SK Stap Tratec - SK Perštejn 0:1 (0:1)

S obrovskými problémy se sestavou se potýkající domácí favorit nedokázal proti houževnatým hostům prorazit jejich obranný val a naopak z brejků mohl inkasovat i další branky. Je to paradoxní, ale přestávka díky Covidu 19 nám bude vyhovovat a budeme doufat, že se alespoň dva hráči vyléčí a doplní torzo týmu, které je v současné době k dispozici. Museli jsme oslovit i skoro padesátníka Láďu Hejla, aby náš šel po X letech pomoci a v tomto zápase se ještě navíc zranil Láďa Jindřich, takže věřme, že ta 14-ti denní pauza nám trochu pomůže vyléčit šrámy.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- rychlý brejk hostů zakončoval kanonýr Dolejška, ale Vaňák míč vytáhl na rohový kop
14´ - chyba domácích a kapitán hostů Krok se ocitl sám před Vaňákem, ale střílel jen vedle jeho brány
17´ - hosté vyšachovali obranu domácích a Svoboda střelou k tyči rozvlnil síťdomácích – 0:1 !!!
22´ - tvrdá rána Zimy z 18-ti metrů, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
39´ - ulička Rybáře a Zima byl sám před gólmanem hostů, ale zakončoval jen střelou vedle !!!

V první půli měli sice domácí více míč na svých kopačkách, ale výborná a zkušená dvojice útočníků hostů Dolejška – Krok jim dělala obrovské problémy při rychlých brejcích. Domácí kromě tutovky Zimy neměli již další větší příležitost a tak když hosté ze tří tutovek dali jednu, šli do kabin s jednobrankovým vedením překvapivě oni.

63´ - další rychlý brejk hostů a Dolejšovu střelu v čisté šanci Vaňák bravurně vyrazil
66´ - dlouhý aut Hejla a Čonkovu střelu z otočky gólman hostů bez problémů lapil
68´ - rohový kop Havla a hlavička Zimy končí na břevně a odráží se nad bránu hostů !!!
72´ - centr Čonky do vápna hostů a krásné nůžky Zimy končí bohužel opět jen nad bránou soupeře !
79´ - střelu Havla tečoval Vavroušek, ale gólman hostů stál opět tam kde měl být a míč chytil
85´ - dobře mířenou střelu Vavrouška gólman hostů opět pohodlně zlikvidoval
89´ - Čonka zatáhl balón do vápna, přihrál zpět na Kramera, ale i jeho střelu gólman hostů lapil

Domácí se snažili ve druhé půli otočit nepříznivý výsledek, ale hosté perfektně organizovanou obranu je k žádné superšanci nepustili a nečekaný výsledek ubránili. Je to škoda, protože jsme byli určitě v tomto zápase favority, bohužel nám zápas nevyšel dle našich představ a poprvé v nové sezóně jsme doma podlehli.

Hodnocení vilémovského trenéra Vl.Choda:

"Za první poločas jsme si vytvořili pouze jednu šanci, za to soupeř měl tak tři a z jedné skóroval. Druhý poločas jsme se snažili dostávat do hlubokého bloku hostí, nějaké příležitosti jsme měli, ale stejně tak jsme mohli z protiútoků inkasovat. Hráčům nelze upřít snahu, ale oproti minulým domácím utkáním byl náš herní projev slabší. Teď nás čeká zápasová přestávka, kterou paradoxně vítáme!"

Vaňák - Honců (ŽK), Jirchář, Vavroušek, Jindřich (46´- Hejl) - Kramer, Rybář, Zima, Čonka, Snášel  (55´- Kurel) – Havel

Manager: Sklenář L.

Diváci: 0 – jen 21 pořadatelů a členů technické čety !!!

Rozhodčí: Sabó – Baum, Šefčík (velmi dobrý výkon)
Delegát svazu: pan Javorek Jiří

Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) Dolejška (P)

sekretariát-11.5.2021 - 10:12:44
Přejeme touto cestou našemu bývalém šutérovi Pavlovi Svobodovi k jeho dnešním narozeninám hodně zdraví, štěstí a ještě mnoho dalších krásných úspěchů na poli starostovském.
manager-9.5.2021 - 14:17:25
Program Á-mužstva na tento týden : Úterý - trénink na vedlejší ploše našeho stadionu od 17,00 hodin. Sraz všech tam je v 16,45 h ! Čtvrtek - trénink na vedlejší hrací ploše od 17,00 hodin. Sraz všech tam je v 16,45 h ! . Sobota – trénink na vedlejší hrací ploše od 10,00 hodin. Sraz všech tam je v 9,45 h ! VŠE ZA PŘÍSNÝCH HYGIENICKÝCH PODMÍNEK DLE NAŘÍZENÍ VLÁDY Omluvenky na tréninky i zápasy – trenérovi V.Chodovi – 606255670. Dochvilnost nutná !!! Přespoláci prozvoňte se kvůli dopravě, vždy alespoň den předem nebo se domluvte již na tréninku. Béčkaři jsou tam také vítáni !!!
sekretariát-1.5.2021 - 16:28:16
Všechno nejlepší přejeme touto cestu našemu dlouholetému vynikajícímu hráči Davidovi Vlkovi k jeho dnešním narozeninám.
sekretariát-26.4.2021 - 22:42:24
Blahopřejeme touto cestou našemu velkému fanouškovi, bývalému stopérovi a kapitánovi Mílovi Kučerovi všechno nejlepší k jeho dnešním narozeninám, hlavně to zdravíčko Mílo.
sekretariát-23.4.2021 - 14:19:37
Našemu bývalému skvělému hráči Zdenkovi Buryánkovi přejeme touto cestou všechno nejlepší a hlavně zdraví k jeho dnešním narozeninám.
Fanda klub-22.4.2021 - 12:20:35
Přejeme touto cestou našemu členovi a sponzorovi panovi Wernerovi Lassigovi všechno nejlepší k jeho dnešním narozeninám.
Fanda klub-21.4.2021 - 22:20:33
Přejeme touto cestou členovi našeho výboru SK, jakož i Fanda klubu a budoucímu vedoucímu B-týmu Karlovi Boučkovi k jeho dnešním narozeninám všechno nejlepší a hlavně zdravíčko.
sekretariát-13.4.2021 - 13:09:18
Přejeme touto cestou všechno nejlepší a hlavně zdraví našemu hráči Valdovi Honců k jeho dnešním narozeninám.
Jirka P.-10.4.2021 - 09:19:19
Chlapi moc pěkné nové fotky z podzimního dění na hřišti ve Fotogalerii. Musím vás všude chválit.
manager-6.4.2021 - 15:03:33
Jménem celé naší Vilémovské fotbalové rodiny přeji touto cestou k dnešním krásným 50-tinám našemu gardistovi, který musel ještě na podzim vypomoci i Áčku - Láďovi Hejlovi, hodně štěstí a zdraví do dalších let, jakož i brzdý návrat na pažit v podobě B-týmu !!! Láďo drž se !!!
Fanda klubfandaklub@seznam.cz5.4.2021 - 13:28:29
Přejeme touto cestou našemu stále aktivnímu členovi Spolku bývalých hráčů a funkcionářů Šluknovského výběžku a velkému fandovi našeho SK - panovi Josefovi Těšíkovi k jeho dnešním krásným 85-tinám hodně zdraví a štěstí do dalších let. Pepo drž se.
Fanda klub-31.3.2021 - 08:42:58
sekretariát-25.3.2021 - 06:56:07
Přejeme touto cestou našemu borcovi Aleši Vavrouškovi k jeho dnešním krásným Kristovým letům pevné zdraví, štěstí, rodinnou pohodu a ještě hodně krásy na zeleném pažitu, jakož i branek v sítích našich soupeřů.
Fanda klub-24.3.2021 - 21:44:22
Zájemci nudící se doma bez fotbalu a naši fanoušci nabízíme vám malou novinku na naší hlavní straně a sice - Sestřih 30 domácích branek v roce 2020 ! Parádní věc se povedla autorovi a většina branek je krásných a stojí za to si je znovu připomenout, zvláště v této covidové době.
SK-23.3.2021 - 08:39:51

Přejeme vše nejlepší našemu dlouholetému předsedovi p.Vladimíru Švitorkovi. Hodně zdraví

sekretaritát-21.3.2021 - 10:49:28
Přejeme touto cestou všechno nejlepší k dnešním narozeninám našemu borcovi Mílovi Kučerovi. Kromě zdraví samo sebou i brzký návrat na pažit a hodně gólů v sítích soupeřů.
Adam-17.3.2021 - 15:23:49

