FK Modlany - SK Stap Tratec 1:5 (1:2)

K poslednímu utkání v Krajském přeboru ústeckého kraje, zajížděli vilémovští fotbalisté, dnes již prakticky tradičně v 11-ti lidech a na lavici musel opět jen vedoucí týmu Petr Kurel. Zápas se hrál za příjemného počasí a nezvykle vysoké návštěvě podpořené nejen účastí generality Ústeckého svazu – předseda Martin Hrdlička, sekretář a ligový rozhodčí Karel Rouček a s nimi i bývalý reprezentant Pavel Verbíř, no a hlavním pozornost patřila především trenérovi Slavie Praha panu Trpišovskému, se kterým se naši diváci i nechali vyfotit.  Utkání, ve kterém šlo prakticky jen o prestiž, se hrálo za neustálé převahy hostů, kteří dokázali vstřelit pět branek a další šance ještě neproměnili.

- dlouhý výkop Vaňáka, míč přeskočil i stopéra domácích a Kučera šel sám na gólmana, ale nedal !
24´ - chyba obrany domácích a Bulejko šel sám na gólmana, ale ten jeho ránu vytěsnil na rohový kop !
28´ - krásná akce hostů po ose Rybář – Bulejko a Kučera do prázdné brány konečně zavěsil – 0:1 !!!
30´ - chybička hostů, střela a vyražený balón doťuknul domácí Řepka do sítě a vyrovnal na – 1:1 !!!
37´ - přetažený centr Bulejka a Kučera špičkou nohy posunul míč za záda domácího gólmana – 1:2 !

První půle byla zcela v režii hostů, kteří však těžko vymýšleli jak prorazit obranný val domácích, který čítal většinou osm až devět hráčů. Dvakrát se jim to podařilo rozvlnit síť domácích, ale na druhou stranu branka v jejich síti byla zcela zbytečná a pokazila Vaňákovi prémiové čisté konto.

47´ - faul na Kučeru ve vápně domácích, jasná penalta, ale gólman domácích mu ji lapil !!!
50´ - lob domácích za obranu hostů a Řepka šel sám na Vaňáka, ale střílel zbrkle jen vedle jeho brány.
53´ - další paráda v podání hostující trojice  Zima – Havel – Kučera a ten završil další hattrick – 1:3 !!!
55´ - Kučera si vychutnal ve vápně beka domácích, posunul míč k Zimovi a bylo to – 1:4 !!!
62´ - rohový kop Havla dostal na svou nohu Bulejko, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh
76´ - přetažený roh Havla na Luňáka a jeho parádní volej vykopl bek z brankové čáry !
78´ - únik Zimy po pravé straně, přihrávka zpět na Kučeru, ale jeho šanci vytáhl gólman na roh !
87´ - průnik hostujícího Kučery, přihrávka zpět na Bulejka, který  nemýlil a bylo to – 1:5 !!!

Druhá půle byla ještě více v režii hostů, kteří se tlačili k bráně domácích, ale kýženou stovku gólů nedocílili (počítáno v součtu i s Brnou), bohužel dva míče v síti nakonec chyběly. I tak vstřelit 98 branek je pěkný počin a je to v průměru 3,26 gólu na zápas. Bohužel v obraně to nebylo již tak dobré, tady nás předčilo devět soupeřů. Sympatičtí domácí, v čele se známým trenérem - exligovým Michalem Doležalem, nám popřáli mnoho úspěchů v Libereckém kraji, no a my jeli rychle slavit závěrečnou Dokopnou.

Vaňák – Snášel, Luňák, Jirchář, Marquez - Zima, Havel, Čurgali, Rybář, Bulejko - Kučera

Kurel

Chyběli:

Hladík, Honců, Kubr, Šmalcl, Kramer, Demeter a Meidl !!!

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Fotograf: nebyl

Diváci:  200 –  z toho 15 nadmíru spokojených vilémovských fandů !
Rozhodčí:   – Seifert – Suchánek, Arnošt (skvělý výkon)  Delegát svazu:  pan Baum Tomáš

Nejlepší hráči utkání: Sigmund (K) Kučera (V)

Náš fotbalista roku 2023

Anketa, která po vzoru v nejvyšších fotbalových vrstvách, vyzdvihuje mimořádného vilémovského borce v souvislosti s kulatým nesmyslem, vznikla zároveň v roce vzniku našeho Fandaklubu. Ten ji obhospodařoval po dlouhých 15 let. Letošní 16. ročník si pod svá křídla přebralo samotné vedení klubu. S léty se způsob bodování pro jednotlivé hráče měnil. Zprvu to byli členové Fandaklubu, kterými v té době byli převážně bývalí samotní hráči, organizátoři vyzkoušeli zapojit do volby dokonce všechny diváky. Poslední dobou se vše zjednodušilo, ke slovu se dostali místní odborníci na slovo vzatí a tak je konečný výsledek neoddiskutovatelný. I když nutno podotknout, že ani v minulosti se nestalo, aby tím nejlepším byl někdo vyhlášen neprávem.

Rok 2023 nebyl pro nás jednoduchý a po fotbalové úspěšnosti se vyvíjel jako na houpačce. Jaro dokonalo divizní zkázu aby naopak první podzimní zápasy všechny příjemně překvapily. Po prohře s favority z Brné a po penaltách se Srbicí přišla vlna úspěšných duelů, potěšující naši početnou diváckou obec. Odvezli jsme si body z Ledvic, Jílového, ze Žatce a z Černovic. Doma jsme plnili povinnost bodovat a pokořili tak Litoměřice, Neštěmice, zostudili jsme 8 góly Krupku a bez bodu vyprovodili Ústecké béčko doplněné borci z A týmu, stejně jako Oldřichov. Jenomže kosa narazila na kámen. Nejen že nás opustilo štěstí ale tak i dost vlastními hloupými chybami jsme se začali propadák do nižších a ještě nižších pater. Tentokrát jsme ty debakly schytávali sami a pocítili na vlastní kůži. Nejprve v Proboštově a Mostě a na závěr doma celkem ostudně vždy poměrem 1-4 jsme to schytali od Kadaně a Modlan. Tedy od soupeřů, kteří okupovali spodní příčky tabulky a na kterých jsme si původně měli bez potíží smlsnout a zajistit si tak dosavadní vynikající postavení na špici.

Ani po této podivné sezóně nebylo až tak těžké vyhodnotit hráče roku s poznámkou, že jeden nebo dva hráči netvoří tým. Fotbal se hraje v jedenácti ale jsou hold jedinci, opory jednotlivých řad, bez kterých to prostě neklape a není to ono. Z těch pak každoročně některý hráč vystupuje na nejvyšší schůdek ankety o fotbalistu roku. Někdy jasně vyčnívající, jindy těsně sledovaný svými spoluhráči.

V roce 2023 byl tou jedničkou vyhlášen už popáté gólman Martin Vaňák. Po právu. Jeho nominace k zápasům je už dopředu poloviční výhrou. Na druhém stupni se, rovněž bez jakékoliv diskuze, usadil náš bombér Míla Kučera, který má čáku stát se nejlepším střelcem soutěže. No a jistota nad všechny v zadních řadách, Venca Jirchář ,také nemohl na předních pozicích chybět.