už se jej podařilo gratis získat.
  9. Pan Suk nám postříkal svou rozprašovací technikou a hlavně pak také sponzorsky naše nové parkoviště specielním roztokem proti  prorůstání trávy, my jsme to znovu uválcovali a již to je skutečně super. Ušetřili jsme tak za postřik více než 3 tis. Kč a jeho práci s mechanizací k tomu.
  10. Hráči Á-mužstva obdrželi podle prémiového řádu za měsíc duben 31.150,- Kč, což bylo na hlavu cca 3,5 tis. Kč. Někteří jednotlivci však bohužel díky nedostatečnému počtu tréninků (musí být 70% !) neobdrželi nic.  Je to škoda, víme, že to není v současné době jednoduché s prací, ale prémiový řád je od toho, aby se plnil. Snad je to přinutí ke zlepšení v dalším měsíci.
  11. Pan Bouček s panem Čudou rozšířili přístřešek nad hlavou našeho kameramana, aby byl v případě deště celý i s kamerou schován a nepršelo na něj. Plech jsme obdrželi sponzorsky od firmy Evromat a práci jsme si udělali zdarma sami, takže jsme zase něco ušetřili a navíc udělali dobrý skutek pro kameramana a zlepšení jeho práce.
  12. Vzhledem k tomu, že nám stále netekla pořádně voda ve všech sprchách po zápase, musela se uskutečnit výměna čerpadla  ve vrtu za silnější. Provedla nám to sponzorsky firma Služby Svoboda a ušetřili jsme tak díky nim 17 tis. Kč.
  13. Díky firmě Stap, která nám zhotovila vše přesně na míru, máme krásný široký nerezový válec přímo za sekačku. Ušetřili jsme tak 12 tis. Kč a co víc, budeme mít brzy ještě jeden větší. Již se na něm ve Stapu pomalu, ale jistě pracuje. Oba dva staré nabízíme na prodej.
  14. Naše řady navždy opustil jeden z největších fanoušků Jarda Janeček. Naši hráči a funkcionáři si při zápase doma s Kladnem B navěsili smuteční pásky a držela se minuta ticha. Jeho pohřbu se pak na našem hřbitově zúčastnilo hodně lidí, z nichž velká část byla i z řad našich fanoušků, členů výboru SK a Fanda klubu. Závěrečné pietní posezení se konalo i s jeho nejbližšími v naší restauraci Lodovna.  Jardo nikdy na tebe nezapomeneme. Tvé známé hlášky zůstanou navždy v naší živé paměti. Čest tvojí památce.
  15. Chtěli jsme uspořádat ve spolupráci s Obecním úřadem a místní školou Dětský den na našem stadionu. Vše bylo dokonale připravené – soutěže, občerstvení apod. Jelikož však lilo jako z konve a účast byla díky tomu slabá, odložili jsme to o týden později.
  16. Pan Cerman se synem nám udělali červenou šindelovou střechu a plechování na altánku pro děti u dětského hřiště, takže to ladí s ostatními střechami.Bylo to sponzorsky a ušetřili jsme tím 3 tis. Kč.
  17. Pan Fráňa ze Šluknova nám udělal anténu nad kabinami, propojil s anténkami v rozhlase a nyní má mikrofon dvojnásobný dosah, tzn. že s ním lze bez problému chodit a mluvit po celém areálu. Jelikož to bylo také sponzorsky, ušetřili jsme tak dalších 1.000,- Kč z naší kasy.
  18. Z Eurogreenu nás navštívil pan ing.Štěpař, specialista na trávníky a dohodli jsme se, že zde v létě provedou airofikaci a zapískování.
  19. Paní Chládková nám přivezla a sponzorsky věnovala menší fúru kůry na vylepšení okolí krásně vzrostlých stromků na pešunku vedle udírny. Ušetřili jsme tak sice jen tísícovku., ale kde ji najedeme.