FK Modlany - SK Stap Tratec 1:5 (1:2)

K poslednímu utkání v Krajském přeboru ústeckého kraje, zajížděli vilémovští fotbalisté, dnes již prakticky tradičně v 11-ti lidech a na lavici musel opět jen vedoucí týmu Petr Kurel. Zápas se hrál za příjemného počasí a nezvykle vysoké návštěvě podpořené nejen účastí generality Ústeckého svazu – předseda Martin Hrdlička, sekretář a ligový rozhodčí Karel Rouček a s nimi i bývalý reprezentant Pavel Verbíř, no a hlavním pozornost patřila především trenérovi Slavie Praha panu Trpišovskému, se kterým se naši diváci i nechali vyfotit.  Utkání, ve kterém šlo prakticky jen o prestiž, se hrálo za neustálé převahy hostů, kteří dokázali vstřelit pět branek a další šance ještě neproměnili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dlouhý výkop Vaňáka, míč přeskočil i stopéra domácích a Kučera šel sám na gólmana, ale nedal !
24´ - chyba obrany domácích a Bulejko šel sám na gólmana, ale ten jeho ránu vytěsnil na rohový kop !
28´ - krásná akce hostů po ose Rybář – Bulejko a Kučera do prázdné brány konečně zavěsil – 0:1 !!!
30´ - chybička hostů, střela a vyražený balón doťuknul domácí Řepka do sítě a vyrovnal na – 1:1 !!!
37´ - přetažený centr Bulejka a Kučera špičkou nohy posunul míč za záda domácího gólmana – 1:2 !

První půle byla zcela v režii hostů, kteří však těžko vymýšleli jak prorazit obranný val domácích, který čítal většinou osm až devět hráčů. Dvakrát se jim to podařilo rozvlnit síť domácích, ale na druhou stranu branka v jejich síti byla zcela zbytečná a pokazila Vaňákovi prémiové čisté konto.

47´ - faul na Kučeru ve vápně domácích, jasná penalta, ale gólman domácích mu ji lapil !!!
50´ - lob domácích za obranu hostů a Řepka šel sám na Vaňáka, ale střílel zbrkle jen vedle jeho brány.
53´ - další paráda v podání hostující trojice  Zima – Havel – Kučera a ten završil další hattrick – 1:3 !!!
55´ - Kučera si vychutnal ve vápně beka domácích, posunul míč k Zimovi a bylo to – 1:4 !!!
62´ - rohový kop Havla dostal na svou nohu Bulejko, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh                                                                                                                                      
76´ - přetažený roh Havla na Luňáka a jeho parádní volej vykopl bek z brankové čáry !
78´ - únik Zimy po pravé straně, přihrávka zpět na Kučeru, ale jeho šanci vytáhl gólman na roh !
87´ - průnik hostujícího Kučery, přihrávka zpět na Bulejka, který  nemýlil a bylo to – 1:5 !!!

Druhá půle byla ještě více v režii hostů, kteří se tlačili k bráně domácích, ale kýženou stovku gólů nedocílili (počítáno v součtu i s Brnou), bohužel dva míče v síti nakonec chyběly. I tak vstřelit 98 branek je pěkný počin a je to v průměru 3,26 gólu na zápas. Bohužel v obraně to nebylo již tak dobré, tady nás předčilo devět soupeřů. Sympatičtí domácí, v čele se známým trenérem - exligovým Michalem Doležalem, nám popřáli mnoho úspěchů v Libereckém kraji, no a my jeli rychle slavit závěrečnou Dokopnou.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Snášel, Luňák, Jirchář, Marquez - Zima, Havel, Čurgali, Rybář, Bulejko - Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Kurel

Chyběli:

Hladík, Honců, Kubr, Šmalcl, Kramer, Demeter a Meidl !!!

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
 • Fotograf: nebyl

Diváci:  200 –  z toho 15 nadmíru spokojených vilémovských fandů !
Rozhodčí:   – Seifert – Suchánek, Arnošt (skvělý výkon)  Delegát svazu:  pan Baum Tomáš

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Sigmund (K) Kučera (V)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 9 6
Držení míče 43% 57%
Ofsajdy 6 7
Fauly 16 15
Střely na bránu 5 14
Mimo 5 11


Co nám přinesl měsíc červenec ?

