FK Neštěmice - SK Stap Tratec 3:3 (0:2) - 3:4 na PK

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Vilémovští fotbalisté na horkou půdu posílených Neštěmice a nutno říci, že především ve druhé půli se většinou jen bránili, ale podnikali, stejně jako v první půli, smrtící bleskurychlé brejky, ze kterých bylo mnoho šancí a také dvě branky. Hostům výborně zachytal Vaňák, který vyřešil zkušeně mnoho zapeklitých situací před svou bránou. Škoda 71.minuty, kdy hosté dali dle jejich názoru a také dle videa jasný gól, ale pomezní sudí odmával ofside. To rozčílilo střelce gólu Bulejka a byl vyloučen za protesty po druhé žluté kartě, takže hosté hráli 20 minut v 10 !

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- parádní dělovka hostujícího kapitána Kučery z mírného úhlu, ale gólman míč vyrazil do pole
23´ - únik Bulejka, který míč vrátil na Havla, ten jej posunul na Demetera, ale ten tutovku spálil !
25´ - dlouhý pas Šmalcla na Kučeru, ten šel sám na gólmana, ale jeho lob skončil jen na břevně !
30´ - centr Snášela na Kučeru, ten oslovil Havla a po jeho střele skončil míč v síti domácích – 0:1 !!!
39´ - rychlý brejk hostů do otevřené obrany domácích a Bulejko s Kučerou doslova vyšachovali stopéra s gólmanem a Bulejko do prázdné brány zvýšil nečekaně již na – 0:2 !!!

První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se snažili zónově bránit a podnikat rychlé brejky do pomalejší obrany domácích. Čtyři šance - dva góly = dosud nevídaná úspěšnost hostů.

51´ - přetažený centr domácích do vápna hostů a exligový střelec Lácha v dobré šanci minul
53´ - rychlý brejk domácích a tentokráte se Lácha již nemýlil a snížil stav utkání na – 1:2 !
59´ - faul domácích ještě na půlce hostů, míč si postavil Havel, na nic nečekal a dalekonosnou ranou z 52 metrů přehodil gólmana, který stál před vápnem a již se nestačil vrátit – 1:3 !!!
68´ - domácí v první tutovce, ale zkušeného kapitána Martínka brankář hostů Vaňák vychytal !
70´ - další brejk a čistá šance Bulejka, jeho lob nad gólmana skončil jen na horní síti – to byla škoda !
71´ - dlouhý nákop Jircháře na Bulejka, který vybíhal z vlastní půle a tentokráte přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích a byl z toho čtvrtý gól, ale pomezní k údivu všech přítomných nesmyslně zvedl praporek a bylo po radosti hostů. Navíc střelec Bulejko dostal druhou žlutou a musel do sprch !!!
79´ - hosté neodkopli včas balón a střídající domácí mladíček Rybyšar tečí snížil na – 2:3 !!!
83´ - dalekonosná střela Kučery, opět přes venku stojícího gólmana domácích skončila jen na horní síti!
85´ - ránu domácího Láchy gólman Vaňák vyrazil, ale Martínek hlavou dostal míč do sítě – 3:3 !!!

Bohužel ve druhé docházeli hostům síly proti výborným domácím a když byl vyloučen nešťastně a nezaslouženě Bulejko, bylo to 20 perných minut. Nakonec však vybojovaná remíza, kterou nikdo nečekal, byla okořeněna výhrou na penalty 4:3 a vezeme dva body.

Sestava Vilémova:

Vaňák –  Luňák, Jirchář, Šmalcl, Snášel  – Zima (ŽK), Bulejko (2x ŽK a ČK), Havel (ŽK), Čurgali, Demeter (ŽK - 72´- Štefan) – Kučera (ŽK)

Připraveni ještě na lavici:

nikdo !!!

Chyběli ještě:

Kubr, Honců, Rybář, Meidl  a Hladík !!!

