FK Žatec - SK Stap Tratec 2:2 (2:4 na PK)

Hosté přijeli tentokráte do dalekého Žatce v roli favorita, neboť tomu velelo zatímní postavení v tabulce. Nečekaně onemocněl předstopér Šmacl a z rodinných důvodu se omluvil Jirchář, takže musel naskočit na jeho místo Kurel a jemu pak pomáhal ve stopérské dvojici Kubr. Bohužel podcenění a velmi špatná hra v první půli znamenala vcelku snadné vedení domácích 2:0, což zřejmě nikdo z přítomných nečekal, ale branka do šatny na 2:1 a humbuk v šatně v půli, znamenal výraznou změnu ve hře ve druhé půli a nebýt tohoto, že se hráči předháněli v zahazování šancí, mohl být výsledek i 2:5 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

18´ - obrovská chyba hostů v rozehře a Sulovský ranou k tyči poslal domácí do laciného vedení - 1:0 !
21´ - Kučera se probil do vápna, přistrčil míč zpět na Kočku, ale jeho slabou střelu gólman lapil !!!
22´ - NEDÁŠ – DOSTANEŠ – hosté neodkopli balón, míč se dokutálel k Sulovskému a bylo to – 2:0 !
45´ - nádherně kopnutý trestný kop do šibenice z 20-ti metrů v podání Havla a bylo to – 2:1 !!!

V první půli měli hosté sice více míč na svých kopačkách, ale dělali hrubé chyby a dvě z nich, jinak stále se bránící domácí, potrestali brankami a tudíž je hosté dostali na koně. Štěstím hostů bylo, že se do šatny trefil parádně Havel a bylo to jen o branku. V kabině hostů byl v poločase uragán a ve druhé půli se ukázala jejich síla. Bylo jen otázkou času, kdy se skóre otočí ve prospěch hostů, ale šance, které jejich borci nedali, to bylo o infarkt.  

68´ - hostující Rybář poslal uličkou Kučeru do čisté šance, ale gólman míč vytěsnil na rohový kop !!!
72´ - parádní lobík Rybáře přes stopéra a Čurgali sám na malém vápně trefil jen gólmana !!!
81´ - Havel poslal do brejku Zimu, ten prostřelil brankáře domácích a bylo srovnáno – 2:2 !!!
83´ - unik střídajícího Jirsy, přesný centr na malé vápno na Kučeru a ten z voleje přestřelil bránu !!!
89´ - centr Kučery a další skvělá šance Havla, který však střílel těsně vedle brány, škoda !!!

Druhá půle byla v podání hostů výrazně lepší té první a mnoho nechybělo a mohli si odvézt v klidu všechny tři body. Na šance se fotbal bohužel nehraje, ale na góly a i přesto, že hosté vstřelili dva, tak to stačilo jen na plichtu a šlo se do penalt. Tu první domácích hned Vaňák skvěle vyrazil a ve třetí trefil hráč domácích jen tyčku. Vzhledem k tomu, že hosté byli vždy stoprocentní, získali bod navíc a nutno říci, že zaslouženě, zvláště díky projevu ve druhé půli. Nyní nás čeká poslední tým tabulky, takže věřme, že jej nepodceníme a budeme hrát od začátku svou hru na vítězství za tři body.

Sestava Vilémova:

Vaňák  – Honců (ŽK), Kurel, Kubr, Snášel – Kočka (55´- Jirsa), Čurgali, Rybář, Havel, Zima – Kučera

Připraveni ještě na lavici:

druhý gólman Hladík, Meidl a Demeter

Chyběli ještě:

Štefan, Jirchář a Šmalcl !

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka:  Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: L.Sklenář
 • Fotograf: S.Kočka st.
 • Diváci: 150 – z toho 14 spokojených Vilémováků s dvěma body  !
 • Rozhodčí: Schreiner – Krutina, Kocourek (průměrný výkon)
 • Delegát svazu: p.Smreček
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Klíč (Ž) Kubr (V)
Žluté karty 3 1
Červené karty 0 0
Rohy 5 8
Držení míče 44% 56%
Ofsajdy 2 5
Fauly 19 14
Střely na bránu 5 10
Mimo 4 9


Co nám přinesl měsíc červenec ?

