SK Stap Tratec – SK Skalice 0:3 (0:0)

Ke třetímu zimnímu přípravnému zápasu jsme si pozvali do Děčína na umělku nám velmi dobře známého soupeře ze Skalice, který hraje již léta na špici Libereckého kraje a netají se svými ambicemi na postup do divize. V první půli se hrálo ve svižném tempu a na každé straně bylo i pár dobrých šancí ke vstřelení branky, ale oba gólmani byli pozorní, stejně jako jejich obrany a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Koncem první půle si natáhl nešťastně tříslo Honza Kubr a musel opustit hřiště a za něj naskočil Honza Charvát, zapůjčený z V.Března, takže nás bylo sice chvilku 11, ale pak musel odjet předčasně kapitán Míla Kučera a dohrávali jsme 40 minut v deseti lidech. Na velmi dobré hosty to samo sebou nestačilo a tak jsme si odvezli druhou porážku v rámci zimní přípravy z celkem z Libereckého kraje, kam se chceme přesunout také. Před tím to bylo v České Lípě s Hrádkem (1:3). Od vyšší porážky nás zachránil výborným výkonem nestárnoucí Martin Vaňák v naší bráně.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

55´- hostující Pečenka na 2x prostřelil Vaňáka a bylo to - 0:1
75´- nová akvizice hostů Zeman se parádně trefil a bylo to - 0:2
85´- šanci hostů zavánějící silně ofsidem proměnil Zeman na konečných - 0:3

Byla to sice jen příprava, ale je nám smutno, když vidíme pět omluvenek a k tomu ještě dlouhodobější zranění jednoho z našich nejlepší hráčů. Tak snad se to nyní, i díky skončení Varnsdorfské sálovky, dá konečně do kupy a připravíme se dobře na jarní odvetné zápasy ústeckého Krajského přeboru, kde již v sobotu 9.března od 14,30 hodin doma, hostíme vedoucí celek tabulky – velmi silný tým z Brné, který má již namířeno do divize.

Vaňák – Šmalcl, Jirchář, Kubr (42´- Charvát), Snášel  – Zima, Honců (ŽK), Čurgali, Demeter – Štefan, Kučera (od 50.minuty bez něj o deseti !)