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: Kurel P.
 • Fotograf: nebyl

 

 • Diváci:  280 – z toho 18 vcelku spokojených vilémovských fandů !
 • Rozhodčí:  Kocourek – Bican, Davídek (1.hrubka při ČK)
 • Delegát svazu:  p.Javorek J.
  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Martínek (N) Vaňák (V)
Žluté karty 2 6
Červené karty 0 1
Rohy 8 5
Držení míče 62% 38%
Ofsajdy 5 4
Fauly 13 19
Střely na bránu 9 6
Mimo 8 5

Další zápas DOMA - bude sehrán v sobotu 20.4. od 17,00 hodin se Žatcem.Náš fotbalista roku 2023

Anketa, která po vzoru v nejvyšších fotbalových vrstvách, vyzdvihuje mimořádného vilémovského borce v souvislosti s kulatým nesmyslem, vznikla zároveň v roce vzniku našeho Fandaklubu. Ten ji obhospodařoval po dlouhých 15 let. Letošní 16. ročník si pod svá křídla přebralo samotné vedení klubu. S léty se způsob bodování pro jednotlivé hráče měnil. Zprvu to byli členové Fandaklubu, kterými v té době byli převážně bývalí samotní hráči, organizátoři vyzkoušeli zapojit do volby dokonce všechny diváky. Poslední dobou se vše zjednodušilo, ke slovu se dostali místní odborníci na slovo vzatí a tak je konečný výsledek neoddiskutovatelný. I když nutno podotknout, že ani v minulosti se nestalo, aby tím nejlepším byl někdo vyhlášen neprávem.

Rok 2023 nebyl pro nás jednoduchý a po fotbalové úspěšnosti se vyvíjel jako na houpačce. Jaro dokonalo divizní zkázu aby naopak první podzimní zápasy všechny příjemně překvapily. Po prohře s favority z Brné a po penaltách se Srbicí přišla vlna úspěšných duelů, potěšující naši početnou diváckou obec. Odvezli jsme si body z Ledvic, Jílového, ze Žatce a z Černovic. Doma jsme plnili povinnost bodovat a pokořili tak Litoměřice, Neštěmice, zostudili jsme 8 góly Krupku a bez bodu vyprovodili Ústecké béčko doplněné borci z A týmu, stejně jako Oldřichov. Jenomže kosa narazila na kámen. Nejen že nás opustilo štěstí ale tak i dost vlastními hloupými chybami jsme se začali propadák do nižších a ještě nižších pater. Tentokrát jsme ty debakly schytávali sami a pocítili na vlastní kůži. Nejprve v Proboštově a Mostě a na závěr doma celkem ostudně vždy poměrem 1-4 jsme to schytali od Kadaně a Modlan. Tedy od soupeřů, kteří okupovali spodní příčky tabulky a na kterých jsme si původně měli bez potíží smlsnout a zajistit si tak dosavadní vynikající postavení na špici.

Ani po této podivné sezóně nebylo až tak těžké vyhodnotit hráče roku s poznámkou, že jeden nebo dva hráči netvoří tým. Fotbal se hraje v jedenácti ale jsou hold jedinci, opory jednotlivých řad, bez kterých to prostě neklape a není to ono. Z těch pak každoročně některý hráč vystupuje na nejvyšší schůdek ankety o fotbalistu roku. Někdy jasně vyčnívající, jindy těsně sledovaný svými spoluhráči.

V roce 2023 byl tou jedničkou vyhlášen už popáté gólman Martin Vaňák. Po právu. Jeho nominace k zápasům je už dopředu poloviční výhrou. Na druhém stupni se, rovněž bez jakékoliv diskuze, usadil náš bombér Míla Kučera, který má čáku stát se nejlepším střelcem soutěže. No a jistota nad všechny v zadních řadách, Venca Jirchář ,také nemohl na předních pozicích chybět.

Celá tabulka ankety o fotbalistu roku 2023 vypadá následovně:

 1. Vaňák
 2. Kučera
 3. Jirchář
 4. Zima
 5. Kubr
 6. Šmalcl, Rybář, Havel
 7. Honců

Nejen diváci ale hlavně vedení a trenéři věří, že i přes svůj věk nám Martin bude i nadále věrný. Je pro nás v současné době, jako i vždy v minulosti, nepostradatelný. Stejně jako i Míla Kučera s Václavem Jirchářem.

Za fotbalový výbor Petr Horák

 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.