 1. 1) Naše Á-mužstvo se sešlo na prvním tréninku – kde se představili i nové posily – Jirsa Jan a Čurgali Jakub ze Šluknova a Kevin Marques z Brazílie. Věříme, že všichni zapadnout mezi současné borce a pomohou nám v KP.
 2. 2) Nový Brazilec se jmenuje Kevin Marques, hrál doma jakýsi místní Oblastní přebor a vypadá zatím velmi dobře. Věříme, že se brzy otrká, zapadne mezi kluky a bude výraznou posilou zadních řad. Mentora mu dělá již náš Nafael Galeno.
 3. 3) Návštěva u Standy Suka při jeho 75-tinách se vyvedla. Předali jsme jménem všech fotbalistů a výboru SK dárky, poseděli a zavzpomínali u dobrého moku a jídla na staré dobré časy.
 4. 4) Voda v rybníce se na požadavek paní Mrkvičkové nakonec bude předělávat dle našich představ, aby se zabránilo event.záplavě jejich restaurace. Díky panu Novotnému se odřízne staré prkno v gbelu a přidělají výsuvná prkénka, takže v případě velkých deštů se bude moci hravě odpouštět a navíc je tu i větší možnost odběrů vody pro naše potřeby na stříkání obou hracích ploch a šetření vody ve vrtu.  
 5. 5) V rámci akce SummerJob jsme získali brigádníky na nátěry laviček okolo celého stadionu plus k tomu celé naše dětské hřiště. Stálo nás to jen materiál - parádní akce, děkujeme moc.
 6. 6) Provedli jsme nákup nového ručního střídacího ukazatele, čtyř balónů a pěti balení lajnovací barvy – vyšlo to skoro na dvacet tisíc Kč po slevě ! Hrozné ceny.
 7. 7) Podařilo se nám, vzhledem k ukončení velkolepých turnajů, prodat do Jiříkova 4 branky velikosti 2x5 metrů se sítěmi za 15 tisíc Kč. Díky tomu, že dvě byly bezpečnostní hliníkové,  ušetřili Jiříkovští fotbalisté jen na nich okolo 15 tisíc Kč.
 8. 8) Jeden z našich sponzorů nám vyrobil nový stůl pro pořadatele u kantýny a druhý sponzor nám pak dovezl z Německa k němu i nové židle ! Ušetřili jsme tak minimálně 5 tisíc Kč.
 9. 9) Poslední schůze u Horáků na zahradě byla tradičně zahájena focením výboru, tentokráte v dresech od našeho Peruánského sponzora firmy REY a pak následovalo opékání buřtů, předání dárků oslavencům, zhodnocení sezóny i srazu dědků při chlazeném pivečku v místním průtokovém bazénku.
 10. 10) Začátkem tohoto měsíce, krátce před svými pětašedesátinami nás opustil náš bývalý hráč a pak i velký fanda – Klaus Lindenberg. Čest jeho památce.
 11. 11) Náš předseda Fandaklubu pan Lassig věnoval do Lodovny takřka novou mikrovlnou troubu, kterou jsme tam ještě neměli a občas ji potřebujeme. Ušetřili jsme tak 2 tis. Kč.
 12. 12) Jeden z našich sponzorů nám zakoupil na hřiště zbrusu nový značkový křoviňák od firmy Stihl, neboť ten starý po 12-ti letech dobrých služeb nám zcela odešel a oprava by stála dost peněz. Ušetřili jsme tak 7 tisíc Kč. Díky moc !
 13. 13) Vyřezali jsme díky Láďovi Hejlovi všechny staré lavičky okolo vedlejšího hřiště a ponechali tam jen čtyři. Zaházeli a zadupali jsme ty díry po stojkách, aby se to dalo pěkně napřímo sekat traktůrkem. Prkna z nich jsme sundali, navozili k Lodovně, kde je Petr Bakeš nařezal na topení. Železo jsme odvezli do šrotu a bylo na pivo pro brigádníky.
 14. 14) Naše Á-mužstvo sehrálo v tomto měsíci jen jeden přípravný zápas a sice  doma s německou Neusalzou, která se představila ve velmi dobrém světle a zápas skončil zaslouženou remízou 2:2 (Kučera a Rybář z PK). Hosté mají ve svých řadách čtyři Čechy a jednoho Poláka a netají se postupovými ambicemi. Tak jim budeme držet palce.
 15. 15) Hráči a vedení Neusalzy si u nás udělalo 29.7. takový malý tréninkový a sportovní den a my jsme jim v Lodovně díky firmě JPS Gastro pana Provazníka Josefa ml., připravili na jejich přání typický český guláš Pikant s knedlíkem.  Mlaskali všichni a většina si i přidala.
 16. 16) Naši zástupci se zúčastnili 20.ročníku memoriál Pavla Kamberského, kam tradičně věnovali hlavní cenu. Hrál se nohejbal na Marině a bylo tam šest dvoučlenných mužstev. Hezká vzpomínka na našeho bývalého borce.
 17. 17) Naše populární tabule s vyřezanými panáčci, co by tabulka Krajského přeboru, dostala nový kabát. Vyměnili jsme samolepící suché zipy, sundali jsme staré názvy mužstev a přilepili ty zbrusu nové, pro letoší sezónu. Děkujeme touto cestou členkám Fandaklubu p.Holomkové a Smělíkové.
 18. 18) V letní přestávce se nám dle plinu oženil náš  kapitán Míla Kučera, který si vzal svou letitou družku Sáru, jinak velkou fanynku našeho týmu, která nechybí na žádném utkání.
 19. 19) Díky panu Růžičkovi se nám konečně podařilo vyměnit radiátor a opravit elektřinu v kabině rozhodčích, takže nám tam ti sudí nebudou v chladném počasí mrznout. Děkujeme.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.