FK Modlany - SK Stap Tratec 1:5 (1:2)

K poslednímu utkání v Krajském přeboru ústeckého kraje, zajížděli vilémovští fotbalisté, dnes již prakticky tradičně v 11-ti lidech a na lavici musel opět jen vedoucí týmu Petr Kurel. Zápas se hrál za příjemného počasí a nezvykle vysoké návštěvě podpořené nejen účastí generality Ústeckého svazu – předseda Martin Hrdlička, sekretář a ligový rozhodčí Karel Rouček a s nimi i bývalý reprezentant Pavel Verbíř, no a hlavním pozornost patřila především trenérovi Slavie Praha panu Trpišovskému, se kterým se naši diváci i nechali vyfotit.  Utkání, ve kterém šlo prakticky jen o prestiž, se hrálo za neustálé převahy hostů, kteří dokázali vstřelit pět branek a další šance ještě neproměnili.

- dlouhý výkop Vaňáka, míč přeskočil i stopéra domácích a Kučera šel sám na gólmana, ale nedal !
24´ - chyba obrany domácích a Bulejko šel sám na gólmana, ale ten jeho ránu vytěsnil na rohový kop !
28´ - krásná akce hostů po ose Rybář – Bulejko a Kučera do prázdné brány konečně zavěsil – 0:1 !!!
30´ - chybička hostů, střela a vyražený balón doťuknul domácí Řepka do sítě a vyrovnal na – 1:1 !!!
37´ - přetažený centr Bulejka a Kučera špičkou nohy posunul míč za záda domácího gólmana – 1:2 !

První půle byla zcela v režii hostů, kteří však těžko vymýšleli jak prorazit obranný val domácích, který čítal většinou osm až devět hráčů. Dvakrát se jim to podařilo rozvlnit síť domácích, ale na druhou stranu branka v jejich síti byla zcela zbytečná a pokazila Vaňákovi prémiové čisté konto.

47´ - faul na Kučeru ve vápně domácích, jasná penalta, ale gólman domácích mu ji lapil !!!
50´ - lob domácích za obranu hostů a Řepka šel sám na Vaňáka, ale střílel zbrkle jen vedle jeho brány.
53´ - další paráda v podání hostující trojice  Zima – Havel – Kučera a ten završil další hattrick – 1:3 !!!
55´ - Kučera si vychutnal ve vápně beka domácích, posunul míč k Zimovi a bylo to – 1:4 !!!
62´ - rohový kop Havla dostal na svou nohu Bulejko, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh
76´ - přetažený roh Havla na Luňáka a jeho parádní volej vykopl bek z brankové čáry !
78´ - únik Zimy po pravé straně, přihrávka zpět na Kučeru, ale jeho šanci vytáhl gólman na roh !
87´ - průnik hostujícího Kučery, přihrávka zpět na Bulejka, který  nemýlil a bylo to – 1:5 !!!

Druhá půle byla ještě více v režii hostů, kteří se tlačili k bráně domácích, ale kýženou stovku gólů nedocílili (počítáno v součtu i s Brnou), bohužel dva míče v síti nakonec chyběly. I tak vstřelit 98 branek je pěkný počin a je to v průměru 3,26 gólu na zápas. Bohužel v obraně to nebylo již tak dobré, tady nás předčilo devět soupeřů. Sympatičtí domácí, v čele se známým trenérem - exligovým Michalem Doležalem, nám popřáli mnoho úspěchů v Libereckém kraji, no a my jeli rychle slavit závěrečnou Dokopnou.

Vaňák – Snášel, Luňák, Jirchář, Marquez - Zima, Havel, Čurgali, Rybář, Bulejko - Kučera

Kurel

Chyběli:

Hladík, Honců, Kubr, Šmalcl, Kramer, Demeter a Meidl !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl

Diváci:  200 –  z toho 15 nadmíru spokojených vilémovských fandů !
Rozhodčí:   – Seifert – Suchánek, Arnošt (skvělý výkon)  Delegát svazu:  pan Baum Tomáš

Nejlepší hráči utkání: Sigmund (K) Kučera (V)

Co nám přinesl měsíc únor ?