 1. 1) Naše Á-mužstvo se sešlo na prvním tréninku – kde se představili i nové posily – Jirsa Jan a Čurgali Jakub ze Šluknova a Kevin Marques z Brazílie. Věříme, že všichni zapadnout mezi současné borce a pomohou nám v KP.
 2. 2) Nový Brazilec se jmenuje Kevin Marques, hrál doma jakýsi místní Oblastní přebor a vypadá zatím velmi dobře. Věříme, že se brzy otrká, zapadne mezi kluky a bude výraznou posilou zadních řad. Mentora mu dělá již náš Nafael Galeno.
 3. 3) Návštěva u Standy Suka při jeho 75-tinách se vyvedla. Předali jsme jménem všech fotbalistů a výboru SK dárky, poseděli a zavzpomínali u dobrého moku a jídla na staré dobré časy.
 4. 4) Voda v rybníce se na požadavek paní Mrkvičkové nakonec bude předělávat dle našich představ, aby se zabránilo event.záplavě jejich restaurace. Díky panu Novotnému se odřízne staré prkno v gbelu a přidělají výsuvná prkénka, takže v případě velkých deštů se bude moci hravě odpouštět a navíc je tu i větší možnost odběrů vody pro naše potřeby na stříkání obou hracích ploch a šetření vody ve vrtu.  
 5. 5) V rámci akce SummerJob jsme získali brigádníky na nátěry laviček okolo celého stadionu plus k tomu celé naše dětské hřiště. Stálo nás to jen materiál - parádní akce, děkujeme moc.
 6. 6) Provedli jsme nákup nového ručního střídacího ukazatele, čtyř balónů a pěti balení lajnovací barvy – vyšlo to skoro na dvacet tisíc Kč po slevě ! Hrozné ceny.
 7. 7) Podařilo se nám, vzhledem k ukončení velkolepých turnajů, prodat do Jiříkova 4 branky velikosti 2x5 metrů se sítěmi za 15 tisíc Kč. Díky tomu, že dvě byly bezpečnostní hliníkové,  ušetřili Jiříkovští fotbalisté jen na nich okolo 15 tisíc Kč.
 8. 8) Jeden z našich sponzorů nám vyrobil nový stůl pro pořadatele u kantýny a druhý sponzor nám pak dovezl z Německa k němu i nové židle ! Ušetřili jsme tak minimálně 5 tisíc Kč.
 9. 9) Poslední schůze u Horáků na zahradě byla tradičně zahájena focením výboru, tentokráte v dresech od našeho Peruánského sponzora firmy REY a pak následovalo opékání buřtů, předání dárků oslavencům, zhodnocení sezóny i srazu dědků při chlazeném pivečku v místním průtokovém bazénku.
 10. 10) Začátkem tohoto měsíce, krátce před svými pětašedesátinami nás opustil náš bývalý hráč a pak i velký fanda – Klaus Lindenberg. Čest jeho památce.
 11. 11) Náš předseda Fandaklubu pan Lassig věnoval do Lodovny takřka novou mikrovlnou troubu, kterou jsme tam ještě neměli a občas ji potřebujeme. Ušetřili jsme tak 2 tis. Kč.
 12. 12) Jeden z našich sponzorů nám zakoupil na hřiště zbrusu nový značkový křoviňák od firmy Stihl, neboť ten starý po 12-ti letech dobrých služeb nám zcela odešel a oprava by stála dost peněz. Ušetřili jsme tak 7 tisíc Kč. Díky moc !
 13. 13) Vyřezali jsme díky Láďovi Hejlovi všechny staré lavičky okolo vedlejšího hřiště a ponechali tam jen čtyři. Zaházeli a zadupali jsme ty díry po stojkách, aby se to dalo pěkně napřímo sekat traktůrkem. Prkna z nich jsme sundali, navozili k Lodovně, kde je Petr Bakeš nařezal na topení. Železo jsme odvezli do šrotu a bylo na pivo pro brigádníky.
 14. 14) Naše Á-mužstvo sehrálo v tomto měsíci jen jeden přípravný zápas a sice  doma s německou Neusalzou, která se představila ve velmi dobrém světle a zápas skončil zaslouženou remízou 2:2 (Kučera a Rybář z PK). Hosté mají ve svých řadách čtyři Čechy a jednoho Poláka a netají se postupovými ambicemi. Tak jim budeme držet palce.
 15. 15) Hráči a vedení Neusalzy si u nás udělalo 29.7. takový malý tréninkový a sportovní den a my jsme jim v Lodovně díky firmě JPS Gastro pana Provazníka Josefa ml., připravili na jejich přání typický český guláš Pikant s knedlíkem.  Mlaskali všichni a většina si i přidala.
 16. 16) Naši zástupci se zúčastnili 20.ročníku memoriál Pavla Kamberského, kam tradičně věnovali hlavní cenu. Hrál se nohejbal na Marině a bylo tam šest dvoučlenných mužstev. Hezká vzpomínka na našeho bývalého borce.
 17. 17) Naše populární tabule s vyřezanými panáčci, co by tabulka Krajského přeboru, dostala nový kabát. Vyměnili jsme samolepící suché zipy, sundali jsme staré názvy mužstev a přilepili ty zbrusu nové, pro letoší sezónu. Děkujeme touto cestou členkám Fandaklubu p.Holomkové a Smělíkové.
 18. 18) V letní přestávce se nám dle plinu oženil náš  kapitán Míla Kučera, který si vzal svou letitou družku Sáru, jinak velkou fanynku našeho týmu, která nechybí na žádném utkání.
 19. 19) Díky panu Růžičkovi se nám konečně podařilo vyměnit radiátor a opravit elektřinu v kabině rozhodčích, takže nám tam ti sudí nebudou v chladném počasí mrznout. Děkujeme.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.