FK Modlany - SK Stap Tratec 1:5 (1:2)

K poslednímu utkání v Krajském přeboru ústeckého kraje, zajížděli vilémovští fotbalisté, dnes již prakticky tradičně v 11-ti lidech a na lavici musel opět jen vedoucí týmu Petr Kurel. Zápas se hrál za příjemného počasí a nezvykle vysoké návštěvě podpořené nejen účastí generality Ústeckého svazu – předseda Martin Hrdlička, sekretář a ligový rozhodčí Karel Rouček a s nimi i bývalý reprezentant Pavel Verbíř, no a hlavním pozornost patřila především trenérovi Slavie Praha panu Trpišovskému, se kterým se naši diváci i nechali vyfotit.  Utkání, ve kterém šlo prakticky jen o prestiž, se hrálo za neustálé převahy hostů, kteří dokázali vstřelit pět branek a další šance ještě neproměnili.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- dlouhý výkop Vaňáka, míč přeskočil i stopéra domácích a Kučera šel sám na gólmana, ale nedal !
24´ - chyba obrany domácích a Bulejko šel sám na gólmana, ale ten jeho ránu vytěsnil na rohový kop !
28´ - krásná akce hostů po ose Rybář – Bulejko a Kučera do prázdné brány konečně zavěsil – 0:1 !!!
30´ - chybička hostů, střela a vyražený balón doťuknul domácí Řepka do sítě a vyrovnal na – 1:1 !!!
37´ - přetažený centr Bulejka a Kučera špičkou nohy posunul míč za záda domácího gólmana – 1:2 !

První půle byla zcela v režii hostů, kteří však těžko vymýšleli jak prorazit obranný val domácích, který čítal většinou osm až devět hráčů. Dvakrát se jim to podařilo rozvlnit síť domácích, ale na druhou stranu branka v jejich síti byla zcela zbytečná a pokazila Vaňákovi prémiové čisté konto.

47´ - faul na Kučeru ve vápně domácích, jasná penalta, ale gólman domácích mu ji lapil !!!
50´ - lob domácích za obranu hostů a Řepka šel sám na Vaňáka, ale střílel zbrkle jen vedle jeho brány.
53´ - další paráda v podání hostující trojice  Zima – Havel – Kučera a ten završil další hattrick – 1:3 !!!
55´ - Kučera si vychutnal ve vápně beka domácích, posunul míč k Zimovi a bylo to – 1:4 !!!
62´ - rohový kop Havla dostal na svou nohu Bulejko, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh                                                                                                                                      
76´ - přetažený roh Havla na Luňáka a jeho parádní volej vykopl bek z brankové čáry !
78´ - únik Zimy po pravé straně, přihrávka zpět na Kučeru, ale jeho šanci vytáhl gólman na roh !
87´ - průnik hostujícího Kučery, přihrávka zpět na Bulejka, který  nemýlil a bylo to – 1:5 !!!

Druhá půle byla ještě více v režii hostů, kteří se tlačili k bráně domácích, ale kýženou stovku gólů nedocílili (počítáno v součtu i s Brnou), bohužel dva míče v síti nakonec chyběly. I tak vstřelit 98 branek je pěkný počin a je to v průměru 3,26 gólu na zápas. Bohužel v obraně to nebylo již tak dobré, tady nás předčilo devět soupeřů. Sympatičtí domácí, v čele se známým trenérem - exligovým Michalem Doležalem, nám popřáli mnoho úspěchů v Libereckém kraji, no a my jeli rychle slavit závěrečnou Dokopnou.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Snášel, Luňák, Jirchář, Marquez - Zima, Havel, Čurgali, Rybář, Bulejko - Kučera

Připraveni ještě na lavici:

Kurel

Chyběli:

Hladík, Honců, Kubr, Šmalcl, Kramer, Demeter a Meidl !!!

 • Trenér: Dužár F.
 • Asistent: Zbončák J.
 • Masérka: Čudová E.
 • Vedoucí mužstva: Sklenář L.
 • Fotograf: nebyl

Diváci:  200 –  z toho 15 nadmíru spokojených vilémovských fandů !
Rozhodčí:   – Seifert – Suchánek, Arnošt (skvělý výkon)  Delegát svazu:  pan Baum Tomáš

  Domácí Hosté
Nejlepší hráči utkání: Sigmund (K) Kučera (V)
Žluté karty 1 0
Červené karty 0 0
Rohy 9 6
Držení míče 43% 57%
Ofsajdy 6 7
Fauly 16 15
Střely na bránu 5 14
Mimo 5 11


Co nám přinesl měsíc květen ?