1. Sehráli jsme první přípravné zápasy a sice s Hrádkem nad Nisou jsme na umělce v České Lípě zbytečně prohráli dvěma školáckýma chybami ve třech minutách 1:3 (Zima). Další zápas byl v České Lípě proti místní Juniorce U19, kde jsme vyhráli 3:2 v rámci náročného soustředění (Kubr, Šmalcl a Štefan). Plánovaný zápas v Děčíně s Juniorem jsme museli pro spousty omluvenek zrušit. A pak jsme v Děčíně na umělce prohráli se Skalicí 0:3, po poločase 0:0, když jsme pak bohužel dohrávali druhou půli jen v deseti lidech, neboť odešli – Kubr (zranění) a Kučera (povolená sálovka).
  2. Uspořádali jsme velmi dobře zorganizované soustředění tradičně ve Sloupu v Čechách. Sportovní kvíz vyhráli s náskokem 7 bodů mladíci pod vedením Miloše Štefana a právem jim patřila vypsaná prémie. Až na nemocného Jardu Zbončáka a omluveného Lukáše Meidla se zúčastnili všichni hráči i členové realizačního týmu.
  3. Požádali jsme o přesun do Libereckého kraje. Z našeho pohledu jde o úsporu v najetých kilometrech o cca tisícovku, což je v přepočtu na koruny 40 tisíc, dále se vyhneme zápasům jako v Kadani, Žatci apod., které se většinou hrají dopoledne a nebo v neděli. A co nás také láká je změna soupeřů, neboť hrajeme prakticky 15 let stále se stejnými soupeři, až na malé vyjímky. Žádost tam zaslal i Šluknov, takže uvidíme jak to dopadne, každopádně do konce března bychom měli oba dva dostat nějaké vyrozumnění.
  4. Mistrovský zápas v Litoměřicích bude po dohodě obou týmů sehrán na velikonoční pátek 29.3.24 od 16,30 h.
  5. Odzimovali jsme náš stadion a samosebou hned začalo odstraňování problémů – potrhané reklamy, oprava odpadlé dlažby u kantýny, úprava sklepa v kantýně na pivo - zvýšením podlahy, přidělání bojleru a napuštění vody do všech potřebných míst. Uválcovali jsme vedlejší plochu a začali jsme na ní trénovat.
  6. Vymalovali jsme a opravili v Lodovně všechny tři místnosti – skládek, nad pípou a vzadu i kuchyňku. Vyšlo to na 14 tisíc Kč, ale bylo to hrazeno sponzorky.
  7. Dalšími problémy v Lodovně byly – protékající WC, kde jsme díky Láďovi Hejlovi zjistili, že jde o utržený šroub mísy, takže to musel celé znovu vyvrtat, usadit a dát pro jistotu oba nové mosazné šrouby. Krátce po té se nám zasekla klapka u skoro nových kamen, ale šikovný Láďa Švitorka ml., ji zase rozchodil a už funguje jak má. Kluci děkujeme.
  8. Po delší době se zase uskutečnila tipovačka na zápasy Sparty v Lodovně. Výsledek v Evropském poháru proti Galatasaray Istanbul 3:2 nikdo neuhodl a tak se převedl celý bank na ligový zápas Sparty proti Liberci, kde výsledek 2:1 již uhodli čtyři známí odborníci a každý z nich bral 470,- Kč. Gratulujeme !
  9. Obdrželi jsme od Ústeckého krajského fotbalového svazu - 15 tisíc Kč na činnost, díky jejich sponzorovi GKR Holding Brozany. Děkujeme.
  10. Nejlepší tréninkovou docházku za leden měli dva borci a sice – Honců a Bulejko, oba 100%. Jen tak dál hoši. U ostatních už to bylo horší, problémem jsou zranění a směny. Prostě práce je tady na prvním místě.
  11. Nechali jsme v Lodovně zgenerálkovat náš kulečník. Výměna hran, jejich potažení a výměna plátna, stejně jako vyrovnání stolu do roviny, včetně odvozu a dovozu vyšla na 9 tisíc Kč, ale uhradil nám to jeden z našich sponzorů. Věřme, že to prospěje naší nově vznikající kulečníkářské partě.
  12. Naše nové kantýnské provedli očistu a vymalování vnitřku kantýny a pomalu vše připravují na zahájení jarní sezóny. Věříme, že sezóna bude úspěšná nejen na hřišti, ale i v obou dvou občerstvovacích stanicích, které doznají personálních změn.