Diky za dobrou praci. <?p

Českolipský deník-12.3.2021 - 21:03:00
Při chytání přišla nemilá příhoda. Díky ní se stal Kaňkovský útočníkem ! /SERIÁL/ Českolipský Deník si pro své čtenáře během dlouhé fotbalové pauzy připravil zajímavý seriál. Postupně budeme navštěvovat kabiny týmů z Českolipska, které hrají krajské soutěže. Jako první jsme se podívali do šatny týmu Skalice u České Lípy. Na jeho branky aktuálně spoléhají ve fotbalovém klubu ve Skalici. V aktuální sezóně nastřílel pět gólů. Karel Kaňkovský (30) kopal v Jablonci, České Lípě, Novém Boru, nebo Vilémově. Přitom začínal jako brankář, mezi třemi tyčemi vydržel tři roky. Pak se vše změnilo. „Začal jsem s fotbalem v devíti letech jako brankář v České Lípě. Když mi bylo 12, tak jsem šel útočníkovi pod nohy, který mi šlápl na břicho. Od té doby jsem se bál chodit pod nohy. Takže jsem to šel zkusit do útoku a už jsem tam zůstal,“ vzpomíná Kaňkovský na svou fotbalovou proměnu. Před fotbalem zkoušel ještě hokej, u kterého ale vydržel jenom jeden měsíc. I jemu fotbal samozřejmě chybí, pauza je dlouhá, naposledy si zahrál 10. října v Železném Brodě. Skalice vyhrála 5:2, Kaňkovský dal hattrick. „Fotbal mi už dost chybí. Hlavně zápasy a pozápasové posezení u piva. Někde jsem zaslechl, že v první polovině dubna by se mohlo hrát. Já osobně si myslím, že na jaře už si nezahrajeme. Jak prožívám aktuální období? Asi jako každý, přežívám,“ pokrčil rameny. Nejhezčí vzpomínky má Kaňkovský na působení ve Vilémově. Tehdy se tam kopala divize. „Já vzpomínám rád na všechny kluby. Ale opravdu krásné vzpomínky mám na Vilémov. Mají tam nádherný areál. To, jak se tam starají hráče, jsem fakt nezažil. Jednání s majitelem klubu panem Sklenářem bylo perfektní. Férovějšího člověka jsem ve fotbale nepoznal. Rád také vzpomínám na tehdejší českolipskou rezervu, se kterou jsme postoupili do krajského přeboru,“ zapátral ve své fotbalové paměti. Ve 30 letech Kaňkovský kope krajský přebor ve Skalici. „Skalici jsem si vybral, protože mě lákalo si ještě ťuknout s Martinem Švecem. Jestli jsem to mohl dotáhnout dál, než do divize? Třeba jo. Někdy jsem si říkal, že to mohlo být třeba o stupínek lepší. Ale to bych asi neměl tolik chlastat,“ zasmál se. Za svou kariéru nasázel hromadu branek. Má o nich přehled? „Pár pěkných gólů jsem dal. Statistiky si ale nevedu. Ale pokud vzpomenu….Třeba za Vilémov jsem v krajském přeboru dal krásnou branku proti Litvínovu. Zhruba z třiceti metrů jsem z trestného kopu prostřelil brankáře,“ pokýval hlavou. Angažmá ve Vilémově přineslo Kaňkovskému jednu veselou příhodu. Stala se ve Slaném po divizní porážce v Rakovníku. „Jel nám fandit nejlepší kamarád Lukáš Mikysa. Při zpáteční cestě jsme se nechali vyhodit ve Slaném, kde měla Lukášova sestra závody v krasobruslení. My jsme jí chtěli překvapit. Dopadlo to hrozně,“ zakroutil hlavou. „Lukáš tvrdil, že ví, kde je zimní stadion. Když jsme došli na konec Slaného, tak jsme zjistili, že jdeme špatným směrem. Zeptali jsme se paní v květinářství, kudy tam máme jít. A ona řekla, že musíme na úplně opačnou stranu města. Byl to pěkný kus cesty. Paní jsme poděkovali a mastili pěšky přes celý Slaný,“ uzavřel vše Karel Kaňkovský. Zdroj: https://ceskolipsky.denik.cz/fotbal-kraj/pri-chytani-prisla-nemila-prihoda-diky-ni-se-stal-kankovsky-utocnikem-20210306.html
sekretariát-28.2.2021 - 12:30:34
Přejeme touto cestou našemu gólmanovi Kubovi Dvořákovi k jeho dnešním narozeninám hodně štěstí a pevné zdraví do dalších let a k tomu samo sebou brzký návrat na náš pažit.