 1. Naše Á-mužstvo sehrálo další mistrovská utkání a sice doma výhra s Černovicemi 3:2 (Kučera 2x a Kurel 1x), prohra v Ústí nad Labem s Béčkem 4:2 (Luňák a Jirchář), doma zbytečná a nešťastná prohra s Proboštovem 5:6 (Kučera 4x, Bulejko 1x – ČK Vaňák v 17.minutě !!!) a nečekaně vysoká výhra v Oldřichově 2:8 (Bulejko 3, Kučera 2, Luňák, Zima a Snášel po 1). Zatím máme 42 bodů a držíme krásné 6.místo místo  tabulce KP, i když jsme přišli o 3 body za Brnou.
 2. Novými trenéry našich nejmladších nadějí se stali – Milda Štrombach a Ivan Rybář. Pomáhat jim dle potřeb přislíbili ještě Kimi Lehrl a Pepa Sladký. Kluci pomalu připravují děti na první turnaje, učí je pravidla, manželky jim dávají pití a ovoce na každý trénink a chtějí v brzku zavádět další zajímavosti, aby rozšířili zájem o kopanou v naší obci.
 3. Naše snaha o omilostnění nebo alespoň snížení trestů pro Martina Bulejka a Patrika Havla přišla vniveč. Kluci dostali tři resp. dva zápasy na tvrdo. Bylo to pro nás velké oslabení, ale museli jsme to nějak zvládnout. Proto jsme povolali z německých Drážďan - Ondru Kramera, který nastoupil již doma s Černovicemi a vedl si vcelku dobře. Patří mu dík za pomoc, ale byl také osloven, zda-li by nechtěl pokračovat. Prý si to rozmyslí a dá vědět.
 4. Náš skoro nový traktůrek Dakr nám vypověděl službu a jelikož jsme si s tím nevěděli rady, museli jsme jej nechat na místě zkontrolovat a jde o karburátor. Ten nyní sháníme a věříme, že po jeho instalaci to bude zase vše v pořádku.
 5. Další ranou pro náš rozpočet byla pokuta ve výši 30 tisíc Kč za nedodržení počtu mládeže pro KP a dalších 10 tisíc Kč za nedostavení se k pohárovému utkání do Ústí nad Labem. Obě naše námitky byly shozeny ze stolu a tak jsme přišli o sumu, která by nám zaplatila třikrát autobus na venkovní zápasy. Jak řekl jeden z našich velkých fandů – „Prostě nás tam vesničany ze vzdálené obce nemají rádi !“ a navíc jdeme do Libereckého kraje, tak už jim o nic nejde.
 6. Čerpadlo u vody z rybníka se nám pokazilo, ale rychlým zásahem a nákupem náhradních dílů se dalo opět do kupy a stříká se zase naplno na oba dva pažity.
 7. Po zápase s Černovicemi bylo v banku 4100,- Kč a tip uhodlo 6 odborníků, kteří pobrali po 680,- Kč. Paráda co !
 8. Po vítězném zápase s Černovicemi se opět losovalo z pytlíku naší masérky a šťastlivci tentokráte byli – Honců a Hladík. Tím byl pytlík vyprázdněn a udělali jsme tam opět nová jména a začne se nanovo.
 9. Našim nejmenším nadějím jsme zakoupili pět nových balónů číslo 3 a doplnili tak počet na 12 ks celkem, aby každý z příchozích měl svůj. Vyšlo to na 3 tisíce Kč, ale do mládeže je potřeba investovat.
 10. Další posilou, která byla oslovena a také se objevila v průběhu sezóny, kdy máme nedostatek hráčů je Kevin Marques z Brazílie, který zde již vloni působil. Neváhal, zakoupil si letenku a do týdne po oslovení přistál na letišti v Drážďanech. Mezitím jsme mu připravili malý byteček na svobodárně a zajistili třikrát denně stravování. Do party hned zapadl a je platným hráčem našeho týmu.
 11. Našemu borci Tondovi Zimovi se narodila dcerka Betinka, vážila 3,5 kg a i s maminkou jsou obě zdravé a malá Beti se má čile k světu. Tondo blahopřejeme.
 12. Po prohraném zápase se platil do kasy nejen haštyrk Kučery, ale tahalo se dvakrát i z pytlíku masérky po pětistovce za bojovný výkon v oslabení a štěstí se usmálo tentokráte na Kurela a Vaňáka.
 13. Bank v tipovačce 1300,- Kč na Proboštov zůstal nevybrán, protože tento výsledek by asi netipovat nikdo a tak se na Most B mohou tipéři těšit zase na tučný balík.
 14. Martin Vaňák dostal za vyloučení doma s Proboštovem za červenou kartu trest v podobě 1 zápasu a tak za něho musel v Oldřichově zaskočit Petr Kurel a počínal si skvěle. Bohužel druhý gólman Hladík se slunil na dovolence i s Kubrem a třetího gólmana v našem kádru nemáme.
 15. Příspěvek na kopačky ve výši 500,- Kč z pytlíku naší masérky v Oldřichově brali – Havel, Čurgali a Marques. Pak následovaly v autobuse oslavy nejen vítězství, ale také narození dcerky našeho Tondy Zimy. Bylo to dojemné.
 16.  
 
Grafické zpracování a tvorba systému: Tomáš Fúsek ml. © 2008
Kopírování náplni webu bez souhlasu autora přísně zakázáno.