SK Stap Tratec – SK Skalice 0:3 (0:0)

Ke třetímu zimnímu přípravnému zápasu jsme si pozvali do Děčína na umělku nám velmi dobře známého soupeře ze Skalice, který hraje již léta na špici Libereckého kraje a netají se svými ambicemi na postup do divize. V první půli se hrálo ve svižném tempu a na každé straně bylo i pár dobrých šancí ke vstřelení branky, ale oba gólmani byli pozorní, stejně jako jejich obrany a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Koncem první půle si natáhl nešťastně tříslo Honza Kubr a musel opustit hřiště a za něj naskočil Honza Charvát, zapůjčený z V.Března, takže nás bylo sice chvilku 11, ale pak musel odjet předčasně kapitán Míla Kučera a dohrávali jsme 40 minut v deseti lidech. Na velmi dobré hosty to samo sebou nestačilo a tak jsme si odvezli druhou porážku v rámci zimní přípravy z celkem z Libereckého kraje, kam se chceme přesunout také. Před tím to bylo v České Lípě s Hrádkem (1:3). Od vyšší porážky nás zachránil výborným výkonem nestárnoucí Martin Vaňák v naší bráně.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

55´- hostující Pečenka na 2x prostřelil Vaňáka a bylo to - 0:1
75´- nová akvizice hostů Zeman se parádně trefil a bylo to - 0:2
85´- šanci hostů zavánějící silně ofsidem proměnil Zeman na konečných - 0:3

Byla to sice jen příprava, ale je nám smutno, když vidíme pět omluvenek a k tomu ještě dlouhodobější zranění jednoho z našich nejlepší hráčů. Tak snad se to nyní, i díky skončení Varnsdorfské sálovky, dá konečně do kupy a připravíme se dobře na jarní odvetné zápasy ústeckého Krajského přeboru, kde již v sobotu 9.března od 14,30 hodin doma, hostíme vedoucí celek tabulky – velmi silný tým z Brné, který má již namířeno do divize.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Šmalcl, Jirchář, Kubr (42´- Charvát), Snášel  – Zima, Honců (ŽK), Čurgali, Demeter – Štefan, Kučera (od 50.minuty bez něj o deseti !)              

Připraven ještě na lavici:

nikdo

Chyběli ještě:

Hladík - Havel, Rybář, Bulejko a  Meidl !!!

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: P.Kurel
 • Fotograf: J.Verner

 

 • Diváci: 30 – nepříliš spokojených s výsledkem domácích !
 • Rozhodčí: Foró – Kalvas, Hvozdovič (průměrný výkon)
 • Delegát svazu: nebyl
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Zeman (S)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 4 6
Držení míče 47% 53%
Ofsajdy 4 6
Fauly 15 15
Střely na bránu 5 9
Mimo 6 8


Co nám přinesl měsíc leden ?

 1. Naše Á-mužstvo se poprvé sešlo na tréninku v rumburské sportovní hale na koupališti. Z nováčků tam byl Martin Bulejko, který přichází zatím na půlroční hostování z České Lípy výměnou za Honzu Filipa a v létě by měl přijít přestup.
 2. Při prvním tréninku jsme předali asistentovi a správci Jardovi Zbončákovi dárek k jeho 70.-tinám, kterých se dožil na přelomu roku. Popřáli jsme mu všichni hlavně zdraví a hodně dalších krásných let s fotbalem a na „tvém“ hřišti.
 3. Dokončili jsme rekonstrukci bytu nad Lodovnou po zemřelém Honzovi Pfeiferovi. Vyšlo nás to na 48 tisíc Kč, ale 38 tisíc Kč bylo hrazeno sponzorsky. Vypadá to nyní moc pěkně a tak jsme jej pronajali J.Provazníkovi ml.
 4. Navždy nás opustil koncem roku pan Bohumil Mrkvička, který by se letos v srpnu dožil 85-ti let. Byl to dlouholetý hráč a funkcionář, jehož hlasní zásluhou bylo zatravnění hlavní plochy před 35-ti lety. Začátkem ledna po pohřbu se sešli jeho nejbližší kamarádi a při dobrém moku v Lodovně na něho hlavně zavzpomínali.
 5. Od Nového roku nám vede Lodovnu – slečna Veronika Vrzáková, která zde již mnohokrát zaskakovala, takže své řemeslo ovládá se vším všudy. Nahradila ze zdravotních důvodů odstoupivší nestorku – paní Věru Hlaváčkovou, která však přislíbila možnost záskoků, výpomoci i přípravě nějaké ze svých specialit k různým akcím apod. Naši členové Fandaklubu ji na svém prvním zasedání v lednu poděkovali za její práci a předal malý dárek. Věro děkujeme !
 6. Při velkých deštích s větrem došlo k zatékání do Lodovny na půdu a prosakování do zrekonstruovaného bytu ze zadu od venkovní terasy. Rychlý zásah pokrývačů z plošiny od pana Kalčíka plus Láďi Švitorky ml. a bylo hotovo za hodinku, paráda. Navíc nám to náš sponzor pan Kalčík nechal gratis, takže jsme určitě 4 tisíce Kč ušetřili, ne-li více. Díky moc.
 7. Ve sklepě v kantýně jsme předělali otvor, který byl původně na velké 50-ti litrové sudy, ale v současné době bereme již jen 30-ti litrové sudy a proto tam nemusí být tak velká díra. Je to navíc i ulehčení práce pro obsluhu, která tam ty sudy musí uskladnit. Pevnou dřevěnou paletu nám sponzorsky udělal pan Roman Berka z firmy pana Kalčíka a vyšlo by s prací na 2 tis.Kč.
 8. Naše velká naděje – brazilský borce Nafael dos Santos ještě měl na jaře pokračovat a hlavně vypomáhat dorostu ve Varnsdorfu k postupu do divize. Bohužel se opět zranil a musí jít na operaci menisku. Věřme, že se to bude rychle hojit, aby stihl ještě nějaký ten zápas na jaře a oslavil se svými spoluhráči vytoužený postup do vyšší soutěže.
 9. Byt nad Lodovnou po po rekonstrukci jsme ještě dovybavili malým tepelným čerpadlem, což vyšlo na 18 tisíc Kč, včetně práce a revize. Naštěstí se na to sehnal opět sponzor, který polovinu uhradil. Děkujeme.
 10. Od firmy Tratec jsme obdrželi gratis pěké tvrdé a hlavně nařezané dřevo za 4 tisíce Kč i s dovozem. Jde o nařezaný suchý buk a dub, ze zbytků jejich výroby do pianovek. Doufejme, že nám to vydrží již do konce zimy a děkujeme.
 11. Na nátlak našich členů a štamgastů jsme zavedli v Lodoně od poloviny ledna místo piva Konrád 11´, známější pivo Kozel 11´. Je sice dražší, ale prý je výrazně lepší, tak uvidíme. Při prvních sudech byl problém při točení s udržením pěny a kroužkováním, ale pak jsme se to za pomoci odborníků naučili a dnes je zatím klid.
 12. Druhou posilou se kterou jsme v našem kádru Áčka počítali byl Tobiáš Svoboda, syn našeho bývalého plejera, dnes starosty obce Lipová. Tobiáš hrál divizi za Brandýs, Most a Louny a nyní měl zájem i o naše barvy. Nakonec dal, zatím prý na půl roku, přednost nějakému německému klubu. Tak uvidíme v červnu.
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.