SK Šluknov - SK Stap Tratec 0:5 (0:3)

Po hladké výhře v Děčíně proti velmi ambicioznímu týmu Junioru 6:3 (Havel 3, Zima 2 a Štefan 1) jsme zajížděli na 2.kolo poháru na horkou půdu do Šluknova, který se na nás tradičně umí vytáhnout a díky svým fandům bývá hnán za úspěchem. Naši borci však rozhodli zápas hned v úvodní čtvrthodince a pak si jen výsledek nejen hlídali, ale ještě více rozmnožili. Domácí až na pár pološancí se většinou bránili a měli častokrát hodně štětí, že výsledek nebyl minimálně dvojnásobný. Snad si naši borci nechali nějaké ty neproměněné superšance na sobotní mistrovský zápas proti Krupce.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- krásný přetažený pas Rybáře na naběhnuvšího si Zimu a ten střelou k tyči nedal Jandovi šanci a rozvlnil poprvé síť domácích – 0:1 !!!
13´ - centr Kučery z pravé strany a parádní volej Havla z hranice velkého vápna opět k tyči a znovu bezmocný Janda v domácí svatyni lovil míč podruhé ze sítě – 0:2 !!!
38´ - dvojice Havel – Kučera si několikrát vyměnila na jeden dotyk balón mezi beky, až se posledně jmenovaný dostal sám před gólmana a zasunul míč potřetí do sítě – 0:3 !!!

V první půli to byla jasná převaha hostů, kteří se dokázali mnohokráte dostat před bránu domácího gólmana Jandy, ale ten opět ukázal svůj um a několika šancím zabránil. I tak byl poločas jasně pro hosty, kteří si zápas užívali, i když nechali odpočívat některé klíčové hráče a nasadili do hry všechny zdravé mladé hráče, kteří nejsou tak vytíženi v mistrovských utkáních a takovéto zápasy jim pomohou k dalšímu růstu.

64´ - špatná malá domů od domácího beka a odkop gólmana zasáhl Kučeru tak, že míč skončil opět v bráně a bylo to již – 0:4 !!!
68´ - faul na pronikajícího Zimu ve vápně, jasná penalta a tu bezpečně proměňuje s chutí hrající navrátilec z Německa Míla Kučera, který tím završil svůj hattrick a bylo to – 0:5 !!!

Domácí, kterých se sešlo na zápas nevídané množství, po poločasovém vedení hostů o tři branky nasadili do hry všechny další hráče z lavičky, kteří se sice snažili, ale alespoň branku útěchy se jim vstřelit nepodařilo. Naopak hosté zahazovali jednu šanci za druhou, předháněli to někdy s kličkováním a dotažením balónu až do prázdné branky a to se jim vesměs díky přehuštěné obraně domácích, dirigované nestorem A.Holešovským, nepodařilo. I přesto to byla jasná výhra hostů a ti se mohou těšit již na dalšího soupeře ve čtvrtfinále na jaře příštího roku a vypadá to na Jílové. Kdy a kde to bude se brzy dozvíme.

Hodnocení trenéra Vlasty Choda:

„K derby jsme přistoupili zodpovědně, nic jsme nepodcenili. Dali jsme rychlé uklidňující branky, domácí jsme nepustili do žádné šance a naopak my jsme ještě několik dalších brankových příležitostí neproměnili. To nás dnes ale nemusí mrzet. Chválím hráče za přístup a výkony."

Vaňák (46´- Dvořák J.) - Meidl, Šmalcl st., Vavroušek (60´- Čonka), Snášel – Zima (ŽK), Rybář, Dvořák F., Štefan (46´- Honců) – Havel, Kučera